👶Лудо друсат ни бременни хормони, май и за нас ще трябват биберони! 2020 - 🌞Тема 11

  • 43 084
  • 726
# 180
Явно само аз след раждането от родилното директно в бабиндом се настанявам Simple Smile Първо раждане с близнаци, незнаеща изобщо какво ме чака ще ми е добре при мама Simple Smile Поне за първите два месеца.

Относно хормоните досега нямах никакви проблеми, но два дена явно доста ме държат. Ядосвам се на ММ за глупости (даже го осъзнавам), но си мълча да не се скараме, защото в случая знам, че проблема е в мен и той няма вина. Ама снощи ме усети и ме пита какво ми е. И като ме изби на рев... Joy Пита ме защо плачеш, а аз "Не знаааам..." Та ме гушна да се нарева и сега съм като нова Simple Smile Оффф добре, че е търпелив Grinning
Виж целия пост
# 181
Ирина и аз те подкрепям и аз до 40тия ден няма да искам да допускам никого , изобщо не ме интересува даже , няма да искам да я пипат да я целуват , защото се опитаха и на мен да ми се наложат и това много ме вбесяваше и се карахме с ММ и му казах изрично че ще стане на моето , след погачата вече да заприлича на човече и да е по-стабилно тогава съм окей, ама да се разнася и да ми обесняват какво трябва да правя че мойто не е правилно ами и да не е , моят кръст ме е болял 9 месеца и да не е правилно ще се науча , никой не е роден научен нали така , не знам защо просто като напишеш нещо ти и веднага се почва с по кофти мнение , но аз те разбирам напълно и аз не искам в началото никой да я пипа, ще и се радват от далече 😂😂😂 да не говорим че за дрешки като взимахме или другите неща аууууу много рано ама чакайте за нероден петко не се говори абе алооооо как така то си е абсолютно живо , мърда усещам я просто трябва да излезне , говори се все едно недай си боже нещо ще се случи това много ме изнервя и ме депресира.
Виж целия пост
# 182
Мелдим,това много добре го каза,че бебето си е живо и си мърда и още от зачеването си е част от семейството Simple Smile Да,ние носим бебетата си,затова и с ММ като се караме ,все му казвам,че не той,а аз се мъча 9 месеца,така че аз преценявам кой и кога чужд човек ще ми пипа детето. Simple Smile Майката си е майка,дори след раждането родителството да е равно между двамата!

Редактирам се:
Моя приятелка вчера роди,чакахме доста,преноси 5 дни и си има страхотно 4 кг момченце Simple Smile Показаха ми го на снимка,голям сладур е още сега ,наистина много сладко бебе.Нямам търпение вече и аз и да бутаме с нея заедно количките лятото Simple Smile
Виж целия пост
# 183
Ми не ама аз от самото начало още преди да знаем пола вече беше част от нашето семейство и правя планове и си представям какво искам да правя и как да го правя и всеки срещу мене не бързайй, недей да говориш, за нероден петко не се говори , чакай да се роди живо и здраво , че то и сега си е живо и здраво дели ни едно парче кожа буквално усещам я все едно е тук и сега , просто трябва да се появи , не ги разбирам тия работи и моята свекърва каза че майка и първите 2 седмици трябва да дойде да я гледа , е как пък не 😂😂😂 тия просто не , между другото не искат да гледат дрешки просто защото още не се е родила е кажете ми вие как щяхте да реагирате при такива неща , после кто се роди да ми викат не бързаййййй още не е проходило , не бързайййй още не е порастнало ами не благодаря , не бързай и така ще минат 20 години и няма да ме иска 😂😂
Виж целия пост
# 184
Не знам защо, когато някой изказва различно мнение/опит, трябва да се приема като "кофти мнения". Просто някой споменава нещо и се започва дискусия по темата. Нормално е да има различни мнения. Ама аз тука никакви спорове не виждам. Влезте в групите във фейса, дето има хиляди женски вътре и там ще видите истински спорове и нападки.
Това, че някой е споделил как е било при него, не означава че само това е правилно. Всеки човек си подбира какво да вземе от прочетеното,или да подмине. Някак не ми се иска да повярвам, че има лично отношение към човек/хора, които дори не познаваш и не си виждал. Винаги съм казвала, че всеки родител знае най-добре как да си гледа детето. За един едно е правилно, за друг друго, за трети трето. Трябва ли винаги да се конкретизира, че това са си например мои мисли, моя опит и не ангажирам никой с него, за да не се приема като заяждане към някого, който не е на моето мнение..

Виртуалното общуване е трудно, защото го няма прекия контакт, но е хубаво да се чете и между редовете. Това с пуканките за мен беше просто базик, аз така го усетих Simple Smile

И все пак да поясня -не се заяждам с когото и да било, просто си разсъждавам.
Виж целия пост
# 185
Кристина, интуитивна си!
Шега беше, предпочитам да гледам от смешната страна на нещата, особено във форума. Живота е достатъчно сериозен, че и тук да е такова положението и отношението ми Simple Smile
Виж целия пост
# 186
И аз да се изкажа за мен е 1ва бременност, бабите нямат търпение постоянно когато съм с майка ми или свекърва ми и харесам нещо за бебето все искат те да го купят, нито те са суеверни нито аз, а и чесно казано предпочитам малко по малко да си набавя всичко. Майка ми е в пълна готовност и след 1вия месец съм сигурна че ако и я оставя за 2 часа нищо няма да и се случи и двете баби са отгледали по две деца сигурна съм че знаят какво се прави, а и ще има инструктаж 😁. Свекърва ми е и детска учителка, та всеки ден е сред дечица и това да отговаряш за 30 деца си е цяло изпитание за нервите според мен 😅 аз не бих се справила. Отделно този месец чакаме сестрата на ММ да роди също девойка и свекито ще се командирова за поне 2 седмици при нея, и ще подгрее за юни месец 🤭. Смея да кажа, че се разбирам прекрасно с нея имам и доверие, и си ми е като 2ра майка. Абсолютно съм ЗА детето да прекарва достатъчно време с баби и дядовци, да се социализира и с др хора /вече след 3 месец/, за да може и аз когато имам нужда от глътка въздух за 1 час да мога да им я оставя спокойна.
Виж целия пост
# 187
Здравейте, момичета и от мен Simple Smile

Ние сме в процес на преместване в ново жилище и не бях влизала много във форума. Изчетох ви, но многооо трудно. Видях, че и спор е имало Simple Smile
С това преместване да ви се оплача толкова се натоварвам, караме се с таткото на бебето, той е супер изнервен, аз пък се чувствам много изморена и ме е страх да не се натоваря много..изобщо кошмар. В апартаментът има да се правят 100 неща, утре поне съм платила на фирма да дойде да измие прозорците и да изчисти по-тежките неща. Ох, помрънках ви...извинете ме. Все пак се местим в по-голямо и хубаво жилище, а аз мръкам. Не мога да се позная с тези хормони Simple Smile
Някъде обсъждахте плацентата и ритничетата на бебето. И аз съм с предна плацента, усещам понякога силни ритничета, но по-често като пърхане на пеперуди. Много обичам да го усещам, така се успокоявам. Когато бях много напрегната тези дни и той не се обаждаше много, явно усеща мама, че не е спокойна и си кротува Simple Smile
На 10.03 съм на преглед и се моля да не пуснат грипна в София от понеделник.
Гърдите ме боляха само в началото на бременността, и не са се уголемили значително, но зърната са потъмнели и се виждат веничките. С килограмите съм +11 в 25.6 г.с.По всички приложения съм с норамално наддаване до момента, но според мен е повечко. Тежи ми, не се чувствам добре в кожата си, сланинки, целулит Simple Smile но после ще се вталяваме. Имаме късмет, че ще е лято.
Накоя беше питала за списък от болница и аз се поразрових, че ми стана любопитно. Прилагам линк, стори ми се полезен. Аз ще раждам в Тина Киркова и списъкът изобщо не е пълен.

https://moebebe.com/spisak-za-rodilnoto

Хубава вечер, момичета. Ние днес сме извикали фирма, която да ни пренесе още от багажа и пак ще се напрегна Simple Smile
Но после мисля да пийна малко виноооо Simple Smile
Виж целия пост
# 188
https://btvnovinite.bg/bulgaria/gripna-epidemija-na-teritorijata … cIeGNxLpdNs5iwRTU
Сега видях тази информация, не съм сигурна дали е истина, но прочетох, че в периода 6-11 се отменят ЖК за цялата страна. Та ако искате да си проверите, който има насрочени Simple Smile
Виж целия пост
# 189
Да, и аз видях, че в цялата страна отново е обявена грипна епидемия. Дано да не я удължат, че аз съм на ЖК в четвъртък. Предният път отлагахме със седмица. Аман от тези вируси Flushed

В същото време за първи път забелязах как ми мърда коремчето. Нямам търпение да видя колко са пораснали бебките Simple Smile
Виж целия пост
# 190
https://btvnovinite.bg/bulgaria/gripna-epidemija-na-teritorijata … cIeGNxLpdNs5iwRTU
Сега видях тази информация, не съм сигурна дали е истина, но прочетох, че в периода 6-11 се отменят ЖК за цялата страна. Та ако искате да си проверите, който има насрочени Simple Smile

Обадих се в Токуда, за да питам дали ще има ЖК другата седмица и ми потвърдиха, че засега няма да отменят чаовете.
Ако някой от вас се следи в Токуда да знае, че засега няма да има промяна в часовете.
Виж целия пост
# 191
Добре, че минах днес на ЖК. Миналият път, който беше и първи и ми беше важно да се запиша, на два пъти отлагахме.
Сега поне това е отметнато за месеца.
Ще се опитам да си самоналожа нещо като карантина. То не е възможно, де, но доколкото може. Всичко, което може да се свърши по мейл или телефон, директно премествам. Ей сега написах за два други ангажимента, че се отказвам, да карат без мен. Ще се оправят. В работата ми са ни осигурили дезинфектанти за бюра и врати, инструктирах сега да ги ползват по 2-3 пъти на ден поне - дръжки, ключове на лампи, клавиатури. И си забърсах надлежно волана, скоростния лост, ръчната и вратата на колата от двете страни, хахах.
И вкъщи ще мина входната врата и соновните дръжки, нищо че съм си сама.
Нямам параноя, нищо че така изглежда написано, обаче е добре да се взимат мерки, когато може. Пък и не е кой знае какво усилие.
Виж целия пост
# 192
Аз се завърнах от ЖК точно. Вчера бях много по-добре и кашлицата поотмина, явно отхрачващите действат, а и не съм имала температура, та реших да не отменям часа.
Бебка се развива добре вече килограм и сто, кръвотока ОК, шийката ОК. Единствената ми мъка е ниския хемоглобин и общ белтък, ама ги боря с хапове и се надявам да не се стига до кръвопреливане.
Аз в първите месеци ще разчитам на сестра ми за съвети - тя е по-голяма от мен, племеницата на 5 е разкош. Бабите отдавна са забравили как се гледат малки бебета, но като поотрасне ще са в помощ със сигурност. Всички родители трябва да имат време само за себе си - иначе рано или късно стават тотален бърнаут. Но кой и кога помага зависи от случая - за едни баби, за други консултанти, детегледачки, педиатри ...
Също според мен бащата трябва активно да се ангажира - пелени, баня, приспиване ... въобще тия времена майката гледа децата, бащата пие ракия и яде салата са отдавна в миналото 😂 Единственото, която ще спестя на ММ е обикалянето по магазините за бебешки неща - няма смисъл да ми се мотка само 🤪
Виж целия пост
# 193
Снежи, браво! Ще се махне тая кашица накрая. Килограм и сто, пу пу пу!

Аз съм на точно твоето мнение по отношение на помагаНето, и други момичета го изразиха. И аз не виждам спор, защото всяка от нас е в различен етап от живота си, пък и сме подложени на различен натиск. Така че понякога се налага по-груб отпор, друг път някои неща се подминават с усмивка. При мен има приятелки, които в много по-голяма степен биха си позволили да се обадят, отколкото роднини. Просто тях не ги държа толкова строго, хахах.
И съответно като си напишем тук подхода без целия бекграунд и то звучи малко по-различно от на другия.

Видях на Пепи бисквитите във Фейсбук. Лелеееее, красота!
И питах Позната сладкарка, която прави кето сладкиши - няма кето козунак, няма с какво да заместят брашното. Ще минавам на режим с яко пресмятане на въхлехидрати и захри, защото без козунак с локум нямам никакво намерение да изкарам Великден!!!
Виж целия пост
# 194
Аз пак в серията обсъждани въпроси, обаче явно съм толкова зле, че нищо не запомянм като хората.
За стерилната урина - какво значи "тоалет" ?
Със сапун ли се мия или без, и подушавам ли се с кърпа или не ? Thinking
Другото го помня за средната струя.
С тая грипна епидемия сега се чудя да ходя ли изобщо до лабораторията утре или да пратя ММ да я остави, и болничен имам уговорка да взема.. Те сестрите трябва да са си по кабинетите въпреки грипната, нали?
За бабите и помощта със сигурност бих приела помощ, но не и даване на акъл. А сега като прекарах няколко дни с майка ми си мисля, че ще имаме точно такъв проблем.. След родилното не искам да идва никой вкъщи, не искам обаче и да я обидя и да бъда груба. На нея и е много мъчно, че сме далече и няма да постоянно част от събитията. Много е деликатна ситуацията. Дано осъзнае, че не съм дете вече и ще бъда и аз майка!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия