👶Лудо друсат ни бременни хормони, май и за нас ще трябват биберони! 2020 - 🌞Тема 11

  • 43 085
  • 726
# 225
Добро утро мами,
Пенка, влюбена съм в творенията ти! Нямам идея от какво може да са такива болки. Аз болки нямам, но киселините ме мъчат по цял ден почти.
Ирина, рязко огладнях като видях козунака 😁.
Моят следващ преглед е на 12.03 и се надявам да мога да мина. В понеделник трябва да правя кръвни изследвания, но ми казаха, че за тях няма проблем.
Аз до сега не съм показвала какво съм взела на бебка, но вчера направих една снимчица.
Виж целия пост
# 226
Добро утро и От мен 🌤
И аз се събудих пак в 6 и малката също се събужда явно тогава и започва аеробиката 😂
Болки в стомаха нямам, но киселините си ме мъчат още. По-леките през деня ги лекувам с дъвки, а силничките със смучещи лекарства.
Ужасно е! Ям банан и имам киселини! 😂
Напоследък забелязвам, че имам май проблем със зрението. Не знам дали има общо с бременността, но виждам доста размазано надалече. Примерно надписи на телевизора в нас не ги виждам добре. Дали има нещо общо с бременността и трябва ли да казвам на АГ? Бях чела нещо за зрението при раждане, затова  го задавам този глупав въпрос 😂
Лози, много хубави неща. От къде си взела чувалчето? Виждам, че е лятно. Много ми хареса, чудя се дали да не си поръчам и аз.
Виж целия пост
# 227
Добро утро и от мен!
Пенка, бисквитките изглеждат чудесно, поздравления! 🍪
Лози, това навитото на руло с панделка пеленка ли е или одеалце? Иначе и ние с Амелие имаме същото боди-рокля, много са сладки Grinning Heart Eyes
Бира и аз си пийвах преди, но сега само от на мм по няколко глътки, като че ли не ми е толкова вкусна както преди Grinning
Аз се записвам при недоспалите, цяла вечер будувах, ставах сигурно 7 пъти до wc, грип ли е, вирус, настинка не знам, но съм чист парцал с яко болки в гърлото и силна хрема, тялото ме боли, кръста, абе ужас.. Моята жабка и тя е неспокойна, сигурно не й е добре, от три дни не спира да се бушува денонощно, никога не е било така и ми прави впечатление. Едната вечер дори се събудих от ритничета. Миличката ми Disappointed
Виж целия пост
# 228
Привет, момичета! Flowers Rose
Снежи, бравооо, май ти първа споделяш, че бебчето е над килограм вече. Heart
По повод грижите за бебка, аз съм на мнение и с ММ така ще процедираме, че да си поделяме отговорността и грижите за малкото човече. А и той има мерак Grinning Но за жалост няма да има кой да ни помага и на кого друг да разчитаме. Ситуацията е такава, че свеки е в чужбина, моята майка няма желание, въпреки, че ще й е първо внуче и така. Ще се справяме сами. Simple Smile Иначе по време на раждане, ММ няма да издържи, в това съм сигурна и ще се налага и за него да полагат грижи Grinning Като сме обсъждали - не държи да присъства и мисля да не настоявам за това.
Вече няколко пъти като слушам брифинга за коронавируса, излиза, че грипът тип Б бил по-опасен, отколкото ковид-19, за който е такава масова истерия. Този нов грип разболявал най-вече деца и млади хора, в която група попадаме и ние. Препоръките са да се избягват затворените пространства, многото хора, да се мият често ръцете и докато сме навън да не си пипаме лицето (очи, уста и нос най-вече). От днес до 11-ти нова грипна епидемия и за мой "късмет" отлагат ЖК. ММ ще ходи да ми вземе болничния следобед и ще пита дали да ходя на 10-ти. Инструктирала съм го, ако са ми отменили часа, да запише най-близкия, който му предложат.
Омче, много мило за това, че сте решили да кръстите бебка на свеки. Сигурна съм, че безкрайно много ще се зарадва. Ние пък сме точно обратното - няма да кръщаваме на никого. Споделихме с родата и няма сърдити. Simple Smile
Пепи, страхотно произведение на изкуството са твоите творения! Heart Eyes Напълни ми очите! За 8-ми всички стискаме палци. А ти можеш да звъннеш по телефона да питаш, за да си сигурна. ФМ ме съмнява да отменят, но все пак...
Иринка, козунакът ти е много изкушаващ! За съжаление съм с ИР и трябва да внимавам с угаждането.
Еве, при мен също бебето беше много активно тази вечер. Моето е с главично предлежание още от 5-тия месец, та усещам ръчички ниско долу, почти в слабините, а силните ритничета и мятане на крачета чак горе - сами до ребрата. Даже на скоро, докато пишках, се бях отпуснала и сигурно му е станало тясно и такъв ритник ми удари - право в дясното ребро. Хаха, чак подскочих. Grinning Може и ако си хапна нещо сладичко или люто, също да е повлияло на активността. Не се тревожи.
Лози, много хубави нещица си взела. Бодитата и панталончетата на Лупилу и аз купих същите. Много мекички ми се струват. Heart
Лимонче, чувала съм, че при много киселини бебето се ражда с многооо коса. Аз имам, но са много рядко и предимно вечер, но минават без нищо, за това не мога да ти помогна. А за зрението, ако ти се размазва, задължително говори с АГ и му го сподели. Може да е нещо безобидно, но за всеки случай.
Уигзи, дано бързо да се оправяш! Много е неприятно да си болна по време на бременност. Може да си вземеш нещо хомеопатично - като осцилококцинум. На мен като бях болна в началото, това ми помогна.
Виж целия пост
# 229
Добро утро и от мен Simple Smile
Кантарът ми дойде, харесахме се, показа ми по-малко от офисния и вече ми е любимият кантар Grinning
Аз мисля утре да обиколя за някои от последните неща.
От УК си поръчах видеофон, малко чаршафчета, твърдо матраче и стойка за коша за спане (moses basket) - имам си го от голямото дете и ми беше супер удобен, тя си спеше в него в началото и ми беше много удобно да го разнасям насам-натам. Една приятелка ще ми даде дървена кошара, та нея ще я сглобяваме по-нататък.
Виж целия пост
# 230
Добро утро!
Лози, рокличката от HM ли е?
Лимонче, и аз като Пламъче съм чувала за киселините и косата. Въпреки че аз нямах киселини (и слава Богу не съм имала досега) с първата бременност,а дребния се появи с много коса. Имаше страхотна прическа до към 6 месец, докато не оплешивя. Прикачам ви снимка на рошко и мама цоцолана  Laughing
Виж целия пост
# 231
Добро утро 🌞
Днес времето се оказва обещаващо или поне сутрешното слънчице 💛
Подготвям се за йога и след това по задачки. Нашата мома последните дни много ниско долу рита, много е некомфортно. Седалищно е още.
Пенка, бисквитките са страхотни!
Иринка, благодаря за снимката. Разтопи ми душата и ме подсети, че поне две кила нагоре са ми гарантирани покрай Великден! Режима ще остане на заден план 😁
Хубав ден ❤️
Виж целия пост
# 232
Добро утро!
Аз станах рано да занеса стерилната урина в лабораторията. Едвам отлепих очи и мисля да си доспя сега.
И мен малко ме наболява гърлото, вчера 2 часа стоях на студа в бъдещия ни апартамент с една дизайнерка и мебелистите да взимат мерки. Накрая вече треперех от студ и явно настинах.
Ще смуча превантивно Инфлуцид днес.
Пепи, много красиви сладки, браво!
Лимонче, бях чела, че може да св появят проблеми с очите, замъглено зрение през бременността. Питай АГ със сигурност като отидеш. А за киселини пробвай с ябълка. При мен действа.
Лози, много хубави неща си взела. Ех, така ме влече това розовкото.. Heart Eyes На мен ми остават някои дреболии за купуване, още 1-2 ромпърчета, и кошарата.
А, в родилното как обличат бебетата? Колко чифта дрешки трябва да носим?
Козунака на Ирина мисля да го пробвам. Не съм правила до сега, но пък тази година ще имам време за такива неща. Много вкусно ми изглежда!
Виж целия пост
# 233
Аз ще раждам в Окръжна, там предния път си ги обличаха с техни дрешки. За бебето носех само кърпички и памперси, ако не се лъжа.
И аз вече имам киселини от време на време - боря ги с едно талцидче, иначе не се търпи. Помня, че миналия път към края не се търпеше вече.
Нямам търпение за великден - мама и баба правят жестоки козунаци с нутела, просто нямат равни.
Лози - страхотни неща! И ти си взела розовата рокличка, тя си ми остава любима Simple Smile
Пепи, браво за сладките! Много ми харесаха!
Мистик, ти не трябваше ли да си на ЖК тези дни? Аз звънях снощи и се разбрахме днес да се чуем какво правим в тази грипна и за кога ще я местим.
Виж целия пост
# 234
Ябълката не е моят лек за съжаление. Пробвала съм, но не става.

Аз всяка година меся козунаци и тази няма да пропусна. Не, че ям много после, ама меся 😂 Ям ги само докато са топли, после другите се радват.
Днеска хубаво ми се вижда времето, обаче така ме е страх да не се разболея и май в нас ще си стоя пак... Аман с тоя грип вече!
Виж целия пост
# 235
Амели, аз минах в сряда. Днес само трябва да мина да си взема болничния. Разминах се с епидемията. И аз ще съм в окръжна. Не знаех, че ги обличат с техни дрешки. Още по-добре, че ми е много трудно като не знам колко голямо ще се роди. Взела съм предимно 0-3м ама ми се виждат огромни, ако е някое мънинко бебче.
А с тия козунаци с Нутела... май си просиш гостенки Joy
Виж целия пост
# 236
Понеже и аз ще раждам в Окръжна, а и доста скоро полежах там. И сега ги обличат с техни дрешки. За бебчо само по един пакет мокри кърпи и памперси, които си стоят под легълцето на детето.

А за козунаците - ще ви напиша адреса си, всяка да ми прати по един. Не става само с приказки, трябва и проба 🤣
Виж целия пост
# 237
Пенка, разбрах- бисквитките са твое страхотно творение! Уникални са 🥰✌
Аааа, момичета забранявам със закон качване на козунаци и Т.н., защото и аз почвам 😆
Миналата седмица мъжо ми кихаше и кашляше, а сега баткото Уфффф, аман!
Първото раждане беше секцио във Св. Георги -Плд. Лев не дадох. Сега ще е в Селена, защото докторът ми се премести там и ще трябва маса пари да дам за съжаление 😔
Виж целия пост
# 238
Ирина чудесен козунак. Съвсем изключих, че идва Великден, а с него и невероятните домашни козунаци на мама.... Лошо ми се пише Laughing

Desi големи сте сладури, пу пу малкия е бил рус бонбон с много готина косичка.

Лози оххх какви красоти, само да дойде и моя ред да почна да купувам, нямам търпение. Ама аз чакам да започнем ремонт на стаята, да вземем гардеробче и легло и тогава хаха. Ще попивам красотите и после ще купувам Flowers Hibiscus

Уигзи с този грип аз наистина не знам как може да се предпази човек... То и да не излизаш, в моя случай ММ като се прибере от работа и може да ми пренесе нещо. Аз пия базак (домашен направен от майка ми) за имунната система вече от близо 2 месеца и се моля да ме държи силна.

Лимонче според мен коментирай с АГ и направи един профилактичен с очен лекар. Много бременни го правят, аз имам операция на окото преди 2 години и днес ще й спомена, че тотално бях забравила.

Пламъче с тези болести ми иде да си хвана багажа и да замина в някой безлюден български планински град/село, където няма никой и няма тези гадни грипове и вируси. Ще спазваме хигиена и това е. Най се ядосвам как е възможно по аптеките да няма маски, дезинфектани и всякакви аксесоари за превенция. Това е абсолютно недопустимо !

Моята АГ не дава болничен по-малко от 1 месец и не мога да си взема... Казва ми ако искаш по-малко при личната. А точно в този период при личната няма да стъпя.

Иначе страхотни емоции от сутринта по новините - коронавирус, грипна епидемия, медицински сестри, които протестират - едната застанала на перваза.... Направо съм в шо какво се случва в този свят
Виж целия пост
# 239
Пенка, разбрах- бисквитките са твое страхотно творение! Уникални са 🥰✌
Аааа, момичета забранявам със закон качване на козунаци и Т.н., защото и аз почвам 😆
Миналата седмица мъжо ми кихаше и кашляше, а сега баткото Уфффф, аман!
Първото раждане беше секцио във Св. Георги -Плд. Лев не дадох. Сега ще е в Селена, защото докторът ми се премести там и ще трябва маса пари да дам за съжаление 😔

МАрианка , как е положението в Св.Георги и по скоро неонатологията имаш ли информация или наблюдения.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия