COVID-19 - Предпазване - маски, дезинфектанти и други

  • 193 486
  • 3 135
# 1 395
Скрит текст:
Ето каква маска е купил ММ от аптеката. Пише, че е произведена в Габрово:



Каза също, че е имало всякакъв спирт.
А откъде точно е купена маската?
Виж целия пост
# 1 396
https://s12emagst.akamaized.net/products/29471/29470002/images/r … c0f3fbc6_full.jpg
Тези маски са без филтър.
Виж целия пост
# 1 397
..........
ПС
Dress as Princess , в коя страна си?
Как е установено, че тези маски не са ефективни?

Чехия

Твърдението е изказано от медицински екип и се основава на това, че при шиенете иглата продупчва дупки достатъчно за да влезе вирусната частица, където всъщност е носа и устата на носещият. При изцяло шита маска това няма как да се случи фронтално на устата и носа, евентуално ако нещо проникне то ще е отстрани, отдолу и отгоре и едва ли ще се добере до носа ви, защото вируса не пълзи.
Аз днес поръчах от наша аптека маска със същата форма, но без ръб отпред:
https://www.lekarna.cz/tng-group-nano-textilni-rouska-vel.-l-bila-5-kusu/#recenze

Относно дезинфекцията при маските - аз не гладя. Пера със сапун и суша на вътрешен простор, т.е. да се ветрее, а не на парно или някъде да поема прах.
При нас шефа на щаба каза, че ще изиска носенето на маски като задължително чак до есента, независимо от статистиката на вируса.
Виж целия пост
# 1 398
Това е съвсем логично. Аз съм с маски такава кройка, слагам преди маската еднократни филтри от нетъкан текстил в няколко слоя, увивам се с шал отгоре, шапка и очила,... кога ще свърши тази зараза...
Виж целия пост
# 1 399
Може ли К 19 да оцелее в/у плодове, опаковки и захарни изделия.....https://www.actualno.com/topnews/moje-li-covid-19-da-ocelee-vyrh … news_1449121.html
Виж целия пост
# 1 400
Скрит текст:
Ето каква маска е купил ММ от аптеката. Пише, че е произведена в Габрово:



Каза също, че е имало всякакъв спирт.
А откъде точно е купена маската?

Аптека "Детелина" в "Обеля" - 2 част. Там още преди 3 седмица ми бяха казали, че чакат такива маски, но не бяхме ходили. Чак днес пратих ММ за спирт и вит. С за малката и да пита за маски. Имало е и от хирургическите (такива и преди 3 седмици имаше), и от плат за по 3.50. Дезинфектант също е купил (направен от аптеката).
Виж целия пост
# 1 401
А каква е цената на габровската маска?
Виж целия пост
# 1 402
17 лева.
Виж целия пост
# 1 403
А на хирургическите?
Виж целия пост
# 1 404
По лев и нещо бяха последно.
Виж целия пост
# 1 405
mdaaa. пазар. търсене.
Вчетра отказах една оферта от китай за 0.3 цента бройката, предплащане и пр. Нищо никога няма да купя от китай повече.
бяха по 1 ст.
Виж целия пост
# 1 406
Това си е за жалба за спекула,тази аптека в обеля,  тези маски съм ги купувала от аптеки в центъра, първия път за 8 лв, преди 3 дни за 10 лв.
Маските са умалени имайте предвид, размер s-m e за дете и в обясненията си го пише.
Аптеката има ли разрешително да този бъркат дезинфектанти да го продава. Дезинфектанти вече има навсякъде, по магазините по- евтини, по аптеките по- скъпи. Всички бг козметични фирми вече правят, та даже и разнообразие има.
Виж целия пост
# 1 407
Само един теоретичен въпрос.За това,да мием всичко със сапун ясно.Но да ли вирусът може да се отмие само с вода.
Виж целия пост
# 1 408
Това си е за жалба за спекула,тази аптека в обеля,  тези маски съм ги купувала от аптеки в центъра, първия път за 8 лв, преди 3 дни за 10 лв.
Маските са умалени имайте предвид, размер s-m e за дете и в обясненията си го пише.
Аптеката има ли разрешително да този бъркат дезинфектанти да го продава. Дезинфектанти вече има навсякъде, по магазините по- евтини, по аптеките по- скъпи. Всички бг козметични фирми вече правят, та даже и разнообразие има.
А плътни ли са тези маски? Прозират ли като ги вдигнеш срещу слънцето?
Виж целия пост
# 1 409
https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=10221845100786872&id=1538398491
Това е в Турция. Много разумно!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия