COVID-19 - Предпазване - маски, дезинфектанти и други

  • 193 487
  • 3 135
# 1 260
Ами явно...все пак доктрина активен въглен няма
Виж целия пост
# 1 261
В тази статия за бразилския орех се препоръчва дневна доза 2 бр. за възрастни и 1 ядка за деца https://gotvach.bg/n7-29437-%D0%91%D1%80%D0%B0%D0%B7%D0%B8%D0%BB … D1%80%D0%B5%D1%85
Виж целия пост
# 1 262
Чудя се ако си купя филтърни торбички за прахосмукачка мога ли да нарежа и ползвам за филтър. Обаче как да се дезинфекцира. Гледах някакви на Бош пишеше че филтрират 99%.
В нашата аптека има N95 маски по 8 ли нещо лв четох че може примерно да си вземеш 3 и всеки ден носиш по една вечерта я махаш а ползваната престоява 3 дена вирусът дотогава е умрял и може да я ползваш пак и така ги редуваш докато се задръстят. Въпросът е колко е надеждно че умира за 3 дена. В аптеката са казали че могат да се перат но според мен тези не могат.
Виж целия пост
# 1 263
Аз имам строителни маски н95, според мен могат да се носят цял ден, но иначе са еднократни. Не могат да се перат
Обмислям евентуално да изрязвам клапата и да я монтирам на платнена, но не виждам как да стане.
Виж целия пост
# 1 264
Нова препоръка/алгоритъм за дезинфекция на МЗ от 25.03.202
http://www.mh.government.bg/media/filer_public/2020/03/25/ncipd_ … jane_grajdani.pdf
Обобщава почти всичко описано в темата.
Виж целия пост
# 1 265
"Маски от плат (например памук или марля) не се препоръчват при никакви обстоятелства."
това е цитат от
https://vitania.bg/bg/konsumativi-instrumenti/meditzinska-hirurg … 1c911e847b7fa59c2
за пръв път се натъквам на подобно твърдение, тогава защо масово се шият памучни маски?
Виж целия пост
# 1 266
За пари, как защо!
Виж целия пост
# 1 267
Не поръчвайте от Sopharmasy! Две седмици чакам доставка, за да получа 20% от поръчката. Нямали наличност. Сега ще чакам ваучер за останалата сума, за да го ползвам пак за онлайн поръчка. Естествено, дойдоха по-евтините неща. 90 % от платената сума е за ваучер.
Виж целия пост
# 1 268
Аз чакам трета седмица маските си от Фрамар....
Виж целия пост
# 1 269
Абе някой знае ли естествената , коприна , или даже и изкуствената дали не предпазва по добре ??
Виж целия пост
# 1 270
Абе някой знае ли естествената , коприна , или даже и изкуствената дали не предпазва по добре ??

Тези дни и аз мислех същото и ми се струва по- удачно от платнени.
Виж целия пост
# 1 271
Не поръчвайте от Sopharmasy! Две седмици чакам доставка, за да получа 20% от поръчката. Нямали наличност. Сега ще чакам ваучер за останалата сума, за да го ползвам пак за онлайн поръчка. Естествено, дойдоха по-евтините неща. 90 % от платената сума е за ваучер.
А аз-антибактериален сапун и спирт.Поръчката ми е от 17 март, кога ще пристигне обаче не знам.
Виж целия пост
# 1 272
Не поръчвайте от Sopharmasy! Две седмици чакам доставка, за да получа 20% от поръчката. Нямали наличност. Сега ще чакам ваучер за останалата сума, за да го ползвам пак за онлайн поръчка. Естествено, дойдоха по-евтините неща. 90 % от платената сума е за ваучер.
А аз-антибактериален сапун и спирт.Поръчката ми е от 17 март, кога ще пристигне обаче не знам.

Спирт получих само 70%. 75% и 90% бяха неналични.
Виж целия пост
# 1 273
Аз си поръчах по два от 70%, 75% и 90%.
Виж целия пост
# 1 274
Момичета, има ли някой мнение за тези маски? Получих днес предложение от Ефреа по имейл. https://promask.eu/?utm_source=newsletter&utm_medium=email&a … m_term=2020-03-30
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия