Пролет идва, ще запеят птички, растат си ДЕКЕМВРИйчетата добрички! 💚

  • 26 259
  • 763
# 285
Сладурче, честита месечинка на двете бонбончета! ❤️ Да са здравички и много да  слушат 😘😍
Ама това време как лети, не е истина 😄😇
Мислила ли си за захранване вече?

Аз поръчах столче за хранене, трябва тази седмица да дойде и да си я слагаме в него да си вечеряме/обядваме заедно.
Но за захранването ще почна да следя най-рано след месец (когато е на навършени 5) и когато почувствам, че е готова ще започнем (към 6тия/след това). Не бързам аз за никъде. Цял живот има да яде манджи 😂
Виж целия пост
# 286
Сладурче, честита месечинка на двете бонбончета! ❤️ Да са здравички и много да  слушат 😘😍
Ама това време как лети, не е истина 😄😇
Мислила ли си за захранване вече?

Аз поръчах столче за хранене, трябва тази седмица да дойде и да си я слагаме в него да си вечеряме/обядваме заедно.
Но за захранването ще почна да следя най-рано след месец (когато е на навършени 5) и когато почувствам, че е готова ще започнем (към 6тия/след това). Не бързам аз за никъде. Цял живот има да яде манджи 😂
Благодаря,Ланче💚
Може би от другия месец ще започнем,ще направим опит,пък ще видим,и аз не бързам (то тогава ще сме 4 месеца коригирана възраст),ако са готови.С какво се започва?
Май и аз трябва да взема столчета,на какво си се спряла ти?
Виж целия пост
# 287
Аз също съм поръчала столче, но сега дали ще дойде се чудя. За захранване ще мисля към 5-6 месец. Ще я видим кога ще е готова.

Май ще започна с пюре от тиквичка, както направих а Вики.

Сладурче, аз взех същото столче, като на каката, мисля, че Stokke Steps се казваше. Ако не ми го доставят навреме ще използвам стола на Виктория.
Скрит текст:


Такова, имам и същата приставка за по-малко дете. Само частта над дървеното е бяла.
Виж целия пост
# 288
Аз също съм поръчала столче, но сега дали ще дойде се чудя. За захранване ще мисля към 5-6 месец. Ще я видим кога ще е готова.

Май ще започна с пюре от тиквичка, както направих а Вики.

Сладурче, аз взех същото столче, като на каката, мисля, че Stokke Steps се казваше. Ако не ми го доставят навреме ще използвам стола на Виктория.
Скрит текст:


Такова, имам и същата приставка за по-малко дете. Само частта над дървеното е бяла.
Алекс , много е хубаво столчето,аз ще търся среден вариант като цена,че вкъщи всичко е по две 😁
С тиква ми се струва добре и на мен,още не мога да си го представя храненето с лъжица.
Виж целия пост
# 289
Sladur4e7, честита месечинка! Каква е новата тактика за приспиваме? Напоследък и аз приспивам Валя на ръце, изключение е вечерното заспиване. През деня не искам на ръце, но започват едни диви ревове.
Виж целия пост
# 290
Сладурче, честита месечинка на малките сладурчета! Hug
Аз също около седмица приспивам по нов начин, просто защото вече дори много да му се спи не дава да бъде гушнат. Почва да ръмжи, да се извива и да пищи/реве. Новия начин е пускам му белия шум, слагам го настрани легнал, давам биба и го поклащам по дупето. Което от една страна не е лошо, снощи за пръв път го приспах директно в кошарката му.
Дигнахме му и млякоъо тези дни, даваме по 140/150мл вода, защото е по-крис няколко дена, взе да става през нощта на 4-5 часа. Не знам скок в растежа ли е, в петък става на 4м или му е малко вече. То и с този рефлукс не мога да разбера, храня го с половината мляко, вдигам да оригне и тогава пак. Другото е че няколко дни заспива в 9и30както обикновено и после в 10и30 сд събужда и чак в 12 като го нахраня заспива пак и то супер лесно. Това не се е случвало от какъо беше на месец и половина, като цяло май става нещо със съня тези дни.
Как са вашите бебоци момичета със съня с уж тази регресия, която има в 4 месец?
Виж целия пост
# 291
Сладурче, честита месечинка на Дарка и Бубси! ❤️ Искам да те попитам - вие нали правихте ТФЕ? При кого я правихте?
И Кая не спи спокойно-вечер заспива към 21 - 21:30. Към 2 започва да се мята, както и към 5 и ако не дам биба се събужда и после заспива много трудно.
Виж целия пост
# 292
Благодаря момичета 💚
Значи за приспиването правя следното,слагам ги на леглото до мен ,давам им биберон и ги държа за ръцете,затварям очи и след 10 Мин са заспали.Задължително ги слагам на 1,5 или 2 часа макс да спят,иначе става страшно,пищене,рев
Аз по 135 готово им давам,но не всеки път го изяждат,сега ядоха по 120 мл
Марти,при  доц Ралица Георгиева ходихме,но трудно става там.При нас Дария заспива с бибата,Бубка я цока и я плюе после.
Виж целия пост
# 293
Сладурче, питам защото ние ще ходим утре. Нашата педи първо препоръча др Георгиева, но първия свободен час беше за 20ти май.. Но ако се наложи ще й звъня ако може да ни вмести.
Виж целия пост
# 294
Здравейте момичета, опитвам се да ви чета, но не ми остава време да пиша. С това извънредно положение не ми остава време за нищо. Баткото е 2ри клас и по цял ден се занимавам с него, добре че ММ си е в  къщи и той се занимава с бебето. То пък за да е пълна картината, от 1 седмица яде на 3 часа и денен и нощем,та не мога  и да се наспя. Та работата е трудна. Дано всичко мине бързо защото почвам психически да се изтощавам.Пиздрави и целувки на всички мами и бебета и се пазете много 😁♥️♥️♥️
Виж целия пост
# 295
Сладурче, честита месечинка на Дарка и Бубси! ❤ Искам да те попитам - вие нали правихте ТФЕ? При кого я правихте?
И Кая не спи спокойно-вечер заспива към 21 - 21:30. Към 2 започва да се мята, както и към 5 и ако не дам биба се събужда и после заспива много трудно.

И ние сме така с мятането.
И срам не срам, да питам какво е ТФЕ?
Виж целия пост
# 296
Сладурче, честита месечинка на двете бонбонки. ❤️
Към мамите, на които бебчетата са с рефлукс в какво точно се изразява той? Знам, че се повръща след хранене, но след всяко хранене или? Чудя се моята Кати да не би да има рефлукс, защото се извива на дъга понякога по време на хранене или след него. Нооо това не е всеки път, всеки ден. Рядко повръща и по-често като се е минало известно време и повръща все едно вода. Днес, досега, например не сме имали проблем с храненето всичко си изяжда нито е ревала, нито се е извивала, нито е повръщала. Още не мога да я разгадая.
Виж целия пост
# 297
Фам, трансфонтанелна ехография.
Виж целия пост
# 298
Фемме при Крис рефлукса се изразява в повръщане, но не на всяко хранене. През нощта не връща примерно и не вимаги през деня. Някой път връща малко с оригването, друг път 2 часа след ядене или като е по корем нищо, че е минало доста време. Повръщаното е белезникаво с мляко в него като... Хм нз как да го опиша, много дребни парченца да речем, въпреки че е дален от парченца...сгъстена консистенция. Някой път повръща от много ентусиазъм по време на игра. Пие антирефлукс мляко + обикновено в съотношение 2:2. Бях го направила 3:1антирефлуксното, но явно не му е минал толкова и пак го увеличих.
Виж целия пост
# 299
Сладурче честита месечинка на сладурките.  Трябва за пуснеш снимка да ги видим  колко са пораснали . 💛 За захранване и аз като Алексчето 5-6 месец мисля да започна
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия