Пролет идва, ще запеят птички, растат си ДЕКЕМВРИйчетата добрички! 💚

  • 26 259
  • 763
# 225
кикаир от вчера сутринта , но започна съвсем безобидно и леко, а до вечерта стана мн зле, днес също е зле, кашлицата и тя е гадна и да Илко и той е като мен, но в по-лек вариант.. Изписаха ми Авирон бебе сироп и ще го давам , дано всичко да бъде наред, благодаря ! Дано всички сме здрави в това време!
Виж целия пост
# 226
Джули, малко се уголемени. Ние бяхме с бодита 0-3 досега, а тя вече е на почти 4 месеца, около 6.500 кг. Купих сега 3-6 бодита и са й по-добре. Ромперите от поне месец са й 3-6. Големички са и навивам ръкавите, ама ще влезе и в тях. Иначе всичките неща са от Джордж.

Момичета, дано някоя да не се разсърди, но без да искам пуснах една тема за бъдещите декемврийки 2020. Само написах заглавието и исках да вляза да ви питам дали имате против, но без да искам я публикувах и нямаше как да я изтрия, та я дооформих и оставих на бъдещите мами като наследство от нас 😂
https://m.bg-mamma.com/?topic=1194245.msg40436392#msg40436392
Виж целия пост
# 227
Браво, Ланче! Чудесно си направила!❤❤❤ Много е мило.
Не вярвам никоя от нас да има нещо напротив. Simple Smile Също ако искате, нека да влезнем и в коментар да им пожелаем хубава бременност и здрави бебчета.

Иви, бързо оздравяване на вас с Илко! Авирона ще помогне, и много гушкане❤
Виж целия пост
# 228
Nedavl И моят яде през три часа , няма ден , няма нощ😃😃, че понякога и през 2.30 ..но какво да се прави.
От снощи усещам , че лявата ми гърда св пълни много бързо и за три часа е станала твърда леко ..от какво може да е това, редувам гърдите , колкото яде от едната, толкова и от другата...
Тая нощ нямахме много сън, на мен ми беше трудно да спя с тази хрема и кашлица, а пък за капак и Илко кашля от тази сутрин..ужас..ще се обадя на ЛЛ и вече съм с маска вкъщи.

Иви, може би е имал нужда от повече кърма и ти се е увеличила. Ще се регулира пак, но много внимавай с препълнените гърди. Аз като една бабичка...ама да си кажа, че нали си препратих миналата седмица. Три дни с 39 градуса температура и накрая антибиотик.
Виж целия пост
# 229
Вземи си да пиеш лецитин профилактично. Мен само това ме спаси от мастит заради запушвания.
Виж целия пост
# 230
Момичета, в това криво време ми е много готино с вас. Наистина групата е страхотна и помощта и мненията ви са ми ценни. Нищо , че имам една голяма отгледана кака и си мислех, че няма какво да ме изненада в отглеждането на бебе, но уви....
Аз смятам да захранвам около 6 месец.
Бамболина, аз имам лецитин купен, но не знам как да го пия профилактично. По едно дали е достатъчно?

От вчера и аз съм с хрема...от къде не ми е ясно. Слагам си капки, независимо дали може или не когато кърмя, но на мен ми е много слабо място това и ако не мога да дишам изпадам в паника направо. Не прекалявам де... На Александър слава богу му няма нищо за сега.
 Приятен ден ви пожелавам! Бъдете здрави! 💙
Виж целия пост
# 231
Ланииии,страхотна тема за бъдещите мами на декемврийчета ♥️

И аз взимах Лецитин при запушванията след раждането,но не знам колко ми помогна понеже падаше и яко цедене, компреси и всичко, за което се сещате...Мисля,че пиех по две , а май може и повече Simple Smile Е нета по спомен имаше информация за приема му.
Виж целия пост
# 232
Здравейте и от нас 🤗
Иви, много неприятно, дано бързо се оправите. И ние бяхме така първо аз кашлица и хрема, след това и малката, като все още имаме хрема.
Петра и аз слага капки, от на баткото детските. Незнам колко е ок при кърмене, но исках да се оправя по-бързо.
Браво, Ланпе за темата за бъдещите майки декемврийки, много мило.
Беърче, успех с ученето 🤗
И аз сега поръчал малко дрешки от Джордж в размер 3-6м, дано не са ѝ малки.
Виж целия пост
# 233
Момичета, побърквам се.
Тъкмо похвалих Петра, че спи, но тя вече 2 дена будува с ръка в устата. Мята се като риба на сухо, мрънка, смуче си пръстите ръмжейки. Няма спане. Като зомби съм. Накрая ще ѝ дам панадол и лягам с нея.
Зъби са сигурно, ама с това неспане се върнах 2 месеца назад.
Изтрещявам.

Иви, дано се оправите бързо и да не стане по-сериозно положението. На този етап нд виждам смисъл да си слахаш маска.
Виж целия пост
# 234
Освен мен и Марти, има ли още някоя мама, която възнамерява да опита ЗВБ?


Четох аз по темата, но каточе ли ме е страх да го пробвам. Иначе звучи интересно и има резон в цялата идея.
Виж целия пост
# 235
Освен мен и Марти, има ли още някоя мама, която възнамерява да опита ЗВБ?


Четох аз по темата, но каточе ли ме е страх да го пробвам. Иначе звучи интересно и има резон в цялата идея.

и аз мисля да пробвам ЗВБ, ако и на детето му хареса идеята.

включих се в една фейсбук група около книгата за ЗВБ на Мария Нориега и следя редовно коментарите и мненията - мамите споделят, че децата имат рефлекси и се справят с парченцата. ако ви е интересно, ще ви я споделя.
Виж целия пост
# 236
И аз мисля да пробвам ЗВБ, но ще видя дали няма са е нещо комбинирано и с пюрета. Рези дни ще започна да чета повече по темата и да помисля как и с какво да започна.
🥕🍠🥦🥑
Виж целия пост
# 237
Почти всички дрешки на Кати са от George. Тя е доста дребна и до скоро си носеше дрешките от 0 до 3 месеца. От тази седмица сме от 3 до 6 месеца и бодитата са и добре, ромпърчетата са и дълги и широки. Не мога да я премеря точно колко е висока, но не мисля, че е повече от 60см. Другата седмица прави 4 месеца. На 3 месеца я измериха 57см. ако може да послужи като ориентир, но определено бодитата очаквах да са по-уголемени.
Със захранването мисля да комбинирам методите та ще видим какво ще се получи като му дойде времето. Засега не проявява интерес към нашата храна и мисля на по-късен етап да захраня.
Виж целия пост
# 238
Аз мисля да добавя по нататък ЗБВ за да се научи да дъвче и да не се дави от всяко голямо парче храна.
Виж целия пост
# 239
Момичета, в това криво време ми е много готино с вас. Наистина групата е страхотна и помощта и мненията ви са ми ценни. Нищо , че имам една голяма отгледана кака и си мислех, че няма какво да ме изненада в отглеждането на бебе, но уви....
Аз смятам да захранвам около 6 месец.
Бамболина, аз имам лецитин купен, но не знам как да го пия профилактично. По едно дали е достатъчно?

От вчера и аз съм с хрема...от къде не ми е ясно. Слагам си капки, независимо дали може или не когато кърмя, но на мен ми е много слабо място това и ако не мога да дишам изпадам в паника направо. Не прекалявам де... На Александър слава богу му няма нищо за сега.
 Приятен ден ви пожелавам! Бъдете здрави! 💙
При запушване се пият по 4 хапчета на ден, като при мен се оправи за 1-2 дни и 3те пъти, в които имах. Иначе профилактично пия по 1-2 на ден, защото малката спи по цял нощ, а аз не ставам да се цедя.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия