COVID-19 (COrona VIrus Disease-2019) Тема - 2

  • 1 066 167
  • 22 670
# 19 560
В последните емнайсе години си правя само платени изследвания и не разчитам някой да плаща за моето здраве /за изследвания/. По здравна каса ми се полага среден пръст. Естествено, плащам си ги от джоба. Ако искам да знам как се развиват хронични проблеми, които искат проследяване, това е начина. Ако искате, де.
Виж целия пост
# 19 561
Удебеления текст по - горе какво казал президента Радев, и той си ги плямпа явно...
Изрично беше казано по тези брифинги, че онкоотделение, онкодиспансер няма да става център за корона вирус.

Явно всички слушаме и разбираме избирателно.

Много ясно, че няма. Ама те не са ли част от болница или са си отделни сгради?

Ra2, то и аз плащам на частно, ама и осигуровки плащам.
Виж целия пост
# 19 562
За тестовете днес казаха, че тези бързи тестове са ненадеждни. Направени са(не помня колко точно) от тези 1000 теста, за които се говореше преди няколко дни. Има разминаване в резултатите на някой. Примерно дава отрицателен, а на другият тест положителен. Точно за това не искат да се наливат пари в тези тестове. От Израел са казали, че до няколко седмици, щяло да има други.
Виж целия пост
# 19 563
КОРОНА СИТУАЦИЯТА В ИТАЛИЯ ДНЕС - 18 ЧАСА
839
ПОЧИНАЛИ
2107
РЕГИСТРИРАНИ НОВОЗАРАЗЕНИ
1109
НОВОИЗЛЕКУВАНИ



Виж целия пост
# 19 564
Ами, да. По-логично е да отделят болници, които да лекуват само коронавирус и такива, които да поемат останалите. Макар че няма как да се знае, кой е заразен и кой не.
Трябваше да затворят всичко, което не е от първостепенно значение, за две-три седмици, да се отсеят болните, щото според мен, все още не са много, за да не спираме после за по-продължително време. А и да има краен срок за прибиране в България, за тези които искат. Не да се влачат всеки ден по много хора.
Нали не говорите сериозно! Има болни и от други болести и нито едно заболяване не е по-маловажно от друго.
Виж целия пост
# 19 565
Само да допълня за Стара Загора - при първи проби няма положителни на работещите в ендокринологията в болницата. Вторите явно ще се потвърждават от референтната лаборатория. Дядото се е оказал корав и май са го стабилизирали.
Виж целия пост
# 19 566
Ако си работил на договор с осигуровки, се представя съответния документ и права се възстановяват.
Питам къде да ги затварят онези без осигуровки? В лагери? И кой ще ги обслужва там? Или да умират без помощ? Но всичко ще е за сметка на държавата.
Тук може да си упражняваме писането само. Но правилата са други.
Който не е съгласен, да си търси начини да си изрази несъгласието на нужните места. Във форума файда няма.
За Банско казаха, че са взели 50 проби. Чакаме резултати.
Виж целия пост
# 19 567
Аз предполагам че  тия хора са работили на договор и нашата здравна каса ще си иска парите от държавата от която идват .
[/quote ]
Мхм. Мислиш ли наистина така?
Виж целия пост
# 19 568
Брюксел: Извънредните закони за коронавируса не може да нарушават демокрацията

Лекар, контактувал с Путин е заразен с коронавирус

Извинявам се ако са публикувани вече, не можах да прочета всичко назад.

Никола Тесла, страхотни са ти постовете!
Виж целия пост
# 19 569
Andariel, големи държави могат да си го позволят. Китай струпа веднага ресурси и персонал и всичко необходимо от останалата част на Китай. На нас в Европа кой да ни помогне.
Освен това втора градска в София не я ли превърнаха в инфекциозна само за ковид19. Там където напускаха лекари, какво стана там.
Виж целия пост
# 19 570
Но е без дихателен клапан. Това влияе ли на ефективността ? 

Не разбирам дали е еднократна , т.е След като я нося трябва да я изхвърля или мога да я изпера с гореща вода и сапун и пак да я сложа на другия ден  .
Не ми става ясно с този самозасмукващ филтър, ефективен  До 8 часа
Клапана не влияе на ефективността на филтрацията. Спомага за по-лесно издишане и по-малко навлажняване. Не се перат тези, еднократни са, но можеш да я носиш и няколко пъти. Пръскай я със спирт за обеззаразяване и я остави да изсъхне някъде. Самозасмукващият филтър е някаква грешка в превода на тези, които я продават.
Виж целия пост
# 19 571
За маската.
https://livedoor.blogimg.jp/nwknews/imgs/0/2/02d9cc47.gif?fbclid … 4dKmSdtnZzrJ8VT1c
Виж целия пост
# 19 572
За тестовете днес казаха, че тези бързи тестове са ненадеждни. Направени са(не помня колко точно) от тези 1000 теста, за които се говореше преди няколко дни. Има разминаване в резултатите на някой. Примерно дава отрицателен, а на другият тест положителен. Точно за това не искат да се наливат пари в тези тестове. От Израел са казали, че до няколко седмици, щяло да има други.
Къде са резултатите? Ама точни цифри.
Те не са неточни. Просто ловят в друг етап и други неща. За който е наясно, ще се ориентира. Другите ще повтарят каквото им е казано, и то не по смисъл, а по интонация.
Виж целия пост
# 19 573
Излекувана е първата заразена в България. Възрастната жена от Габрово. Simple Smile
https://www.banker.bg/obshtestvo-i-politika/read/izpisaha-edna-o … brovskata-bolnica
Виж целия пост
# 19 574
Ами, да. По-логично е да отделят болници, които да лекуват само коронавирус и такива, които да поемат останалите. Макар че няма как да се знае, кой е заразен и кой не.
Трябваше да затворят всичко, което не е от първостепенно значение, за две-три седмици, да се отсеят болните, щото според мен, все още не са много, за да не спираме после за по-продължително време. А и да има краен срок за прибиране в България, за тези които искат. Не да се влачат всеки ден по много хора.
Нали не говорите сериозно! Има болни и от други болести и нито едно заболяване не е по-маловажно от друго.

Абсолютно сериозно говоря. Под затваряне, имам впредвид така, както са в Италия, Испания в момента. Щото скоро време другите болни, най-вероятно, няма да имат достъп до лечение, за съжаление.

Dundi73, тя държавата ще плати, ама от къде ще вземе парите? Май пак от тия, дето плащат? Или?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия