COVID-19 (COrona VIrus Disease-2019) Тема - 2

  • 1 065 991
  • 22 670
# 19 575
Тестовете в частните лаборатории ме съмнява да се покриват от касата, но ако се покриват сигурно трябва да го е предписало джипито или лекар, ако сам искаш да си направиш постфактум нямам кой да ти плати.
Вчера правих такъв, сама си го "назначих", след цяла вечер температура 38 градуса и болки в мускулите, излезе отрицателен, в петък мисля да го повторя.
От ЛЛ лекар чух само "не идвай в кабинета, пий витамин С и Парацетамол, веднага ти пиша болничен", нито предложи тест, нито снимка или друго...
От вчера сутринта няма и помен от температура или какъвто и да е симптом, чудя се утре дали да си "самоназнача" и рентген?!
На здравна каса не разчитам...
Виж целия пост
# 19 576
На дъщеря ми и правих тест за грип б и беше отрицателен. Изкара го. ЛЛ каза, че много често тестовете дават отрицателни резултати преди вирусният товар да е достатъчен за да се отчете. Така и с бързите тестове за короната.
Виж целия пост
# 19 577
Цитат
Така се прави: Задължително носене на маска при пазаруване влиза в сила от 6 април в  Австрия, защото не е ясно кога ще има достатъчно защитни маски.
Преди малко по тв Европа казаха,че се отменя задължителното носене на маски и в Австрия.
Колкото до неосигурените,тези дни някой разпалено се възмущаваше как може да оставим болен човек.То да е един човек,но неосигурените у нас са 1млн.Едни си работят на черно в ЕС,прибират се,купонясват си и после пак безплатно ги лекуваме.
Виж целия пост
# 19 578
Шеф на отбор от Формула 1 искал пилотите му да се заразят с коронавирус

Шефът на пилотите на Red Bull във Формула 1 им е предложил да се заразят умишлено с коронавирус, за да са здрави в началото на сезона, предаде „Индипендънт“.

Планът на Хелмут Марко бил да организира лагер, на който да събере състезателите от екипа, а това щяло да е „идеалното време инфекцията да се появи“. Освен това, той ги насърчавал да не се изолират, а да излизат сред хората. „Всички са силни, млади и здрави мъже. По този начин щяха да са подготвени, когато състезанията започнат“, коментира той. Всички останали от ръководството обаче били категорично против необичайната идея.

76-годишният Марко смята, че е преболедувал коронавируса без дори да разбере и подчерта усилията на Red Bull и другите отбори от Ф1 да подпомагат лечебните заведения с респираторни апарати.

https://www.manager.bg/sport/shef-ot-formula-1-iskal-pilotite-mu … yat-s-koronavirus
Виж целия пост
# 19 579
На дъщеря ми и правих тест за грип б и беше отрицателен. Изкара го. ЛЛ каза, че много често тестовете дават отрицателни резултати преди вирусният товар да е достатъчен за да се отчете. Така и с бързите тестове за короната.
Бързите тестове за корона изкарват резултата бързо, нещо като тест за бременност, а не че ловят "бързо", в начална фаза.
Виж целия пост
# 19 580
Пак ще Ви го кажа. Над 2000 страници едно и също. Хората не умират от бактериална инфекция, причината за смъртта е усложненията от вирусната инфекция. Прочетете го, ако трябва и десет пъти и го разберете вече.

Всъщност тук точно обратното се твърди:

Виж целия пост
# 19 581
Аз ли не намирам нищо качено на сайта на Господарите или наистина не е там - по време на лайфа репортерът изрично каза, че интервюто с близката на жените от Благоевград ще се качи на сайта. Намирам само преразказ по други сайтове.
Виж целия пост
# 19 582
ra2, знам. Но не са толкова прецизни. Това имах предвид.
Виж целия пост
# 19 583
Ами то си е решено в демократични държави - карантинни центрове. Пада се по доктор на 500-600 човека и това е. Да не кажат после че нямат. Ама и това им е много
Ако си работил на договор с осигуровки, се представя съответния документ и права се възстановяват.
Питам къде да ги затварят онези без осигуровки? В лагери? И кой ще ги обслужва там? Или да умират без помощ? Но всичко ще е за сметка на държавата.
Тук може да си упражняваме писането само. Но правилата са други.
Който не е съгласен, да си търси начини да си изрази несъгласието на нужните места. Във форума файда няма.
За Банско казаха, че са взели 50 проби. Чакаме резултати.
Виж целия пост
# 19 584
Временна / полева/  болница в Лондон, ЕксЕл :




Ето и у нас, зала Арена , София :

Виж целия пост
# 19 585
Тестовете в частните лаборатории ме съмнява да се покриват от касата, но ако се покриват сигурно трябва да го е предписало джипито или лекар, ако сам искаш да си направиш постфактум нямам кой да ти плати.
Вчера правих такъв, сама си го "назначих", след цяла вечер температура 38 градуса и болки в мускулите, излезе отрицателен, в петък мисля да го повторя.
От ЛЛ лекар чух само "не идвай в кабинета, пий витамин С и Парацетамол, веднага ти пиша болничен", нито предложи тест, нито снимка или друго...
От вчера сутринта няма и помен от температура или какъвто и да е симптом, чудя се утре дали да си "самоназнача" и рентген?!
На здравна каса не разчитам...
Детето ни преди няколко седмици беше със същата клинична картина - суха кашлица, еднократно 38 темп, аз му назначих рентген. В София мед:)  Снимаха го с приоритет, платихме 25 лв., в листа пишеше - спастичен бронхит.
След тов го заведохме четвърти път при педиатърката, която до тогава обясняваше, че няма ковид и всичко е само грип,  но този път ни посрещна със спирт и опаковани с найлони мебели  - видя и тя снимката, аз я пратих и на мой познат пулмолог, казаха, че общо-взето всичко е Ок- бронхит. Не назначиха някаква терапия (антибиотик), той се оправи след ден-два, без повече да вдига темп. И сестра му и аз, и баба му и дядо му седмица след това вкарахме по една хрема с гърло, някои и кашлица, дори и майка му. Мисля, че е бил просто 1 от стотиците пролетни вируси, които обикалят наравно с короната.
Виж целия пост
# 19 586
Леля ми нещо се е притеснила, че го е хванала. Колко е реално, колко е притеснение, ще видим. Твърди, че от седмица + е с яки болки в гърлото, отпаднала и с тежест в гърдите, лек задух. Няма темп, няма кашлица. Обадила се на ОПЛ и получила чудния отговор "ходи във ВМА или Пирогов" ъъъъ...Не е отишла де, щото чете жената, че не трябва така самосиндикално да се размотава из болници, но утре ще си прави бърз тест да види ще излезне ли нещо.
Виж целия пост
# 19 587
Пак ще Ви го кажа. Над 2000 страници едно и също. Хората не умират от бактериална инфекция, причината за смъртта е усложненията от вирусната инфекция. Прочетете го, ако трябва и десет пъти и го разберете вече.
Усложнението на вирусната може да бъде бактериална. Питай китайците.Wink
Виж целия пост
# 19 588
ra2, знам. Но не са толкова прецизни. Това имах предвид.
Чувствителността на теста за IgM е 87,9% (87/99), а специфичността е 100% (14/14) в сравнение с RT-PCR.
Чувствителността на теста за IgG е 97,2% (35/36) през периода на възстановяване от заболяването, а специфичността е 100% (14/14).
Виж целия пост
# 19 589
Скрит текст:
Временна / полева/  болница в Лондон, ЕксЕл :




Ето и у нас, зала Арена , София :


Абсолютно нищо необичайно не виждам. Както всеки грипен сезон.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия