COVID-19 (COrona VIrus Disease-2019) Тема - 2

  • 1 066 110
  • 22 670
# 19 770
Щатите ще дадат най много жертви,както и ще са №1 по случаи.
Трудно е да се контролира толкова голяма държава,но и администрацията се забави с тестването.Ню Йорк,10 милиона жители, пламна,тестват агресивно и се опитват максимално заразени хора да хванат и съответно да изолират,но пак няма да е достатъчно.
Дано не са вярни прогнозите за между 100-240 000 умрели от Ковид,с пик - средата на април.

За тестването в България не ми се говори.Тестват,колкото да отчетат дейност.
Виж целия пост
# 19 771
Пак не сме поръчали бързи тестове като слушам. Няма скоро да и дойдат у нас.
Виж целия пост
# 19 772

Бояна, всички да се държим отговорно не знам как ще стане. Опитът дотук показва, че не се случва.
И като ни тестват няма да се промени картината. Всички са се хванали за това масово тестване, защото всичи ни е страх и поне по няколко пъти на ден имаме симптоми на коронавирус. И все пак, не мисля, че това в момента би променило нещо освен, че всички, които вярват, че са го изкарали през януари ще научат, че това не е вярно.
Ще трябва психически да се справим по друг начин.


Важно е в момента някой да съобщи как частните болници ще лекуват болни от коронавирус. Не вярвам да е само по здравна каса и това променя картината, защото лечението там ще бъде недостъпно на повечето хора.
Виж целия пост
# 19 773
Зададоха дежурния въпрос за тестовете за антитела. Сега остава да питат кога ще дойде пикът Satisfied
И все пак, не мисля, че това в момента би променило нещо освен, че всички, които вярват, че са го изкарали през януари ще научат, че това не е вярно.

Мда, съгласна съм с болднатото.
Виж целия пост
# 19 774
Най-после малко на въпроса за Банско!
Виж целия пост
# 19 775
Бояна, масовото тестване ще покаже кой е болен и ще си седи вкъщи без да сее зараза и няма да излиза нито до магазина, нито на разходка.
Иначе само отчитат дейност
Виж целия пост
# 19 776
Смятате ли че за маските може да се разчита на съзнанието на хората?
Те си показаха съзнанието с неспазването на карантината, вземането на температуропонижаващи в самолета и т.н. А този е стигнал още по-далеч (в Ню Йорк)- имал контакт с болен, сам имал симптоми, които е скрил, за да може да се натресе болен в родилното при току що родилата си жена (която също развила симптоми, а контактният персонал продължава да  работи): https://www.yahoo.com/news/dad-hid-coronavirus-symptoms-visit-120214951.html
Виж целия пост
# 19 777
Цеца Караянчева ли разпорежда кой да се тества, мислех че това се преценява от медицински специалисти?
Всички решения се вземат на политическо ниво след препоръки и консултации с медицински специалисти (или без).
Виж целия пост
# 19 778
Бояна, масовото тестване ще покаже кой е болен и ще си седи вкъщи без да сее зараза и няма да излиза нито до магазина, нито на разходка.
Иначе само отчитат дейност
Ще го покаже в момента. След момента вече няма да е достоверно, защото дори докато се събират, за да се тестват хората могат да се заразят и вече отрицателните да са станали положителни. Хубаво би било да имаше начин да ограничим всички заразени, но просто си представете технически как се тестват не 6 милиона души, а дори 60 000. За колко време, къде и така нататък.

А депутатите трябва да бъдат тествани, защото, колкото и да не ни се иска, но те са по-важни от останалите в момента, защото парламентът трябва да продължи да работи. Ние сме парламентарна република и трябва да имаме парламент, за да не тръгнем по пътя на Унгария или Китай.
Виж целия пост
# 19 779
Очаквам смислени въпроси в тая посока днес към Мутафчийски!
Къде да ги задаваме?
Парацетамол на мен е забранено да пия, защото лъже организма че е здрав.  Това ми го препоръчаха като малко дете ( с редовното  му пиене съм потушила симптомите на коварна пневмония). МП е получил същият съвет, макар и без особена причина, от един частен лекар, практикуващ в чужбина. Думите му са били същите: Парацетамолът лъжи организма, че е здрав и той намаля имунният отговор.
Виж целия пост
# 19 780
хахаха как го питат яко за депутатите Simple Smile Simple Smile Simple Smile Simple Smile
И как 1300 теста капацитет, като говореха за 1000, ама като открият и в Пловдив, и не нам къде си.. миналата седмица изобщо нямаха такъв капацитет, очакваха го "някога си"..
Как мажат здраво....
Виж целия пост
# 19 781
Южна Корея е доказателства, че масовото тестване помага за овладяване на ситуацията.
Това, че нямаме капацитет, че се вадят от 1000 кладенеца вода, за да не го направят само удължава ситуацията.

Бояна, масовото тестване ще покаже кой е болен и ще си седи вкъщи без да сее зараза и няма да излиза нито до магазина, нито на разходка.
Иначе само отчитат дейност
Ще го покаже в момента. След момента вече няма да е достоверно, защото дори докато се събират, за да се тестват хората могат да се заразят и вече отрицателните да са станали положителни. Хубаво би било да имаше начин да ограничим всички заразени, но просто си представете технически как се тестват не 6 милиона души, а дори 60 000. За колко време, къде и така нататък.

А депутатите трябва да бъдат тествани, защото, колкото и да не ни се иска, но те са по-важни от останалите в момента, защото парламентът трябва да продължи да работи. Ние сме парламентарна република и трябва да имаме парламент, за да не тръгнем по пътя на Унгария или Китай.
Виж целия пост
# 19 782
Очаквам смислени въпроси в тая посока днес към Мутафчийски!
Къде да ги задаваме?
Парацетамол на мен е забранено да пия, защото лъже организма че е здрав.  Това ми го препоръчаха като малко дете ( с редовното  му пиене съм потушила симптомите на коварна пневмония). МП е получил същият съвет, макар и без особена причина, от един частен лекар, практикуващ в чужбина. Думите му са били същите: Парацетамолът лъжи организма, че е здрав и той намаля имунният отговор.

Ние никъде, питат го журналистите


Хаха, Мутафчиев си избърса ръцете 10 пъти с маската....същата ли ще си сложи на лицето...гнус!
Виж целия пост
# 19 783
Днес нашият човек изглежда доста по-бодър и спокоен. Май голяма караница е била за маските онзи ден. В момента говори доста по-смислено, може би все пак лекарското надделява пред политическото.
Виж целия пост
# 19 784
Днес нашият човек изглежда доста по-бодър и спокоен. Май голяма караница е била за маските онзи ден. В момента говори доста по-смислено, може би все пак лекарското надделява пред политическото.
Да, наистина изглежда по-добре.
Ама как си мачка маската в ръце, Хич не прави добро впечатление .
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия