Нашите орхидеи – тема 29

  • 33 839
  • 735
# 180
Ако сте поливали в общ съд е възможно заразяване.
Първото растение е в наистина много лошо състояние. Почистете всичко изгнило от корените. Измийте  ( подчертавам дебело, полепналите частици пречат на добрата преценка) полепналите остатъци от субстрата. Дайте снимки на долната част с останалите корени и стъбло.
Второто растение има повече щанс но пак трябва да по чистите изгнилите ( меки, кашкави, но не и белезникавите здрави корени).
Виж целия пост
# 181
Изчистихме ги от всичко изгнило, оставихме само здравите корени. Обаче не успях да снимам, май избързахме да ги засадим в нов субстрат.
Много ви благодаря все пак за отговорите и за диагнозата, защото аз нямаше да разбера какво им е точно.
Извинявам се и за спама.
И последно искам само да попитам дали трябва да им сложим някакъв фунгицид нещо такова?
Благодаря ви отново!
Виж целия пост
# 182
Здравейте, момичета! Страхотни орхидеи имате и ви пожелавам още дълго да ви радват 😊

Извинявам се предварително, ако някъде има нещо по моя въпрос - търсих, но не успях да намеря. Напоследък на едната ми орхидея започнаха да се променят листата. Вече три са засегнати, като едното изглежда най-зле. Преместих я от прозореца, когато горното й листо започна да изглежда като обгорено по целия ръб, а сега виждам, че има други, които са по-зле (първите три снимки са нейни). Знаете ли какъв е проблемът с нея? Гледах за разни видими твари по тях, но не видях. От поливането/слънце възможно ли е да стане или наторяване? На другите пък им се цепят върховете на листата и тук-таме изглеждат като нагризани от нещо. Не знам какво се случва с тях 😞 (последните две снимки).

Благодаря предварително за всяка помощ!









Виж целия пост
# 183
Здравейте и от мен Simple Smile Поздрав в този мрачен ден с една усмивка Simple Smile
Виж целия пост
# 184
И на моите листата им стават меки и клюмват, по корените нямат нищо, скоро ги рових... Имах една болна, вече са 4 или 5   Sad
Виж целия пост
# 185
Здравейте, момичета! Страхотни орхидеи имате и ви пожелавам още дълго да ви радват 😊

Извинявам се предварително, ако някъде има нещо по моя въпрос - търсих, но не успях да намеря. Напоследък на едната ми орхидея започнаха да се променят листата. Вече три са засегнати, като едното изглежда най-зле. Преместих я от прозореца, когато горното й листо започна да изглежда като обгорено по целия ръб, а сега виждам, че има други, които са по-зле (първите три снимки са нейни). Знаете ли какъв е проблемът с нея? Гледах за разни видими твари по тях, но не видях. От поливането/слънце възможно ли е да стане или наторяване? На другите пък им се цепят върховете на листата и тук-таме изглеждат като нагризани от нещо. Не знам какво се случва с тях 😞 (последните две снимки).

Благодаря предварително за всяка помощ!










Поливате ли ги в общ съд?
Виж целия пост
# 186

Поливате ли ги в общ съд?
[/quote]

Здравейте. Да, откакто ги гледам - от 2-3 години.
Виж целия пост
# 187





Най-горното листо изгорих на слънце , но другото е най-долното. И то ли е изгоряло или е нещо друго и трябва да третирам с фунгицид? Коренита са дебели и добре.
Виж целия пост
# 188


Здравейте. Да, откакто ги гледам - от 2-3 години.
За съжаление това е причината имате ли гъбично заболяване на едно от цветята то да се е прехвърлило на всички. Това е едно доста разпространено в момента правило цветята да се накисване отделно всяко в собствен съд и дамне се ползва водата отново. Виждала съм цели унищожени колекции заради неспазване на това правило .
На първата снимка на втората снимка имате гъбични заболявания. Това със сребристите листа  трудно ще спасите. От тук нататък ще крета. Опитайте няколко години да видите накъде ще тръгне. Аз моето след 4 години го изхвърлих. На втората снимка с по светлите петна, ако е само това , аз го наричам неопасно гъбично петносване. Но пак цветето трябва да се обработва с фунгициди от различни групи поне един два пъти годишно и да се има предвид че това цветето е болно и всякакви отклонения от оптимума за гледане ( студ горещина липса на светлина изгаряне на слънце ) могат да влошат положението му.
Виж целия пост
# 189
Скрит текст:

За тази катлея скоро споделих, че ми е първата и не знам как трябва да изглежда здравото растение. Според вас добро ли е състоянието й?

_re_ge, искам да изпълня точно съвета ти за обработка с топсин. Какъв разтвор да направя, колко да е гъст - като кашичка или рядък? И как да я третирам - да полея корените и субстрата, да облея ли листата?
Виж целия пост
# 190
Чудесна е катлеята. Не мога да дам съвети за отглеждането, но пък не мога и да не й се възхитя!
Виж целия пост
# 191
Първо цъфтене за тази година. Остана само с три пъпки, памуклийката бастиса останалите.

И второ цъфтене, след като я купих цъфнала събуди нова пъпка и извади нов цветонос с нови пъпки.
Виж целия пост
# 192


Здравейте. Да, откакто ги гледам - от 2-3 години.
За съжаление това е причината имате ли гъбично заболяване на едно от цветята то да се е прехвърлило на всички. Това е едно доста разпространено в момента правило цветята да се накисване отделно всяко в собствен съд и дамне се ползва водата отново. Виждала съм цели унищожени колекции заради неспазване на това правило .
На първата снимка на втората снимка имате гъбични заболявания. Това със сребристите листа  трудно ще спасите. От тук нататък ще крета. Опитайте няколко години да видите накъде ще тръгне. Аз моето след 4 години го изхвърлих. На втората снимка с по светлите петна, ако е само това , аз го наричам неопасно гъбично петносване. Но пак цветето трябва да се обработва с фунгициди от различни групи поне един два пъти годишно и да се има предвид че това цветето е болно и всякакви отклонения от оптимума за гледане ( студ горещина липса на светлина изгаряне на слънце ) могат да влошат положението му.

Благодаря много за отговора!
Виж целия пост
# 193
Здравейте отново.Моята орхидея продължава да се скапва,общо взето -беше добре около две седмици след като ми я подариха,и от тогава не вървят нещата.
Сега видях че листата и са се сбръчкали(преди седмица имаше хубави листа).

Това е положението,на какво се дължи според вас и какво мога да направя.



Виж целия пост
# 194
Момичетата ще те посъветват да я изкараш и да изрежеш изгнилите корени.. От там нататък не знам, и на моите листата им са на пихтия..
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия