Нашите орхидеи – тема 29

  • 33 874
  • 735
# 375
И аз искам да не пресаждам, ама не става Joy Joy
Виж целия пост
# 376
Здравейте,
Моля за съвет, имам нова орхидея на която листата й станаха много меки, корените са здрави, дори виждам новички. Имаше акари, с които успях да се справя към момента.
Полагам същите грижи като към останалите ми орхидеи.
П.С. Винаги пресаждам след покупка, тъй като в почти всички има дунапрен или кошница в основата на корените и имах горчив опит от загниване на корени поради тази причина.
Виж целия пост
# 377
Без снимки едва ли ще може да се изкажат предположения.
Виж целия пост
# 378
Моля за съвет какви препарати да си взема, за да имам налични за нови орхи или първа помощ при проблеми. Имам Топсин и Моспилан. Изборът за допълнителни е: Би-58, Корсейт, РИДОМИЛ ГОЛД, ТОПАЗ, Дека.
Съзнавам, че ми е малко тъп въпроса, но ще съм благодарна за всеки съвет какво и дали изобщо ми трябва нещо.
Виж целия пост
# 379
Можете ли да ми помогнете? Цветовете на една от орхидеите ми опадаха и не знам какво да правя. Наливам ѝ вода редовно.
Виж целия пост
# 380
Можете ли да ми помогнете? Цветовете на една от орхидеите ми опадаха и не знам какво да правя. Наливам ѝ вода редовно.
На колко време я поливаш? След като опадат цветовете се отрязва цветоноса почти до край и се продължава с обичайното отглеждане.
Виж целия пост
# 381

ferisa, покажи снимка, така по-лесно ще ти дадат съвети.
Не винаги се реже цветоноса. Аз го правя като почне да съхне сам или ако орхидеята е много изтощена и не искам да хаби сили с него.
Виж целия пост
# 382
Можете ли да ми помогнете? Цветовете на една от орхидеите ми опадаха и не знам какво да правя. Наливам ѝ вода редовно.

Какво значи ---> Наливам ѝ вода редовно.
Орхите не се наливат с вода отгоре да се оцеди в чинийката и така да киснат във вода. Или поне аз така НЕ поливам. Кисна ги във вода като всяка моя орха си има кашпа и така поливам до средата на саксията прозрачната и кисна 30-40мин. през 14-20дни взависимост от тежината и това дали са посивели корените.

Скоро едно момиче показа един напъпил цветонос и питаше кога ще цъфне, повечето залагахте. Моята манхатънка пусна цветонос от спяща пъпка и наля 7-8 цвята. Първия цвят почти се отвори.... много ме радва много и се цъфти и иска да ме радва както и съседката и тя удължи цветоноса с още 6 пъпки.


И лиодорото което си купих за 8-ми март наля една пипка и днес разтворена .... тия дни ги душа не миришеше днес има лека нотка на мирис Stuck Out Tongue Winking Eye
Виж целия пост
# 383
Здравейте, никога не съм се грижила за орхидеи. Майка ми има няколко и днес детето счупи два цветоноса, ако така се казва. Изпращам няколко снимки с молба, да ми кажете нужно ли е нещо да правя. Благодаря предварително на отзовалите се! [/img]
Виж целия пост
# 384
Здравейте, никога не съм се грижила за орхидеи. Майка ми има няколко и днес детето счупи два цветоноса, ако така се казва. Изпращам няколко снимки с молба, да ми кажете нужно ли е нещо да правя. Благодаря предварително на отзовалите се!



няма какво да направиш. сложи си ги във вода и им се радвай.
Виж целия пост
# 385
Здравейте, никога не съм се грижила за орхидеи. Майка ми има няколко и днес детето счупи два цветоноса, ако така се казва. Изпращам няколко снимки с молба, да ми кажете нужно ли е нещо да правя. Благодаря предварително на отзовалите се!



няма какво да направиш. сложи си ги във вода и им се радвай.
На същото мнение съм.
Виж целия пост
# 386
#ОРХИДЕЯ Фаленопсис!
Здравейте,мнго моля за съвети.
Каква трябва да бъде първата ми стъпка след като я купих?
Ето я и нея.
Виж целия пост
# 387
да махнеш найлона, да сложиш в стабилна саксия/кашпа и да не поливаш докато и последния видим корен вътре в саксията не стане сребрист.
и пак може да изчакаш ден два преди да полееш. Simple Smile
Виж целия пост
# 388
Честито! Потърси в Интернет информация. Като най-първо ѝ намери точното място - светло, но не пряко слънце, да не е на течение/ отопление/климатик.
Виж целия пост
# 389
Добър вечер!
Ето и резултата от преседяването с вова специална саксия,но защо се получи така и как да го оправя..
В Саксията има изпарение ,изпотена е😀🙄 и някой цветове взимат за овехнат??[/img]
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия