Предстои ли нова икономическа криза и заради коронавируса? - 2

  • 281 874
  • 5 315
# 5 265
Положението става все по-интересно. Вчера ми отказаха доставка заради липса на компоненти. Най-рано края на Март догодина.
Сега ще мъдрим какво да усукваме...
Виж целия пост
# 5 266
Mr. Smith, в кой бранш сте?
Предстои ми да купувам лаптоп, да няма изненада, че са дефицитни Simple Smile))
Виж целия пост
# 5 267
Сиско увеличиха цените, а доставките им са в порядъка на 6-9 месеца.
Все още има на склад при риселърите, но до кога....
Виж целия пост
# 5 268
Предстои ми да купувам лаптоп
Точно за доставка на лаптопи по договор става дума. Нямат WiFi модули от спецификацията и нямат Ethernet модули.
Ще нищим. Има някакво предложение, но на прима виста не знам дали ще е удачно.
Щото и другото го има - съвсем без техника нищо не можем да приключим.

А да! Цените гонят 50% завишаване. Транспортните гонят х3
Виж целия пост
# 5 269
Борисов изпитва страх по дефолт. Армията е деполитизирана. Но не би допуснала кух сикаджия за главнокомандващ. Независимо от незавидното техническо оборудване, военните имат чест. Военните симпатизират на Радев. Има и опозиция във висшия ешалон от бюрократи.
Виж целия пост
# 5 270
И какво общо има армията с икономиката? Rolling Eyes
Виж целия пост
# 5 271
И какво общо има армията с икономиката? Rolling Eyes
България постави рекорд през последните години по производство и износ на оръжия. (Което е свързано с армията,все пак.) В завода на "Арсенал" едва смогват да изпълняват поръчките. Интересно дали е по-добре да се работи в "Арсенал" в Казанлък за средна заплата от 1200лв.,вместо магазинерка в София за по-малка заплата?
Виж целия пост
# 5 272
И какво общо има армията с икономиката? Rolling Eyes
Политиката
Виж целия пост
# 5 273
И какво общо има армията с икономиката? Rolling Eyes
България постави рекорд през последните години по производство и износ на оръжия. (Което е свързано с армията,все пак.) В завода на "Арсенал" едва смогват да изпълняват поръчките. Интересно дали е по-добре да се работи в "Арсенал" в Казанлък за средна заплата от 1200лв.,вместо магазинерка в София за по-малка заплата?
Не искам да ставам гадна, но благодарение на вас научих колко много общи неща имам с Бил Гейтс - и двамата ползваме компютри.
Що не спрем с тая дискусия (напълно несъстоятелна според мен) и абсолютно несвързана с икономическата криза.
Дали пишещите не могат да си потърсят някоя специална тема за световни и местни конспирации?
Виж целия пост
# 5 274
Предстои ми да купувам лаптоп
Точно за доставка на лаптопи по договор става дума. Нямат WiFi модули от спецификацията и нямат Ethernet модули.
Ще нищим. Има някакво предложение, но на прима виста не знам дали ще е удачно.
Щото и другото го има - съвсем без техника нищо не можем да приключим.

А да! Цените гонят 50% завишаване. Транспортните гонят х3
Снощи купих лаптоп от САЩ - ДЕЛЛ (Dell Latitude 5590) - 40% намеление.
Транспорта с Федекс е около $140 до България (толкова беше и април).
Виж целия пост
# 5 275
В този ред на мисли, как мислите, че ще се движи курсът на долара? Предстои ми да получа една немалка сума от застраховка в долари, но се чудя в каква валута да посоча, левове или долари. Не искам да загубя, ако доларът се срине.
Виж целия пост
# 5 276
Може би е добре фифти-фифти. Половината в долари,а другата половина в левове.
Виж целия пост
# 5 277
В момента долара е скъп, но как ще те превалутират и в кой момент и по какъв курс никой не може да ти каже. След три дни или след седмица или месец може да е друга ситуацията, когато настъпи събитието. Много банки имат такси входящ валутен превод.
Цената на преводи и стоене в банката също е добре да ги калкулираш, в това което наричаш загуба, не е само курсът. Доста сметки са плюс прогноза за движението на курса, която да е правилната и в твоя полза.

Друг вариант ти е в евра, там каквото загубиш или спечелиш към момента на превалутиране и таксата и впоследствие знаеш какво имаш., което е почти  същото като с левовете , но по-скъпо откъм такси
Виж целия пост
# 5 278
Снощи купих лаптоп от САЩ - ДЕЛЛ (Dell Latitude 5590) - 40% намеление.
Аз купувах дел 5500 преди година на цена 1600 лв. с транспорт. По договор. Сега искат 1900 с доставка началото на Q2
Виж целия пост
# 5 279
И какво общо има армията с икономиката? Rolling Eyes
България постави рекорд през последните години по производство и износ на оръжия. (Което е свързано с армията,все пак.) В завода на "Арсенал" едва смогват да изпълняват поръчките. Интересно дали е по-добре да се работи в "Арсенал" в Казанлък за средна заплата от 1200лв.,вместо магазинерка в София за по-малка заплата?
аха, това в "Стършел" ли го прочете? Защото в Казанлък Арсеналци масово напускат, понеже са в непрекъснати болнични и неплатени отпуски, без бонуси и нямат работа в последните месеци от лкятото насам. Нз какво имаш предвид, но заводът няма работа от лятото насам
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия