Декември 2020 - Тема 1

  • 24 628
  • 733
# 330
Здравейте и от мен 🥰 Днес бях на първи птеглед и лекарят каза, че си имам плодно сакче малко по голямото 1 см и че съм в 5с + 5дни ( а според моя календар съм в 5с+ 1ден) Така де това е отдавна чакано бебче (първа бременност) , но сега като чета, че на някой от вас са се чули сърчица в този период и малко се притесних. Нормално ли е това?
Виж целия пост
# 331
Viki, много съжалявам.
Аз също съм без абсолютно никакви симптоми. Не съм ходила на преглед. Мислех направо в 7 седмица, но сега вече съм склонна и по-рано.
Виж целия пост
# 332
На кой ден от закъснението ти е ЧХГ 619?
Моето първо ЧХГ на шести ден закъснение беше 1616, а след 48ч беше 3535 .


Аз съм инвитро и днес ми е 14 ден от трансфера ,доктора каза ,че за тия дни ЧХГ -то показвало 100-200 , а моето е 600.Но аз не мисля, че ще са две върнаха ми 1 ембрион, но другата седмица ще разбереме със сигурност .
Виж целия пост
# 333
Вики, съжалявам. Бързо да се възстановиш и на есен с нов положителен тест!

Аз имам оплакване от друг характер и то е , че ме боли мъдрец. Нощем е по-зле, снощи пих парацетамол. Надявам се с вода за уста да се оправя, защото доколкото четох никой няма да се наеме да ми го вади сега 😔
Иначе имам и леко гадене, отпадналост, спя много, а ставам все едно цяла нощ съм будувала..
Виж целия пост
# 334
Здравейте и от мен 🥰 Днес бях на първи птеглед и лекарят каза, че си имам плодно сакче малко по голямото 1 см и че съм в 5с + 5дни ( а според моя календар съм в 5с+ 1ден) Така де това е отдавна чакано бебче (първа бременност) , но сега като чета, че на някой от вас са се чули сърчица в този период и малко се притесних. Нормално ли е това?

Не се притеснявай! И моя първи преглед беше днес. В 5г.с +6 съм но и при мен още не се видя пулс. Ще ходя пак след 2 седмици. Док каза че всичко изглежда добре за сега. Надявам се така да е и за напред. Мен само ме притеснява че нямам никакви симптоми все още.

Момичета,освен фолиева киселина пиете ли някакви витамини? Чудя се дали да си взема някакви. Док каза че не обича да изписва витамини защото стига да се храня добре няма да имам нужда.
Виж целия пост
# 335
Здравейте и от мен 🥰 Днес бях на първи птеглед и лекарят каза, че си имам плодно сакче малко по голямото 1 см и че съм в 5с + 5дни ( а според моя календар съм в 5с+ 1ден) Така де това е отдавна чакано бебче (първа бременност) , но сега като чета, че на някой от вас са се чули сърчица в този период и малко се притесних. Нормално ли е това?

Не се притеснявай! И моя първи преглед беше днес. В 5г.с +6 съм но и при мен още не се видя пулс. Ще ходя пак след 2 седмици. Док каза че всичко изглежда добре за сега. Надявам се така да е и за напред. Мен само ме притеснява че нямам никакви симптоми все още.

Момичета,освен фолиева киселина пиете ли някакви витамини? Чудя се дали да си взема някакви. Док каза че не обича да изписва витамини защото стига да се храня добре няма да имам нужда.

На мен днес ми каза да пия огестан по 1 сутрин в него има и фолиева киселина и витамини. А следващия ми преглед е след месец, дай Боже всичко да е наред до тогава. А относно симптомите мен единствено гърдите ме болят от 3 седмици насам.
Виж целия пост
# 336
Момичета, кажете нещо, с което да си вдигна кръвното. Преди няколко дни го смъкнах рязко и припаднах. От Бърза помощ казаха, че щом съм бременна, не могат да направят нищо и да пия айрян със сол. От тогава започнах да го меря всеки път, когато ми ставаше лошо (гади ми се) и все е около 90/60. То по принцип си ми е ниско, ама сега съвсем не е наред Joy Вие имате ли такива проблеми?
Виж целия пост
# 337
Akroma, и на мен много често ми се гади и ми е ниско кръвното. Отдавам го на това, че спрях да пия кафе и да пуша цигари. Нищо не пия за ниското кръвно лягам и спя..... Направо е ужасно, още от сега започнах да изпадам в депресия.
Виж целия пост
# 338
Здравейте, момичета, днес след като видях вече хубавата втора черта(3ти ден закъснение) звъннах на доки и тя ми записа час за 21ви. Та въпроса ми е свързан с това, че пия Глюкофаж XR 1000мг по едно на ден, поради инсулинова резистентност (всъщност май месец трябва да ходя на ендокринолог за повторни изследвания след 6ти месец от остановявавене то ИР) дали е добре да продължавам да го пия докато мине предгледа при генеколожката или да звънна и направо да си запиша час при ендокринолога по-рано.
Виж целия пост
# 339
http://m.moetodete.bg/problemna-bremennost/nisko-kruvno-nalyagan … i-bremennost.html

https://m.bg-mamma.com/?topic=2950

Намерих две теми за ниско кръвно,май е нормално.Пише ,че може малко шоколад,кафе,кола,течности,изчети ги.... И на мен ми е замотано. Днес нямах симптоми около корема и гърдите но главата ме цепи яко,ама то е от седене вкъщи,като излезне за половин час сме като омагьосани.
Виж целия пост
# 340
Здравейте, в 5г.с съм, но се притеснявам имам теч от носа към гърлото нз какво да пия, а съм на лекар на 16.04 моля дайте съвет. Благодаря предварително
Виж целия пост
# 341
Аз днес излязох за около 3 часа и въпреки че сега съм доста изморена, определено се освежих.

мони, аз съм само на вит. Б-комплекс 2х1.
И вит. Д, когато се сетя.
Виж целия пост
# 342
Здравейте, в 5г.с съм, но се притеснявам имам теч от носа към гърлото нз какво да пия, а съм на лекар на 16.04 моля дайте съвет. Благодаря предварително
Аз взех ампула витамин С и капя в носа.Отделно има капки с етерични масла в аптеките.
Рав как три часа,аз повече от половин час не мога да се разхождам,замайвам се и ми се сяда.
Виж целия пост
# 343
Здравейте, в 5г.с съм, но се притеснявам имам теч от носа към гърлото нз какво да пия, а съм на лекар на 16.04 моля дайте съвет. Благодаря предварително
Аз взех ампула витамин С и капя в носа.Отделно има капки с етерични масла в аптеките.
Рав как три часа,аз повече от половин час не мога да се разхождам,замайвам се и ми се сяда.

Благодаря ще пробвям с витмин C още сега.Blush
Виж целия пост
# 344
Здравейте, в 5г.с съм, но се притеснявам имам теч от носа към гърлото нз какво да пия, а съм на лекар на 16.04 моля дайте съвет. Благодаря предварително
Аз взех ампула витамин С и капя в носа.Отделно има капки с етерични масла в аптеките.
Рав как три часа,аз повече от половин час не мога да се разхождам,замайвам се и ми се сяда.

Благодаря ще пробвям с витмин C още сега.Blush

Лекарката, при която ходих за първия преглед, каза да си взема капки за нос без ксилометазолин. Те били ок да се ползват по време на бременност
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия