Декември 2020 - Тема 1

  • 24 628
  • 733
# 345
Вики, съжалявам за лошата развръзка. Пожелавам ти сила и наесен с хубави новини ❤

Жани, и аз имам мъдрец, който е с два големи кариеса и на моменти ахаа-аха да ме заболи. Тъкмо цях началото на месеца да го вадя, но ми отмениха часа, заради ситуацията. При болка на зъб знам, че
се слага локално конопено масло. На мен лично ми е помагало, при друг мъдрец, който ме болеше, но заради пробиване на венеца, не е бил с кариес.

Иначе, аз днес влезнах в 5г.с и нямам особено симптоми освен болки от време на време ниско долу, като менструални. Гърдите ги усещам болезнени, само когато кърмя, иначе при допир не.
Часът ми е чак за 22.04 и не знам как ще издържа, от днес съм се притеснила с тези болки и съм се вторачила този път да мина заветните 10 дена закъснение и всичко да е наред.
Виж целия пост
# 346
Ох, цъфнала и вързала съм. Освен, че цял ден имам болка в мъдреца, появи се пак кафеникавото зацапване и леко гадене за разкош. Дано да мога да спя, това най-много ме притеснява Sad
Виж целия пост
# 347
Ох, цъфнала и вързала съм. Освен, че цял ден имам болка в мъдреца, появи се пак кафеникавото зацапване и леко гадене за разкош. Дано да мога да спя, това най-много ме притеснява Sad

Пропуснала съм явно за зацапването, с тази бременност ли е било ? Поне кафеникаво се води, безопасно. Стискам палци 🤞🏻
Дано да спре и всичко останало да отшуми.
Виж целия пост
# 348
Влизам само да успокоя момичетата които нямат симптоми.  Това не е  знак ,че нещо не е наред най -добре е лека бремеността аз чак в 4тия месец започнах да се чувствам зле . Единственото важно правило е да си почивате,  да мислите позитивно и вярвайте, че всичко ще е  наред. 
Акрома  моето кръвно  беше 110/70 щом забременях падна на 90/ 60 и почти цялата бременност изкарах с такова.  В началото не ми беше  проблем  ,, но с напредването все по често ми ставаше лошо.  Винаги носи в себе си шоколад или пакетчета захар  пии  много вода и си почивай.  Особено сега в жегите много се пази повече на сянка.  Аз съм от декемврийчета  2019  след раждането ми падна 2 пъти в родилна зала и се наложи да ми вливат лекарство.  Добре ,че мм беше ми купил  шоколад и кола . Така че си приготви и за в болницата да имаш.  Успех на всички и съжалявам за момичето ,което отпадна . Живи и здрави ще си дойде пак при теб твоето бебче .
Виж целия пост
# 349
изгубен, ами ето, не е като да нямаш симптоми. Grinning
Малко в повече ми дойде наистина, но пък се разведрих.
Всичко ще бъде наред, вярвай. Flowers Bouquet

Вики, съжалявам ! Sad
Виж целия пост
# 350
Здравейте,някой от вас ползвал ли е спрей за нос синулан експрес форте пишр че няма проблем при бренност и кърмене.
Виж целия пост
# 351
Днес пак имам леки болни ниско долу. Някой друг има ли, подобни ?
Сега само в тях съм се вторачила 🤯
Виж целия пост
# 352
Днес пак имам леки болни ниско долу. Някой друг има ли, подобни ?
Сега само в тях съм се вторачила 🤯

Аз имам, но само на моменти като смушване в яйчниците за 2-3 мин и после спира. Мисля че е нормално.
Сега ме мъчи страшно гадене, без повръщане, но е ужасно почти по цял ден.
Виж целия пост
# 353
Днес пак имам леки болни ниско долу. Някой друг има ли, подобни ?
Сега само в тях съм се вторачила 🤯

Аз имам, но само на моменти като смушване в яйчниците за 2-3 и после спира.
Сега ме мъчи страшно гадене, без повръщане, но е ужасно почти по цял ден.

Пробвай чай с джинджифил или лимонада с джинджифил, доста помага при гадене.
Аз съм имала относително леко гадене с първата бременност, много добре ми се отразяваше.
Виж целия пост
# 354
Здравейте, момичета!
Последен цикъл 01 март, в 5+5 г.с. Преглед в 5+2 показа сакче 7.7мм, жълтъчно мехурче (пише плод 1.4-2.6мм, но ембрион не се виждаше ясно).
Поради предишен мисед, ще ходя на преглед на 16-ти в 6+3 г.с.
В момента само гърдите са ми натежали, имах силни болки от страната на овулацията няколко дни, но отминаха. Пия 3х2 но-шпа.
Относно прогестерона, аз слагам 1 кринин гел и пия 2х2 дуфастон, тъй като съм след замразен трансфер на естествен цикъл, т.е.имах и овулация. Обръщам внимание, че при прием на прогестерон е добре да се взима и Аспирин протект, защото се сгъстява кръвта. Имам 3 хетерозиготни мутации за тромбофилия, която изследвах след аборта. Слагам и инжекции за разреждане на кръвта фраксипарин.
Относно фолиевата киселина - приемайте задължително Метилирана форма, напр. Неофолик мета, защото може генетично да не усвоявате обикновената.
 Ако имате въпроси, питайте. От 6 години съм по репродуктивните болници, на 40 години съм в момента. Blush
Виж целия пост
# 355
Днес пак имам леки болни ниско долу. Някой друг има ли, подобни ?
Сега само в тях съм се вторачила 🤯


Моите болки се появяват само вечер, когато си легна... Стана вече две вечери поред. Не знам дали да пия Но-шпа.
Виж целия пост
# 356
Днес пак имам леки болни ниско долу. Някой друг има ли, подобни ?
Сега само в тях съм се вторачила 🤯

Аз имам болки ниско долу и пробождания по-близо пъпа, и кръста ме боли. Но не бих ги определила като силни, по-скоро чести... Разбира се, притесняват ме, още повече че вероятно прегледа ще е след великден- сега съм 5+0 и е рано. Имам понякога секреция (прозрачна, бяла), усещам дискомфорт...
Лошите новини по- горе също влияят. Cry Бързо въстановяване на момичето желая и да бъде силна.
Но, старая се да не го мисля прекалено, горе главата и спокойно. Какво и да е, вече е факт и дори и да не знаем, нищо не може да се промени. Пък и в повечето случаи нещата са добре. Шансът е на наша страна. Hug
Виж целия пост
# 357
Малага, желая ти успех и всичко да се развие по най-добрия начин!

Днес пак имам леки болни ниско долу. Някой друг има ли, подобни ?
Сега само в тях съм се вторачила 🤯


Моите болки се появяват само вечер, когато си легна... Стана вече две вечери поред. Не знам дали да пия Но-шпа.

Според мен, ако не си се консултирала с АГ за но-шпа, недей да избързваш.

Evgzl, в една и съща седмица сме с теб. При мен също не се постоянни болките, имам и леко течение, спомням си, че по време на бременност е нормално. С първата ми имах  почти през цялата и винаги микробиологията ми е била чиста.
Заради предния лош опит с втората бременност, сега съм леко на тръни, обаче си отворих папката с прегледите от първата бременност и тогава първият преглед ми е бил 5+2, та и не него явно съм имала такива болки ниско долу, защото са ги записали. Доста ми олекна.

Наистина трябва положително мислене и хубави вибрации на съзнанието, пък ще се случи каквото трябва!
Виж целия пост
# 358
Относно Но-шпа - на мен док ми каза да пия при нужда. Не трябва да се допуска наличие на много силни болки, защото те водят до контракции, а те от своя страна могат да предизвикат кървене.
Но пък не бива и да се пие за щяло и нещяло.
Максималната доза е 3х2.
Виж целия пост
# 359
Shining, благодаря, успокои ме. Grinning

И за мен е втора бременност, обаче нито помня, нито знам къде са ми папките да сравня и се чувствам в пълно неведение. Grinning

Само помня, че и тогава ми идваха страхове, които са излишни и отбягвах всячески. Flowers Bouquet
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия