Клуб на храбрата шивачка - 22 тема

  • 52 312
  • 837
# 240
RumyanaRacheva, когато задаваш въпрос за каквато и машина да е, добре е да пишеш каква марка и модел е. И на индустриалните, и на старите китайски, бремзите се стягат надясно, по посока на часовниковата стрелка. Ако не можеш да се справиш, снимай налице и наопаки фокусирано и ще ти кажа какво да стегнеш и отпуснеш! Много ми е интересно, кой е този четириконечен стар оверлог? На новите модели, на регулатора са написани числа от 1 до 9.
Виж целия пост
# 241
RumyanaRacheva, когато задаваш въпрос за каквато и машина да е, добре е да пишеш каква марка и модел е. И на индустриалните, и на старите китайски, бремзите се стягат надясно, по посока на часовниковата стрелка. Ако не можеш да се справиш, снимай налице и наопаки фокусирано и ще ти кажа какво да стегнеш и отпуснеш! Много ми е интересно, кой е този четириконечен стар оверлог? На новите модели, на регулатора са написани числа от 1 до 9.
RumyanaRacheva, когато задаваш въпрос за каквато и машина да е, добре е да пишеш каква марка и модел е. И на индустриалните, и на старите китайски, бремзите се стягат надясно, по посока на часовниковата стрелка. Ако не можеш да се справиш, снимай налице и наопаки фокусирано и ще ти кажа какво да стегнеш и отпуснеш! Много ми е интересно, кой е този четириконечен стар оверлог? На новите модели, на регулатора са написани числа от 1 до 9.
оверлога е Juki
Виж целия пост
# 242
Здравейте, имам проблем с шевната машина. Модела е 4210 на Сингер. Не захваща шева и не придвижва плата. По всяка вероятност е за ремонт, но все пак да попитам някой има ли идея какъв може да е проблема?
Виж целия пост
# 243
Здравей, Валерия! Не вярвам да искаш да хваща левове, а шевове. Пишеш две изречения и си мислиш, че така може да се даде диагноза. Не, не може. А да ти хрумна да напишеш как машината изтрака, счупи игла или някакъв друг претърпян катаклизъм - не нали? А ако това не е станало в твоите ръце, не мислиш ли, че е имало други сръчни ръчички, които са ползвали машината като интересна играчка? На мен и на теб ни е пределно ясно, че такава голяма повреда не става само като машината е стояла нали? Това, че не захваща конецът значи, че иглодържачът се е вдигнал нагоре от някакъв силен удар и грайфера не може да захване конеца. Това ще се оправи, но това, че не движи плата е още по-притеснително. Нали си сигурна, че стъпката на тегела не е на нула, а поне на 3,5 мм.? Не знам дали машината има лостче за смъкване на зъбите и някой дали го е пипал? Завърти машината в правилната посока и виж зъбите движат ли се!? Ако се движат, виж дали излизат над иглената плочка поне 1,5 мм. Няма да те лъжа, че нещата са розови. Нещо е причинило всичко това и трябва да разбереш кой!
Виж целия пост
# 244
Благодаря! Шева разбира се, пиша от телефона и не съм прочела преди да публикувам.
Преди 7-8 години съм работила с нея. Възможно е да съм счупила игла, просто вече не помня.
Когато променя вида на шева започва да движи плата. Не захваща обаче отново.
Не знам има ли лостче, не го е пипал никой. Каквото и да и е причинено аз съм разбойника. Grin
Сега пак ще погледна.
Виж целия пост
# 245
Да, има такова лостче за изключване на зъбите. Маха се капакът и ще го видиш. Махни калерчето и металната плочка над зъбите! Вземи силно осветление и гледай! Включи програма на най-широк зиг заг! Завърти машината на ръка в правилната посока така, че иглата да се намира в твое ляво положение! Завърти докато иглата започне да се вдига! Сега гледай носът на грайферът (острата част)! Той трябва да се намира над отвора на иглата на 1,2 - 1,5 мм. Ако няма такова разстояние, машината не може да шие. Освен това, носът на грайфера трябва да е почти плътно до иглата, а не по-назад от нея. Разстоянието между носът и иглата трябва да е колкото цигарена хартия. Виж тези неща, докладвай и ще видим после. Ако зъбите са свалени, натисни лостчето да се повдигнат! Това е голяма екстра и малко машини я имат. Забравих да кажа първо да извадиш иглата и да видиш дали не си я поставила неправилно! Плоската част трябва да е назад. Ако е обратно, пак не може да шие. Виж немедленно тези неща и докладвай да видим!
Виж целия пост
# 246
Привет, не съм шивачка и не съм шила до сега, но вече година ми се иска да се науча. Ако се справям ще си скъсявам панталони в началото, може да направя нещо лесничко и евентуално по-натам някоя рокля ☺
Дали някоя шевна машина за по 250лв би ми свършила работа? И каква препоръчвате за абсолютно начинаеща, но сръчна и любопитна?
Виж целия пост
# 247
Аз си мисля да си шия чаршафите. Май нямало нищо кой знае там какво, а пък и не се изисква овърлог.
Виж целия пост
# 248
I*Belive*in*Angels, тъкмо навреме питаш, защото на машината която ще ти върши работа за тези пари, й изтича промоцията утре. Ето това работно конче: https://www.ivna-bg.com/?167,juno-janome-e-1015-(promociyata-vaj … 06.20-do-30.06.20)  Поръчвай го немедленно! Това Janome има и зиг заг, и оверлочни, и украсителни шевове. Можеш да шиеш илици и копчета. Немислимо е една себеуважаваща се жена, да няма шевна машина. Все едно един мъж да няма всякакви инструменти. Нечувано грехопадение! А ако знаете колко по-лесно се шие чаршаф, ако имаш и оверлог? Ако срещнеш някакви трудности, ще помагаме. Добре е обаче преди това, да прочетете инструкцията, за да не натворите някои безбожни глупости поради незнание! И да се похвалите като купите, за да не се развалят машините!
Виж целия пост
# 249
Ох, първо ще пробвам с правата наследствена машина (още не знам и модела, но е използвана много малко според родата). След това ако видя прогрес ще се наградя по някой повод и с овърлог на Лидъл или пък тази, която препоръчваш елитричар. Но при мен не ясно колко време ще продължи желанието да шия и да не купувам напразно.
Виж целия пост
# 250
elektrichar до кога е промоцията? Заинтересувах се.
Виж целия пост
# 251
До тази вечер до 00 часа. Аз помислих, че вече си я поръчала, а ти още се чудиш. Поръчвай я немедленно!
Виж целия пост
# 252
Здравейте, не бях сигурна къде да задам въпроса си, надявам се тук някой да ми отговори. Как да си изработя джобче в сутиен с мека дантелена чашка, в което да поставя протеза? От няколко месеца съм без една гърда, имам сутиен от Амоена с протеза, но техните са с дебели презрамки, а дойде времето на тънките рокли и потничета и никак не върви. А и там са много скъпи. Запазила съм си отпреди операцията един-два хубави удобни сутиена и ако мога да си ги приспособя...а не мога да измисля как да стане.
Виж целия пост
# 253
Ето тук открих едно видео - показват как се ушива.
Скрит текст:
Виж целия пост
# 254
Взех си днес машинката от ремонт. 40лв. ми взе майстора, надявам се всичко да е наред от тук насетне и да я ползвам редовно. Благодаря за съветите още веднъж и насоките, но друго си е който разбира. Някакви неща вътре били разхлабени, явно наистина съм счупила игла или съм работила не внимателно...
Имам голям мерак да шия, но нямам хич опит и знания. Предполагам някаква книга мога да потърся и в Интернет сигурно има хиляди клипове.
Ще почна с нещо лесно.😁😅
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия