Ще се ваксинирате ли - вие и/или децата - за Ковид-19, когато такава бъде пусната?

  • 380 913
  • 8 196
# 1 710
Сложиха ваксина на братовчедка ми в сряда. В четвъртък, като се чухме, каза, че я боли ръката, мускулна болка.
Виж целия пост
# 1 711
Аз и в другата тема писах, но майката на моя приятелка е с ковид пневмония в болницата след първата доза на ваксина. Събирам, събирам впечатления, които все повече затвърдяват решението ми на този етап да не се ваксинирам.
Виж целия пост
# 1 712
Е две седмици след ваксина, какъв имунитет? Нали чак десет дни след втората доза се достига до максимално възможния.
Виж целия пост
# 1 713
Аз и в другата тема писах, но майката на моя приятелка е с ковид пневмония в болницата след първата доза на ваксина. Събирам, събирам впечатления, които все повече затвърдяват решението ми на този етап да не се ваксинирам.
Колко време след първата доза се появиха симптоми?
Не очаквам ваксината да пази преди 10 дни след втора доза. Но написаното звучивсе едно ваксината е причина за пневмонията.

Днес майка ми получи ваксина и се надявам да мине гладко.
Виж целия пост
# 1 714
Не знам точно, може би 2-3 седмици след ваксината. Не, не твърдя, че ваксината е причина в никакъв случай. Просто е още едно "съвпадение".
Виж целия пост
# 1 715
Не знам точно, може би 2-3 седмици след ваксината. Не, не твърдя, че ваксината е причина в никакъв случай. Просто е още едно "съвпадение".


Аз питам защото се притеснявам. Вярвам, че е за добро, но все пак ми е притеснено. Предполагам, че ако бяха ваксинирали мен щеше да ми е по - спокойно.

След самото ваксиниране имаше ли реакция?
Виж целия пост
# 1 716
Аз и в другата тема писах, но майката на моя приятелка е с ковид пневмония в болницата след първата доза на ваксина. Събирам, събирам впечатления, които все повече затвърдяват решението ми на този етап да не се ваксинирам.

Много правилно. И нека повече хора мислят като теб, иначе ще трябва да чакам за ваксина до догодина.
Виж целия пост
# 1 717
Да, бе...съвпадение...
Виж целия пост
# 1 718
Любопитно е как ще протече заболяването при жената. Логично е да е по леко.
Дано се оправи жената. Тарталета, ако има възможност, ще чакаме да споделиш.

ЧС, с тези доставки, хората от ен-та група /аз съм в нея, предполагам и ти/ ще чакаме следващото поколение ваксини, които "трепят" - британски, бразилски, занзибарски и де що има вируси.
Виж целия пост
# 1 719
Любопитно е как ще протече заболяването при жената. Логично е да е по леко.


Доколкото разбрах, жената е в болница с пневмония, та явно е “логично по-леко”.
Виж целия пост
# 1 720
Любопитно е как ще протече заболяването при жената. Логично е да е по леко.


Доколкото разбрах, жената е в болница с пневмония, та явно е “логично по-леко”.
Да, все пак е на 75 години. Като е в болница не значи, че е пред умиране.
Виж целия пост
# 1 721
Не знам на колко години е жената, по-леко, за мен, е без болничен прием.
Виж целия пост
# 1 722
Вероятно жената се е заразила в периода докато чака следващата доза, не случайно обърнаха внимание човек да се пази в този период. Или е била в инкубационния период точно преди поставянето. Самото поставяне на първата доза не гарантира незаразяване.
Виж целия пост
# 1 723
Не знам на колко години е жената, по-леко, за мен, е без болничен прием.
В някой от постовете на Тарталета съм го прочела /възрастта/. Тя има регистрирана пневмония. Много по бързо и ефекасно за възрастен човек са вливанията, отколкото оралния прием на медикаменти. Има първа ваксина, което предполага наличие на някакви "специфични" антитела, може да са малко, но не тръгва от нула. Затова написах, че е логично да се очаква по леко възстановяване. Винаги може и обратното. Просто чакаме /поне част от нас/ да разберем как се развиват нещата с ваксина /в случая макар и една доза/. Не забравяме, че това е само един случай, но един по един се събира информация.
Виж целия пост
# 1 724
Така е, възрастна е жената, настанена е в дом за възрастни хора, всички са ваксинирани с първата доза. Не е само жената болна обаче, огнище си е. Дано се развият добре нещата, за момента не е в интензивен сектор.
За Черна станция съм спокойна, че ще има ваксина поне. Аз, цялото ми семейство, майка ми и 90- годишните ми баба и дядо няма да се ваксинираме. Ще има за вас.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия