Ще се ваксинирате ли - вие и/или децата - за Ковид-19, когато такава бъде пусната?

  • 380 943
  • 8 196
# 1 365
За предпазването на околните не е сигурно. Дори с половин уста си го признават, ако не успеят да премълчат.
Виж целия пост
# 1 366
За предпазването на околните не е сигурно. Дори с половин уста си го признават, ако не успеят да премълчат.

Анди, говоря за ваксините като цяло, което е валидно И за ваксините срещу Ковид, без съмнение.
Виж целия пост
# 1 367
Не, няма го това за ваксините като цяло. Има два типа ваксини - които предпазват само този, който се ваксинира (или поне да го изкара по-леко) и такива, които са със стерилизиращ ефект. Съмнения има много.
Виж целия пост
# 1 368
Дали ми харесва или не, без ваксини явно няма да се спре това чудо.
Това се опитват да ни внушат. Нямат идея колко пази ваксината, но имунитетът от прекараното заболяване  не бил траен. Сори, ама да не се окаже, че цялото бързане е сегашният вирус да не изчезне като SARS и MERS преди да са си продали ваксините.

Не знам колко е траен имунитета, но вече имам познати, които се разболяват втори път. Доказано с тест.
А за една година вирусът не само не изчезва, а се разпространява лавинообразно.

От статията по-горе https://www.dnes.bg/stranata/2021/01/08/hematolog-razvencha-vaks … e-po-dobri.475892
 
"Той алармира още, че е възможно образуването на антитела срещу собствените органи. И цитира проучване, според което 40% от тежко преболедувалите инфекцията ще развият автоимунни антитела."

Което означава, че определено усложненията от ковид не са пренебрежимо по-малки от предполагаемите от ваксините.
Виж целия пост
# 1 369
Не, няма го това за ваксините като цяло. Има два типа ваксини - които предпазват само този, който се ваксинира (или поне да го изкара по-леко) и такива, които са със стерилизиращ ефект. Съмнения има много.

А дали няма и трети - междинен? Според мен е съвсем логично ваксината да пази ваксинирания и в някакъв ограничен вид и околните, макар и не пълно. Всички, говорещи за липсата на стерилизиращ ефект, описват и как може да се прояви тази липса. Което само по себе си е условност, а и тези условия би трябвало да са временни, защото след време антителата все ще стигнат и до лигавицата на носа.
Виж целия пост
# 1 370
Не зная дали има трети междинен. Цитирам това, което преди време някой от лекарите обясняваше по телевизията, не ме питай кой, май беше жена.
В момента поне за файзерската производителят говори за предпазнане на ваксинирания дотолкова, доколкото да го изкара по-леко. Нищо не казва за предпазване на околните.
Виж целия пост
# 1 371
Ами докато продължаваме с категоричност да твърдим като неоспорими факти нещо чуто по телевизора, пък даже и не знаем кой го казал.... Въобще за какво говорим....

А дори и ваксинираният да го кара по-леко /и тук нещо не съм убедена/, дори и това, да намалее тежестта както върху болниците, така и при самото протичане, върху смъртността и т.н. и това никак не е малко.
Виж целия пост
# 1 372
Логиката не се ли състои в това, че щом може ваксиниран  да се разболее и да го изкара леко, следователно докато е болен той може да  заразява.
Тук има и друг момент, когато един човек е ваксиниран, не отдава голямо значение на леко неразположение, защото е ваксиниран, следователно той няма да си прави тест за 100лв и да се самоизолира.
Та толкова за това как ваксината пази околните.
Виж целия пост
# 1 373
Дори да не предпазваш околните, ако се намали тежестта на боледуването и смъртността, при ваксинирани хора,  вече ще може да се мисли "да живеем с вируса".
Виж целия пост
# 1 374
Не зная дали има трети междинен. Цитирам това, което преди време някой от лекарите обясняваше по телевизията, не ме питай кой, май беше жена.
В момента поне за файзерската производителят говори за предпазнане на ваксинирания дотолкова, доколкото да го изкара по-леко. Нищо не казва за предпазване на околните.

Аз не съм имунолог, но прилагам прости природонаучни, математически и физически познания и те и казват, че няма начин някой да кара леко, или пък и изобщо да не се разболее, и в същото време вирусът да се размножава изобилно в клетките му, защото ако го прави той ще бъде болен. А щом вирусът не се размножава изобилно, значи все пак ще ръси по-малко вируси около себе си. Т.е. ще е нужно да се целуват или да стоят цял ден в затворена стая за да се зарази другият.
Виж целия пост
# 1 375
Ама било им писнало от чиповете. А чиповете да не ги "измислихме" ние. Да, мина Х време и разбрахте глупостта за чиповете, сега колко Х време трябва да мине, за да разберете и за ваксините? Все още се притеснявате, че някой иска да избие 6 млрд с ваксините, да? И докато50% от населението стои неваксинирано и вирусът се разпространява и мутира свободно сред неваксинираните, то той застрашава и ваксинираните, защото може да мутира до степен, че да обезсмисли поставената ваксина.

Врабчо в другата тема за ковид-а, рече че психозата й идвала много, страхът от ковид бил страх за собствената си кожа, егоистичен един вид.
Странно.
А страхът ви от ваксината е много алтруистичен, да?
Виж целия пост
# 1 376
Дали ми харесва или не, без ваксини явно няма да се спре това чудо.
Това се опитват да ни внушат. Нямат идея колко пази ваксината, но имунитетът от прекараното заболяване  не бил траен. Сори, ама да не се окаже, че цялото бързане е сегашният вирус да не изчезне като SARS и MERS преди да са си продали ваксините.
А според вас, така като наблюдавате, ако наблюдавате, има ли шанс да изчезне вируса? И оставете България, вижте Англия? Вижте Германия, САЩ? Изчезна ли? Япония? Да продължавам да изреждам е безсмислено....

Ваксините СА продадени. Парите са платени от правителствата на държавите в ЕС, за хората са безплатни. Ако утре, Бум! изчезне вируса, всички държави, дори не само тези в ЕС, ще си останат с едно доволно количество ваксини, предплатени, защото в голямата си част така са финансирани компаниите, за да се действа бързо. А не да търсят 1 година финансиране и после още 1 да разработват и тества ваксини.
Учитива форма ли ползваш или ми пишеш в множествено число?
Ако не се поддържа истерията, данъкоплатецът може да започне да пита защо се пилеят ресурсите му.
Виж целия пост
# 1 377
За такива неща не прилагам прости природни и прочие методи, защото не разбирам. Щом казват, че са два вида, значи има значение, а останалото са предположения и свободни интерпретации.
Виж целия пост
# 1 378
Качвам видео от немска медицинска конференция по повод Ковид 19 ваксината, откъсът е с въпроси към и отговори на проф. по вирусология и токсикология. Който желае да гледа.
https://m.facebook.com/okodavidi/videos/511583019804070/?refsrc= … avidi%2F&_rdr
Виж целия пост
# 1 379
За такива неща не прилагам прости природни и прочие методи, защото не разбирам. Щом казват, че са два вида, значи има значение, а останалото са предположения и свободни интерпретации.

Aха, значи когато някой налива вода в твоята мелница (защитава тезата, която харесваш), тогава вярваш сляпо и безусловно. Но когато някой каже нещо, което е против харесваната от теб теза, тогава обръщаш плочата и трябва да се мисли, да се съмняваме и прочее.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия