Ще се ваксинирате ли - вие и/или децата - за Ковид-19, когато такава бъде пусната?

  • 380 898
  • 8 196
# 1 740
Да, след 3 седмици. Дадоха ни картончета, но не се загледах особено, важното е, че ми го пише името и дата на следващата ваксина.
Виж целия пост
# 1 741
Благодаря, че споделяте. А коя е Пфайзерската тема?
Виж целия пост
# 1 742
ваксината е файзерската, а писах по-подробно в темата за ковид.
Виж целия пост
# 1 743
А температура преди това мериха ли ви? Някакъв преглед?
Две познати са ваксинирани - едната в провинцията с пфайзерската- измерена преди това температура, преслушана, с измерено кръвно и разпитана до девето коляно за заболявания. После ги държали около 40 минути да са наблизо, за да ги наблюдават за алергична реакция.
Втората в София с Модерна -  минути за боцкането и хайде на работа. Не са им мерили температурата или някакви други прегледи, били са почти час в общ коридор на болница с болни и кашлящи пред кабинетите хора - имало е смесени възрастни и деца. Жив късмет ще е ако не са се заразили в този коридор.
Виж целия пост
# 1 744
Не са ни мерили нищо, ние очаквахме кръвното да ни мерят.
Но разпитване си имаше - всякакви реакции, алергии, заболявания.
След това ни задържаха 15-20 минути.
Кабинетът беше в РЗИ, отделен от всякакви други входове. Чакането беше отвън, но нямаше много чакащи.
Виж целия пост
# 1 745
Никой нищо не ни е мерил. Раздадоха информираното съгласие да си попълним данните всички, които бяхме там, а бяхме много хора и после започнаха да викат по списъка на групички по 6 човека. Вкупом ни казаха три изречения за страничните реакции, а аз половината не ги чух, защото бях назад в струпването на хора.Това, което ни го показаха по телевизията при първите ваксинации си остана само по телевизията. Нищо не ме питаха, ама нищичко! Дори не ме питаха дали пия лекарства и т.н. Самата същинска ваксинация отне по-малко от пет минути, но чакането беше много.
Виж целия пост
# 1 746
Производителите на Файзер и Модерна изрично препоръчват, ако има леко неразположение - лека температура или треска ваксината да не се отлага, и че може да се постави. При тежки случаи/симптоми - да се отложи с 2 или 3 седмици.
Така че за какво да мерят температура? Да не говорим, че и от Файзер, и от Модерна казаха, че дори и да си безсимптомно заразен и да си сложиш ваксината - няма да има проблеми.
Виж целия пост
# 1 747
Някой ваксиниран с Модерна? Ако има , моля за отзиви.
На какъв принцип решават кой да е с Пфайзер и кой с Модерна?
Виж целия пост
# 1 748
Ми аз писах след 1 доза, моят близък имаше грипоподобни симптоми след 1 доза, след 2 доза също. Съвсем леко, но все пак има. Модерна.
Виж целия пост
# 1 749
Никаква идея. Ако не бях питала изрично днес, нямаше да кажат. Просто се сетих да питам в объркването от изненадващото обаждане. Всички бяхме с файзер, явно такива са им доставили на място и такива слагат.
Все още има ЛЛ, които не са ваксинирани.
Виж целия пост
# 1 750
Модерна, ако се не лъжа, имаме само две доставки - 2400 и 4000 дози, т.е. - разделени на две дози, само за 3 200 души, което е твърде малко, докато от файзер имаме вече може би над 100 хиляди дози, т.е. - за ок. 50 хиляди души, така че....
Виж целия пост
# 1 751
Честито на ваксинираните! Simple Smile Andariel, бях останала с впечатлението, че си противник на ваксините, нямаш им доверие и не би се подложила, пък ти се оказа в първата група след министри, обществено значими личности и т.н.
Как се почувства след ваксинацията? Болки?
Виж целия пост
# 1 752
Никаква идея. Ако не бях питала изрично днес, нямаше да кажат. Просто се сетих да питам в объркването от изненадващото обаждане. Всички бяхме с файзер, явно такива са им доставили на място и такива слагат.
Все още има ЛЛ, които не са ваксинирани.
Я, все пак си виж картончето и после разправяй кой какво е щял да ти каже. На моето картонче пише каква ми е ваксината и кой я е произвел.

Мен започна леко да ме боли мястото на убождането. Чувствам го съвсем повърхностно, като все едно ме е ударил някой. Надявам се, че ще мине.
Виж целия пост
# 1 753
Никаква идея. Ако не бях питала изрично днес, нямаше да кажат. Просто се сетих да питам в объркването от изненадващото обаждане. Всички бяхме с файзер, явно такива са им доставили на място и такива слагат.
Все още има ЛЛ, които не са ваксинирани.
Я, все пак си виж картончето и после разправяй кой какво е щял да ти каже. На моето картонче пише каква ми е ваксината и кой я е произвел.

Мен започна леко да ме боли мястото на убождането. Чувствам го съвсем повърхностно, като все едно ме е ударил някой. Надявам се, че ще мине.
Майка ми беше така. За два, три дни отшумя.
Виж целия пост
# 1 754
Не четеш какво пиша. Картончета ти го дават за довиждане. Ако не питала сутринта и ако после един мъж не беше питал като ни раздаваха декларациите, нямаше да знаем преди самата инжекция.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия