Ще се ваксинирате ли - вие и/или децата - за Ковид-19, когато такава бъде пусната?

  • 380 856
  • 8 196
# 1 830
Някой да е имал продължителна температура след първата ваксина?
Вече се чудя от ваксината ли е, с Ковид ли съм, или нещо друго ми има Thinking
Ако е от ваксината , не ми се мисли какво ще е след втората доза.
Виж целия пост
# 1 831
Мен ме притесняват наблюденията в Израел, които говорят за висока степен на заразност при ваксинираните. Окава се, че при масово ваксиниране, случаите там растат. Ако трябвя да се пазим от ваксинирани, които разнасят по-силно, не ми се мисли.
Виж целия пост
# 1 832
В Израел си имат много от тези, които не спазват никакви мерки, сигурно не се и ваксинират. Според мен са по-лоши и от нашите български всезнайковци и непукисти.  Гледах тези дни репортаж как саботират мерките.

Виж целия пост
# 1 833
Мда, като гледам снимката, това са силно религиозните общности, които няма никога да се ваксинират и хич не са малка група по принцип.
Виж целия пост
# 1 834
Мен ме притесняват наблюденията в Израел, които говорят за висока степен на заразност при ваксинираните. Окава се, че при масово ваксиниране, случаите там растат.
На мен ми изглежда като да намаляват.
Виж целия пост
# 1 835
https://m.dw.com/bg/%D0%B7%D0%B0%D1%89%D0%BE-%D0%B2-%D0%B8%D0%B7 … %D0%B0/a-56550423

Добавям една статия накратко защо е такова положението в Израел, иначе в чуждестранните източници по-подробно се набляга на различните проблеми, които срещат с ваксинацията, на който му е интересно може да потърси.
Виж целия пост
# 1 836
Идеята май беше да се омаловажи ефекта от ваксинирането, обаче нещо не се получи.
Аз си гледам в моята камбанария. Два випуска вече втора седмица са на училище плюс 40 учители - нито един болен и карантиниран. Ваксинирани сме с първа доза само десетима учители и персонал и още толкова поне са го изкарали и имат антитела..
Виж целия пост
# 1 837
Това са глупости, ваксината не е жива за да заразява. В болницата, където работи ММ са се ваксинирали повечето и си ходят на работа, не съм чула да са разболяли някой.
Виж целия пост
# 1 838
Това са глупости, ваксината не е жива за да заразява. В болницата, където работи ММ са се ваксинирали повечето и си ходят на работа, не съм чула да са разболяли някой.

Кой е казал, че ваксината разболява.
Ако аз съм с Ковид в момента, значи съм се заразила преди ваксинирането.
След първата доза ваксина нямаш защита и съвсем спокойно можеш да се заразиш, изчаквайки поставянето на втората доза.
Виж целия пост
# 1 839
Това са глупости, ваксината не е жива за да заразява. В болницата, където работи ММ са се ваксинирали повечето и си ходят на работа, не съм чула да са разболяли някой.
Не знам кое са глупости, ваксината стимулира изработването на белтъци и човекът си заразява активно. Това не съм чула някой учен да го отрича. Въпросът е доколко са заразни ваксинираните - колкото безсимптомни преносители, или повече. Щото сега пък ако трябва да се ваксинираме, за да се пазим от вече ваксинирани, не съм съгласна....
В тази връзка, има ли изгледи да се одобри Спутник? Тя поне е класическа стара методика.
Виж целия пост
# 1 840
Аз като един лаик да попитам, с грипната ваксина по същия начин ли стои въпросът? Защото на дъщеря ми в класа всички деца сложиха противогрипна ваксина, тя не, но не е била заразена. С ваксините за морбили, рубеола, полиомиелит? Нелогично ми се струва.
Виж целия пост
# 1 841
Ваксината стимулира човек да изработва и разпространява заразни белтъци? Може ли линк с официална информация по случая?
Виж целия пост
# 1 842
Скрит текст:
Това са глупости, ваксината не е жива за да заразява. В болницата, където работи ММ са се ваксинирали повечето и си ходят на работа, не съм чула да са разболяли някой.
Не знам кое са глупости, ваксината стимулира изработването на белтъци и човекът си заразява активно. Това не съм чула някой учен да го отрича. Въпросът е доколко са заразни ваксинираните - колкото безсимптомни преносители, или повече. Щото сега пък ако трябва да се ваксинираме, за да се пазим от вече ваксинирани, не съм съгласна....
В тази връзка, има ли изгледи да се одобри Спутник? Тя поне е класическа стара методика.

Някаква каша става.
- Ваксината стимулира организма да изработва антитела, но няма как да зарази човека. И това каза amini
- Казват, че на първо време ваксиниран може и да заразява, ама това не е заради ваксината, а ако разпръсква вируси от носоглътката. Само че те ще са много по-малко, защото ще са само от локалното гнездо. И ще е само докато имунитетът не обхване добре тялото.
- Самите ваксини не са заразни (както пишеш) и няма как да са.
- Спутник е почти близнак на ваксината на Астра Сенека - от един и същи тип са и по един метод са създадени.
Виж целия пост
# 1 843
Ами преведете ми на достъпен език изявлението "ваксината стимулира човек да изработва белтъци и човекът си заразява активно".
Виж целия пост
# 1 844
Кой въпрос, за заразяването ли? Не, те са на друг принцип.
Не съм споменавала “заразни” белтъци. Това може би е Ваше тълкуване.
Нали Спутник, Астра Зенека и противогрипните ваксини са на един и същи принцип?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия