Камъни в жлъчката - тема 7

  • 51 514
  • 842
# 375
Болките ниско в корема и паренето ми са от чревни спазми. Днес отидох на гастро. Ами значи не е проблем за жлъчката, радвам се, че е така. После след като ми мине операцията и възстановяването почвам да си оправям и дебелото черво, че с този запек не си е работа. Благодаря за съдействието Simple Smile
Точно заради запек ходих на гастро и така ми откриха камъка. Казаха, че като се махне камъка ще се оправи и запека. Така, че след операцията може да ти се нормализира и стомаха
Виж целия пост
# 376
Аз да попитам, тъй като вчера получих епикризата си и на нея пише, че има контролен преглед до 30 дни след изписване, този преглед от хирурга ли се състои или гастро? Вие ходили ли сте
Виж целия пост
# 377
Аз да попитам, тъй като вчера получих епикризата си и на нея пише, че има контролен преглед до 30 дни след изписване, този преглед от хирурга ли се състои или гастро? Вие ходили ли сте
На взякакви епикризи го пише това стандартни.Мисля, че се ходи при нужда. ако не Ви е казал нищо повече Вашият лекар.
Виж целия пост
# 378
Аз да попитам, тъй като вчера получих епикризата си и на нея пише, че има контролен преглед до 30 дни след изписване, този преглед от хирурга ли се състои или гастро? Вие ходили ли сте
Аз ходих при хирурга. Но аз бях и 2м болничен, но не заради усложнения, а заради спецификата на работата ми.
Виж целия пост
# 379
Аз да попитам, тъй като вчера получих епикризата си и на нея пише, че има контролен преглед до 30 дни след изписване, този преглед от хирурга ли се състои или гастро? Вие ходили ли сте

Като отидеш да ти свалят конците на 8-я ден, пак се води контролен преглед!
Виж целия пост
# 380
Привет,
Тези които са с махната жлъчка имат ли проблем с изхождането. Преди 2-3 месеца ми я махнаха, но всякаш нямах чак толкова голям проблем след махането, отколкото последните седмици. Не знам дали е от яденето около празници и натоварването на стомаха, но последните дни усещам чак болка долу ниско в червата около триъгълника.. Усещам, че са ми пълни червата и не мога да се изчистя..
Виж целия пост
# 381
Привет,
Тези които са с махната жлъчка имат ли проблем с изхождането. Преди 2-3 месеца ми я махнаха, но всякаш нямах чак толкова голям проблем след махането, отколкото последните седмици. Не знам дали е от яденето около празници и натоварването на стомаха, но последните дни усещам чак болка долу ниско в червата около триъгълника.. Усещам, че са ми пълни червата и не мога да се изчистя..
Аз лично нямам проблем с изхождането. Но след коледно-новогодишните празници проблема, който описвате винаги съм го имала и с жлъчка и без жлъчка. При мен се дължи на преяждане и най-вече огромно количество месо, най-вече свинско. Решавам го като мина един ден само на плодове, ако изкарам цял ден, обикновенно на вечеря вече не издържам и си хапвам и друго. Но това при мен си е от лакомия и не е свързано с жлъчката.
Виж целия пост
# 382
Отново съм аз. Simple Smile
Едната ми дупка за операцията беше на пъпа, но днес усетих, че на стомаха над пъпа имам нещо твърдо и като го натисна ме боли.. По принцип ходих 1 месец след операцията на превръзки през 2-3 дни, защото имах възпаление на тази рана на пъпа. Някой имал ли е такъв проблем и възможно ли е да е станало срастване.. Confused
Виж целия пост
# 383
Най-вероятно е нормално.Аз имах голяма твърда и болезнена буца под шевовете , когато ми махаха бучка от гърдата.
С времето отмина това.
Виж целия пост
# 384
Здравейте! Аз съм в страх, идните седмици трябва да се престраша на операция. Преди 14 дни направих много дълга и болезнена криза... Явно няма накъде вече, но пусти страх. Обмислям в Св. Иван Рилски при доц. Филипов. Някой ако има впечатления от болницата и от доктора, моля да сподели.
mifity оперира ли се? Как си?
Хубав ден на всички!
Виж целия пост
# 385
Цитат на: Lileta0807 link=topic=1197612.msg42230193#msg42230193 date=1609958895 612004418
Здравейте! Аз съм в страх, идните седмици трябва да се престраша на операция. Преди 14 дни направих много дълга и болезнена криза... Явно няма накъде вече, но пусти страх. Обмислям в Св. Иван Рилски при доц. Филипов. Някой ако има впечатления от болницата и от доктора, моля да сподели.
mifity оперира ли се? Как си?
Хубав ден на всички!
Дано всичко при вас е ок, аз отложих операцията, заради цикъл, Колоноскопия и след пет дни ще ми вадят мъдрец, дано да е за добро
Виж целия пост
# 386
Здравейте, едно въпросче към оперираните-хапвате ли зелени нещица-спанак, коприва, зелена салата, айсберг, идва сезона на зеленото , а аз го обожавам. Вече осем месеца съм без жлъчка, до сега се пазех да не ям такива неща.
Виж целия пост
# 387
Да,ям зелении
Виж целия пост
# 388
Ям абсолютно всичко, а зелените ги обожавам.
Виж целия пост
# 389
Здравейте, едно въпросче към оперираните-хапвате ли зелени нещица-спанак, коприва, зелена салата, айсберг, идва сезона на зеленото , а аз го обожавам. Вече осем месеца съм без жлъчка, до сега се пазех да не ям такива неща.

О хапвам си спанак и зелена салата без никакъв проблем и никакви болки. Давай смело, а ако те заболи нещо, консултирай се с лекар. Аз и броколи похапвам, макар че при някои това се отразява негативно и се появяват болки, към момента се чувствам добре.

Една мацка например в момента, в който яде пуканки или царевица започва да я боли. Явно е до организъм и е индивидуално.

Искам да попитам, някоя от Вас дали след операцията се е опитвала да спазва ниско въглехидратен режим? Чета разнопосочни мнения по темата.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия