Камъни в жлъчката - тема 7

  • 51 515
  • 842
# 390
Здравейте, едно въпросче към оперираните-хапвате ли зелени нещица-спанак, коприва, зелена салата, айсберг, идва сезона на зеленото , а аз го обожавам. Вече осем месеца съм без жлъчка, до сега се пазех да не ям такива неща.

О хапвам си спанак и зелена салата без никакъв проблем и никакви болки. Давай смело, а ако те заболи нещо, консултирай се с лекар. Аз и броколи похапвам, макар че при някои това се отразява негативно и се появяват болки, към момента се чувствам добре.

Една мацка например в момента, в който яде пуканки или царевица започва да я боли. Явно е до организъм и е индивидуално.

Искам да попитам, някоя от Вас дали след операцията се е опитвала да спазва ниско въглехидратен режим? Чета разнопосочни мнения по темата.

И аз се интересувам от този режим, тъй като доста му отпуснах края и направо не се търпя вече... В усилията си да не ям зелено и всякаква сурова храна, и качих доста килограми. Аз също много обичам всякакви зеленийки и ще започна да опитвам. От плодовете обаче не се чувствам много добре и най-вече цитрусите, както и броколи... Образуват ми се много газове, а не че ме боли нещо.. Все неща, които обичам.. 🙄
Само когато преям много ми става тежко, направо пръхтя като кон и не мога да дишам.. 😬
Виж целия пост
# 391
Здравейте! Някой от тук правил ли си е колоноскопия след като вече няма жлъчка?
Виж целия пост
# 392
Здравейте! Някой от тук правил ли си е колоноскопия след като вече няма жлъчка?
Защо? Има ли някакъв проблем? На баща ми му предстои колоноскопия след няколко месеца след премахването на жлъчката му миналата година!
Виж целия пост
# 393
Не няма проблем просто аз съм семейно обременен и вече имам 4 Колоноскопии, като от година и половина съм без жлъчка и догодина ще си правя колоноскопия та искам да знам ако някой е преминал през това как му се е отразило 24 часовото гладуване, изчистването и упойката на самата процедура. Всичко това го знам как е, но искам да разбера как се понася без жлъчен мехур.
Виж целия пост
# 394
Не няма проблем просто аз съм семейно обременен и вече имам 4 Колоноскопии, като от година и половина съм без жлъчка и догодина ще си правя колоноскопия та искам да знам ако някой е преминал през това как му се е отразило 24 часовото гладуване, изчистването и упойката на самата процедура. Всичко това го знам как е, но искам да разбера как се понася без жлъчен мехур.
Такава процедура не съм минавала, но след операцията за жлъчка имам секцио. Биха ми спинална упойка, която не ме хвана и се наложи да ми сложат пълна. И изкарах гладна 3 дни. Понесох го без никакви проблеми. Не съм имала никакви оплаквания.
Виж целия пост
# 395
Аз също изкарах два пъти по 2-3дни глад преди операция на вени.Бяха минали 4мес от премахване на жлъчката.Нямах проблеми.
Виж целия пост
# 396
Питам основно заради упойката при колоноскопия. Сега ползват дълбока седация, която включва пропофол и заспиваш за секунди и се събуждаш много бързо и лесно. Но за разлика от упойката при по дълги операции при колоноскопията не се ползва тръба за дишане и ако се получи някакъв рефлукс, повръщане или общо казано някаква течност или храна от стомаха да тръгне към устата може да наруши дишането и дробовете. При премахната жлъчка постоянно произвеждаме жлъчен сок и рефлукса е по чест при нас, отколкото при хората с жлъчен мехур. За това се интересувам как хора без жлъчка понасят дълбоката или пълна упойка без тръба, която да им помага при дишането. В интернет почти няма информация за тоя въпрос... очевдино няма да има никакъв проблем, но все пак...
Виж целия пост
# 397
Питам основно заради упойката при колоноскопия. Сега ползват дълбока седация, която включва пропофол и заспиваш за секунди и се събуждаш много бързо и лесно. Но за разлика от упойката при по дълги операции при колоноскопията не се ползва тръба за дишане и ако се получи някакъв рефлукс, повръщане или общо казано някаква течност или храна от стомаха да тръгне към устата може да наруши дишането и дробовете. При премахната жлъчка постоянно произвеждаме жлъчен сок и рефлукса е по чест при нас, отколкото при хората с жлъчен мехур. За това се интересувам как хора без жлъчка понасят дълбоката или пълна упойка без тръба, която да им помага при дишането. В интернет почти няма информация за тоя въпрос... очевдино няма да има никакъв проблем, но все пак...
На мен не са ми слагали тръба нито при операцията за жлъчка, нито сега при секциото. Доктора знаеше, че съм без жлъчка и каза, че няма проблем. Добре било, че съм я махнала преди бременността. За лекарства липсата на жлъчка не влияела. Питаме как съм излязла от упойките предните два пъти, защото имам още едно секцио преди това и му казах, че с гадене. Аз така си излизам от упойки с гадене, но вече съм будна тогава. Анестезиоложката каза, че ще ми сложи против гадене предварително и този път нямах проблем.
Виж целия пост
# 398
Благодаря ти за отговора! А когато си имала гадене при първото секцио имаше ли жлъчка тогава? И освен гаденето имаше ли някъв стомашен сок в устата, Абе некви признаци за повръщане...
Виж целия пост
# 399
Благодаря ти за отговора! А когато си имала гадене при първото секцио имаше ли жлъчка тогава? И освен гаденето имаше ли някъв стомашен сок в устата, Абе некви признаци за повръщане...
Да при първото секцио имах жлъчка и според докторите съм образувала камъни през бременността. Не съм повръщала или имала стомашен сок в устата след нея упойка. Повърнах на другия ден като ме вдигнаха, защото след секцио те вдигат чак след 24ч. Но там проблема беше друг, бях прекалила с водата, т.е. пих твърде много и твърде бързо, 2л за няма и 1ч, че бях много жадна ама си научих урока. След операцията за жлъчка върнах стомашен сок, но казаха че било нормално. Второто секцио ми беше 1г след махането на жлъчката, тогава не съм имала никакви проблеми и много внимавах с водата, пак пих много ама не набързо.
Виж целия пост
# 400
Аз имам в предвид по време на операцията докато си в упойка и спиш дали се е случвало да върнеш сок. Иначе аз нито веднъж не съм връщал до сега, а след операцията на жлъчката не ми даваха да пия вода още 1 ден след операцията или нещо такова.
Виж целия пост
# 401
Аз имам в предвид по време на операцията докато си в упойка и спиш дали се е случвало да върнеш сок. Иначе аз нито веднъж не съм връщал до сега, а след операцията на жлъчката не ми даваха да пия вода още 1 ден след операцията или нещо такова.
На първото секцио бях със спинална упойка, т.е. будна и имах проблем с повръщане, но казаха, че е защото ми е ниско кръвното и бебето притискало някакъв нерв. На мен след операцията за жлъчка не са ми забранявали да пия вода. Питах доктора може ли и той каза пий ако искаш ама няма да си жадна, защото ние ще те наливаме с течности. Прав беше. За цял ден не знам дали съм изпила и 5 глътки, а аз пия много вода. Слагаха ми някакви системи, от който не чувствах глад и жажда. Като бях под пълна упойка не знам да съм имала проблеми с гадене, докторите не са казвали.
Виж целия пост
# 402
А кога върна стомашен сок след операцията на жлъчката ли или по време?
Виж целия пост
# 403
А кога върна стомашен сок след операцията на жлъчката ли или по време?
След операцията, като излизах от упойката. Сложиха ми в системата против гадене и повече не съм имала проблем.
Виж целия пост
# 404
Благодаря ти за търпението и изчерпателните отговори!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия