Камъни в жлъчката - тема 7

  • 51 512
  • 842
# 435
Благодаря ви! Отговорите ви ми бяха полезни. Flowers Bouquet
Виж целия пост
# 436
Аз качих,но от мързел...когато се ограничавам от сладко и тестено и повече се движа,всичко е ОК
Виж целия пост
# 437
Здравейте, на 19 съм и от 14- годишен имам камъни в жлъчката, но тогава бях малък и не направих операция, пиех хапчета за стопяване. Вчера ходих на ехограф и ми казаха, че жлъчката ми вече има шлака и песъчинки и е препоръчително да я махна, защото не функционира. Въпроса ми е как протича тази лапароскопска операция, боли ли след нея, какво е чувството, възстановяването как протича, има ли оплаквания? Някой опериран във ВМА от същото, да изрази мнение Simple Smile
Само шлака, аз бих изчакала.
Виж целия пост
# 438
Здравейте! От моята операция минаха почти 2г. и напоследък взе да ме боли вдясно, където бе жлъчката, след похапване. Преди 3 месеца ходих на гастро и ми каза,че операцията е била добре направена и че не вижда нищо притеснително. Каза ми да си направя изледвания за черния дроб и че там ако има нещо извън нормите ще предпише лечение, но и там бе всичко ок. Мъж съм на 44г, имате ли подобни проблеми след премахнат мехур?
Виж целия пост
# 439
След каква храна е болката?
Спазвате ли някакви ограничения?
Виж целия пост
# 440
Почти след всякаква, но мисля че нарушвам, това което ми каза док, преди време, 5 пъти по малко, а аз хапвам малко повече. Почва един запек, затлачва се организма. След спагети примерно,чак ми се замъглява зрението за кратко и ме подпира вдясно.
Виж целия пост
# 441
Избягвайте за известно време тези храни,които усещате ,че не ви понасят.
Приемате ли ензими или пробиотици?
Виж целия пост
# 442
Избягвайте за известно време тези храни,които усещате ,че не ви понасят.
Приемате ли ензими или пробиотици?

Пробиотици съм приемал няколко вида преди време. Спортувам и когато го правя се храня по малко през деня и нямам проблеми.
Виж целия пост
# 443
Здравейте! От моята операция минаха почти 2г. и напоследък взе да ме боли вдясно, където бе жлъчката, след похапване. Преди 3 месеца ходих на гастро и ми каза,че операцията е била добре направена и че не вижда нищо притеснително. Каза ми да си направя изледвания за черния дроб и че там ако има нещо извън нормите ще предпише лечение, но и там бе всичко ок. Мъж съм на 44г, имате ли подобни проблеми след премахнат мехур?
И аз съм 2г след операция, имам такива моменти на болка, сега например след маруля, защото не бях яла зимата. Пия Урзофалк 2-3 дни по 1 на ден и ми минава. Останаха ми хапчета, след операцията нали ми каза док да пия 2 месеца, но аз пих 1м и сега си пия ако видя зор. Но се случва рядко.
Виж целия пост
# 444
Здравейте! От моята операция минаха почти 2г. и напоследък взе да ме боли вдясно, където бе жлъчката, след похапване. Преди 3 месеца ходих на гастро и ми каза,че операцията е била добре направена и че не вижда нищо притеснително. Каза ми да си направя изледвания за черния дроб и че там ако има нещо извън нормите ще предпише лечение, но и там бе всичко ок. Мъж съм на 44г, имате ли подобни проблеми след премахнат мехур?
От моята минаха повече от 2г и не съм имала такива проблеми. Само веднъж година годината след операцията (7м след нея)  по Гергьовден, но там проблема по скоро беше, че изкарах 2 дни само на месо и то от по-мазничкото, изкарах един ден на плодове и зеленчуци и проблема се реши. Ям абсолютно всичко, не спазвам никакви ограничения и не пия никакви лекарства.
Виж целия пост
# 445
От моята минаха около 4 месеца и от няколко дни се опитвам на спазвам режима ВМ-НВ, тъй като много качих след операцията, а и работата ми е по цял ден на бюро. Нещо не мога да спазвам яденето по 5 пъти на ден. Сега ям по 2 пъти, като гледам да не преяждам и да ми става тежко и пия много вода. Някой дали е спазвал същия режим след премахването и как се чувства? Simple Smile
Виж целия пост
# 446
Аз го започнах този режим 2,5год след операцията.В началото добре ми действаше,свалих няколко кг.Не ги задържах и пак качих.Преди 2год ми откриха инсулинова резистентност.Продължавам на този режим,без да прекалявам с мазното.Храня се 2пъти на ден-обед и вечер.Не съм на най-строгия вариант,рядко правя фаст.Усещането за ситост е по-дълго с белтъчна и мазна храна.
Виж целия пост
# 447
При проблемна жлъчка и проблемни захари как успявате да балансирате храните - и мазнините са противопоказни, и въглехидратите? Каква диета спазвате?
Виж целия пост
# 448
Преди операцията ядях много плодове и въглехидрати/мислих,че са най-полезни/,избягвах всякакви мазнини и тлъсто...сега обратното.Не броя нищо.Не ми се случва да преяждам.
Виж целия пост
# 449
Преди операцията ядях много плодове и въглехидрати/мислих,че са най-полезни/,избягвах всякакви мазнини и тлъсто...сега обратното.Не броя нищо.Не ми се случва да преяждам.

Общо взето и аз бях така. Практикувах суровоядство и ядях много плодове, ядки, зеленчуци и въглехидрати. Чувствах се много добре, много кг свалих и ми беше много леко, но пък сега след махането на жлъчката ми казаха да избягвам до някъде суровата храна, защото затруднява храносмилането. Сега ще видя как ще ми подейства този режим. Имате ли впечатления как ви действа суровата храна? Simple Smile
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия