Камъни в жлъчката - тема 7

  • 51 507
  • 842
# 315
Като чета и препрочитам коментари горе долу 1 месец след операцията хората са нормални... А лекарите на мен ми казаха до 10 дена забравяш. Пффф. Ще я махаю скоро и аз, то ме беше страх, но като нямам избор...
Виж целия пост
# 316
Като чета и препрочитам коментари горе долу 1 месец след операцията хората са нормални... А лекарите на мен ми казаха до 10 дена забравяш. Пффф. Ще я махаю скоро и аз, то ме беше страх, но като нямам избор...
Действай смело, колкото отлагаш - ще имаш повече време да се страхуваш. При всеки организъм е нормално, но не са те излъгали за едно - наистина ще забравиш ужасните болки, кризите, всичко. Ще мине и ще замине. С теб сме! Да пишеш кога ще бъде и като мине, затова сме тук, да се подкрепяме.

Аз също имам излишни килограми, но и дума не е ставало за нормална операция. Доколкото знам от хирурга ми моята е продължила около 2 часа и малко. Впрочем мина 1 година и днес става 1 месец и още си пазя камъните за спомен, поне тези, които ми дадоха, другите са ги натрушили.
Виж целия пост
# 317
Като чета и препрочитам коментари горе долу 1 месец след операцията хората са нормални... А лекарите на мен ми казаха до 10 дена забравяш. Пффф. Ще я махаю скоро и аз, то ме беше страх, но като нямам избор...
Действай смело, колкото отлагаш - ще имаш повече време да се страхуваш. При всеки организъм е нормално, но не са те излъгали за едно - наистина ще забравиш ужасните болки, кризите, всичко. Ще мине и ще замине. С теб сме! Да пишеш кога ще бъде и като мине, затова сме тук, да се подкрепяме.

Аз също имам излишни килограми, но и дума не е ставало за нормална операция. Доколкото знам от хирурга ми моята е продължила около 2 часа и малко. Впрочем мина 1 година и днес става 1 месец и още си пазя камъните за спомен, поне тези, които ми дадоха, другите са ги натрушили.
За подкрепата съм сигурна в тази група и нямам думи да опиша моята благодарност. Когато преди празниците бях на консултация при хирурга в Токуда Кирил Драганов той каза, че това е рутинна операция. Мисля скоро да я махна.... Задължително подробно ще описвам всичко Simple Smile
Виж целия пост
# 318
Въпрос към оперираните-Пиете ли ензими,или кой какво пие за подпомагане на черния дроб след отстранена жлъчка?
Виж целия пост
# 319

Хора със сълзи на очите ви пиша. Много ме е страх, изключително много, но утре ще се записвам за операция...
Виж целия пост
# 320
Успокой се,излишно се притесняваш и тревожиш,всичко ще е ОК 😘👍🍀
Виж целия пост
# 321
Успокой се,излишно се притесняваш и тревожиш,всичко ще е ОК 😘👍🍀
Просто не искам да умираме по млади, защото нямаме жлъчен мехур. Вярвам, че и аз ще съм добре пък както се казва... КОЙТО ОЦЕЛЕЕ ЩЕ РАЗКАЗВА🤣. Благодаря на всяка една от вас за подкрепата, съветите и най вече силата, която имате, че да казвате не е кой знае какво. Възхищавам ви се
Виж целия пост
# 322
То със каменоломна няма да се стигне до дълбока старост! Операцията е рутинна, след 10-на дни ще се смееш на страховете си Simple Smile
Виж целия пост
# 323
Без жлъчка се живее.
Имам роднина оперирана по класическия метод като е била на 35год.Сега е на 82.Младолика,пъргава,енергична,не се спира.Яде по 1шоколад на ден 😁
Виж целия пост
# 324

Обещавам, че ще се сетя за вас, за познатата без жлъчка и за това, че след 10 дни всичко ще е наред. Ще ги броя с нетърпение. Утре отивам да се записвам.  Ако ви познавах лично сигурно нямаше да спирам да ви гушкам. Бъдете здрави и все така силни, дано успея да взема вашия кужар Simple Smile
Виж целия пост
# 325
Според мен мнението, че без жлъчен мехур се живее по-кратко, е странно. Дори не знам откъде идва и не съм чула да е доказано. Ако вие се храните с мазно и пиете алкохол често, ако не сте физически активен, пушите, с наднормено тегло и т.н, има шанс за по-кратък живот, с или без мехур.
Btw, за каква диета от 1 година става въпрос някъде по-горе?
Моята операция беше на 22.12 в Токуда, доволна съм. Казаха ми без мазно, пържено, яйца, кафе и шоколад за месец време. За мен това не е проблем, защото така или иначе рядко ги употребявам. Между другото аз съм слабичка и всичко мина наред. Самата операция не е страшна изобщо, аз по-скоро се притеснявах от упойката, но и тя не беше страшна. Първото ставане е предизвикателство, но минава. Още същата вечер започнах да се раздвижвам и мисля, че това е причината 10 дни след това да съм добре и да почвам да забравям за интервенцията. Все още се пазя да не вдигам тежко (детето), иначе до 5 кг мисля че е ок, ще изчакам месец и за активен спорт. Камъчетата ми бяха доста малки, но много на брой. Поява - след бременността.
Ако някой има въпроси, ще се радвам да бъда полезна Simple Smile
Виж целия пост
# 326
Здравейте, от скоро разбрах, че имам прегъната жлъчка. Досега съм имала едни тъпи болки в дясно, ако прекаля с някоя по-мазна храна, но всички лекари ми казваха, че е гастрит. Не съм много наясно каква диета и въобще какво трябва да се прави при такава жлъчка. Направи ми впечатление, че при прием на някои лекарства, по-специално витамини, започват тъпите болки в дясно и продължават няколко часа.. Какво се прави в такива моменти, няма да мога да пия лекарства ли? Объркана съм какво трябва и какво-не.. Със съпруга ми се опитваме да имаме бебе, а аз дори фолиева та киселина не мога да си пия.. Засега не съм попаднала на адекватен лекар, който да ми даде отговор на въпросите, изписват. Ексиум и това е, аз обаче не искам да го пия постоянно, още повече, че се опитваме да имаме бебче.. Ще съм много благодарна, ако чуя Вашите съвети! Confused
Виж целия пост
# 327
Точно поради тази причина се оперирах февруари миналата година, бременност и проблеми с жлъчката е много опасна комбинация, така ме наплашиха че може да се спука мехура и да стане перитонит или нещо такова,вече съм бременна в 7 месец, честно казано забравих за операцията, а бях голямо шубе . На вас какво лечение ви препоръчват ?
Виж целия пост
# 328
Точно поради тази причина се оперирах февруари миналата година, бременност и проблеми с жлъчката е много опасна комбинация, така ме наплашиха че може да се спука мехура и да стане перитонит или нещо такова,вече съм бременна в 7 месец, честно казано забравих за операцията, а бях голямо шубе . На вас какво лечение ви препоръчват ?
Ами, при болки Нексиум... Сякаш не го вземат насериозно... Тъй като е нещо ново за мен, честно казано идеята за махане още не съм я осмислила, може би ми се искаше да пробвам с диети и евентуални някакви бабини илачи.. Не се чувствам често зле, по-скоро от някои витамини се обостри състоянието..
Виж целия пост
# 329
Сроред мен направете консултация с още един лекар ,щом не ви вземат на сериозно.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия