Камъни в жлъчката - тема 7

  • 51 512
  • 842
# 330
Според мен мнението, че без жлъчен мехур се живее по-кратко, е странно. Дори не знам откъде идва и не съм чула да е доказано. Ако вие се храните с мазно и пиете алкохол често, ако не сте физически активен, пушите, с наднормено тегло и т.н, има шанс за по-кратък живот, с или без мехур.
Btw, за каква диета от 1 година става въпрос някъде по-горе?
Моята операция беше на 22.12 в Токуда, доволна съм. Казаха ми без мазно, пържено, яйца, кафе и шоколад за месец време. За мен това не е проблем, защото така или иначе рядко ги употребявам. Между другото аз съм слабичка и всичко мина наред. Самата операция не е страшна изобщо, аз по-скоро се притеснявах от упойката, но и тя не беше страшна. Първото ставане е предизвикателство, но минава. Още същата вечер започнах да се раздвижвам и мисля, че това е причината 10 дни след това да съм добре и да почвам да забравям за интервенцията. Все още се пазя да не вдигам тежко (детето), иначе до 5 кг мисля че е ок, ще изчакам месец и за активен спорт. Камъчетата ми бяха доста малки, но много на брой. Поява - след бременността.
Ако някой има въпроси, ще се радвам да бъда полезна Simple Smile
Много моля да ми кажете колко време ви боля след операцията, каква е болката? И аз съм се насочила към Токуда.
Виж целия пост
# 331
Усещането е като от малко по-силна мускулна треска.
Виж целия пост
# 332
Усещането е като от малко по-силна мускулна треска.
Ок, а кога преминава болката? Ясно е, че първия ден ще е мама мия... А имам извинявайте и още един въпрос като се събудите от упойката вливат ли ви системи някакви или не?
Виж целия пост
# 333
За болката предполагам е индивидуално. Първия ден боли, да, няма какво да се лъжем, но с всеки изминал ден се чувстваш все по-добре. Наистина е важно да се движиш, а не да се залежаваш прекалено. Системи се вливат, да.
Виж целия пост
# 334
Здравейте, края на м. Октомври беше моята операция. Бях в друга частна клиника, като преди това бях на втора консултация и в Токуда. Казаха ми същото - хубаво са я махна, тъй като приемам хормони, които най-вероятно са нарушили кората и функцията на жлъчката. Още повече, че при бременност може да е много по-опасно.
Първите дни ми беше некомфортно, тъй като единият шеф ми беше в пъпа и ми беше трудно ставане, сядане. Бях пълно перде преди самата операция, но след нея си ми беше малко неприятно от упойката, тръбата от интубирането. Повърнах от упойката, от газта, която вкарват в тялото ме боляха раменете и ребрата, но не е нищо кой знае какво.. Преживява се. Позволявам си някакви неща и нарушавам режима, но после си понасям последствията. Определено сега усещам повече подуване, когато някоя храна не ми понася. Не съм имала кризи и случайно ми откриха камъка, но на моменти се замислям дали не избързах... Утешава ме само мисълта, че съм го направила за хубаво при бременност. Успех на всички!
Виж целия пост
# 335
Усещането е като от малко по-силна мускулна треска.
Ок, а кога преминава болката? Ясно е, че първия ден ще е мама мия... А имам извинявайте и още един въпрос като се събудите от упойката вливат ли ви системи някакви или не?
Слагат ти обезболяващо и системи.
Всеки ден ще си по-добре от предния.Гледай да станеш да се раздвижиш още същия ден.Аз не успях,правих леки движения в леглото,след 2-3дни получих флебит на крака 😒
Виж целия пост
# 336
Получих криза и бях в 6 месец. Приеха ме на задържане. Казаха само изскедванията са ти ок и нищо друго. След това ме наболваше още два или три пъти и родих юни месец. Отново криза ноември и тръгнах по доктори. Тигава се оказа камъни в жлъчката. Едната докторица настояваше до седмица да си я махна жлъчката. Не я послушах. Отудох при друга докторка. Потвърди за камъните но предложи да изчакаме операция и с лека диета да видим как ще е. Послушах я. За 1 година една криза. Но с лекарства се оправя. Внимавам какво ям. Не прекалявам с пържено но ям. Редувам бобови, зеле само домашно, без никакви сокове и туршии купени с консерванти. Позволявам си рядко газирано, но и почти не пуем по принцип. Внимавам с люто и чесън. Не ям директно яйца и прясно мляко. Шоколад и кафе( 2 кафета на ден) консумирам.

Може би ори мен се е натрупало с бременноста и после се успокоиха нещата и не са страшни. Но за сега не мисля за махане.

Хапчетата при круза или дискомфорт са Нексиум, Бусколизин, ношпа, спазмалгон и миже папаверин.
Виж целия пост
# 337
Здравейте, края на м. Октомври беше моята операция. Бях в друга частна клиника, като преди това бях на втора консултация и в Токуда. Казаха ми същото - хубаво са я махна, тъй като приемам хормони, които най-вероятно са нарушили кората и функцията на жлъчката. Още повече, че при бременност може да е много по-опасно.
Първите дни ми беше некомфортно, тъй като единият шеф ми беше в пъпа и ми беше трудно ставане, сядане. Бях пълно перде преди самата операция, но след нея си ми беше малко неприятно от упойката, тръбата от интубирането. Повърнах от упойката, от газта, която вкарват в тялото ме боляха раменете и ребрата, но не е нищо кой знае какво.. Преживява се. Позволявам си някакви неща и нарушавам режима, но после си понасям последствията. Определено сега усещам повече подуване, когато някоя храна не ми понася. Не съм имала кризи и случайно ми откриха камъка, но на моменти се замислям дали не избързах... Утешава ме само мисълта, че съм го направила за хубаво при бременност. Успех на всички!
А тръбата от интубацията какво е направила? Разранила ти е гърлото, можеше ли да говориш? След колко време ти мина?
Виж целия пост
# 338
Забравих да напиша. Сори че ще стане дълго.

Ако бях разбрала преди да забременея че имам жлъчън проблем може би щях да я махна. Наистина е опасно. А и повярвай не е ок да те боли. Бебето става много активно и ритащо. Не мисля да забременявам пак. Имам 2 деца. Но бременната жена е много по склонна да образува камъни. И вече като имаш проблем плюс бременността сигурно ще има отрицателен ефект.
Виж целия пост
# 339
Интубационната тръба причинява лека травма на трахеята и боли малко , все вдно човек има ангина.Не е страшно, просто е неприятно.
Виж целия пост
# 340
Интубационната тръба причинява лека травма на трахеята и боли малко , все вдно човек има ангина.Не е страшно, просто е неприятно.
Ясно, благодаря ви. Значи да се подготвя и за спрей за гърло. Simple Smile
Виж целия пост
# 341
Аз си носих бонбони за гърло и хомеопатично хомеожен и хомеовокс.
Не го усещах като болка при ангина,а като раздразнено.
Виж целия пост
# 342
Аз си носих бонбони за гърло и хомеопатично хомеожен и хомеовокс.
Не го усещах като болка при ангина,а като раздразнено.
Ще се оцелява и то вие ми обяснихте повече от лекарите. Благодаря ви. Да споделя и още нещо с вас, аз съм страхлива, ясно стана вече мисля, не искам да я правя, но се налага, нашите са както реша, но и тази вечер ми казаха... Това е орган, изчакай. Е какво да чакам, като ми е дискомфорт няма как. Simple Smile
Виж целия пост
# 343
[video][/video]
Здравейте, края на м. Октомври беше моята операция. Бях в друга частна клиника, като преди това бях на втора консултация и в Токуда. Казаха ми същото - хубаво са я махна, тъй като приемам хормони, които най-вероятно са нарушили кората и функцията на жлъчката. Още повече, че при бременност може да е много по-опасно.
Първите дни ми беше некомфортно, тъй като единият шеф ми беше в пъпа и ми беше трудно ставане, сядане. Бях пълно перде преди самата операция, но след нея си ми беше малко неприятно от упойката, тръбата от интубирането. Повърнах от упойката, от газта, която вкарват в тялото ме боляха раменете и ребрата, но не е нищо кой знае какво.. Преживява се. Позволявам си някакви неща и нарушавам режима, но после си понасям последствията. Определено сега усещам повече подуване, когато някоя храна не ми понася. Не съм имала кризи и случайно ми откриха камъка, но на моменти се замислям дали не избързах... Утешава ме само мисълта, че съм го направила за хубаво при бременност. Успех на всички!
А тръбата от интубацията какво е направила? Разранила ти е гърлото, можеше ли да говориш? След колко време ти мина?

Да, беше ми раздразнила гърлото. Реално около втория ден започнах да усещам вече болките. Като възпалено гърло и ми казаха да си взема нещо за смучене. Примерно един син стрепсилс и наистина облекчи. Може би на третия ден отмина с него.
Виж целия пост
# 344
Аз имам хронично възпалено гърло, при мен ще е по бавно, но това да ни е проблема. Ако болката в коремната област минава бързо ще е добре. Най вече след операцията сигурно корема се чувства като премазан или като все едно, че има плоча натисната на него. Така си го представям.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия