Камъни в жлъчката - тема 7

  • 51 507
  • 842
# 480
А на ехографа какво ви показа?

Ако към мене е въпроса - доста камъни. Аз по-назад съм писала.
Виж целия пост
# 481
А на ехографа какво ви показа?

Ако към мене е въпроса - доста камъни. Аз по-назад съм писала.
Вие вече сте решила за операция. В кой град ще се прави?
Виж целия пост
# 482
Някой боли ли го от пилешко месо, без кожи, варени или печено? Напоследък ям и после има дискомфорт.... Остана ми пъстървата и съвсем станах вегетарианка...
Кукумицина - Благодаря!
Виж целия пост
# 483
Можете ли да ми препоръчате гастроентеролог за София?

Когато влязох по спешност в Токуда, за гастро ми назначиха Д-р Зюмрют Садъкова, доволна съм от нея. Знам, че приемат както с направление, с допълнително здравно, така и свободно.

Вчера ядох пилешко месо и не усетих дискомфорт - от операцията ми е минала година и няколко месеца. Според мен си е индивидуално или съвпадение? Може би консултация с гастро и изследвания ще помогнат?
Виж целия пост
# 484
Охооо, хората и от пилешко месо се оплакват. А аз съм се разтъжила за маслото и сметаната. Smiley Уасабито пък ми е тъжен далечен спомен. Кога ли ще мога да си върна всички храни. Чудя се дали с медикаменти ще стане по-бързо. Сега съм на диета и билки, но много бавно върви. Усещам болки, ще видим тези дни и кръвта какво ще каже.
Виж целия пост
# 485
lavaca, в София.
Lileta0807, и аз споделям същото с пилешкото. Направо ми засяда, особено гърди.
Виж целия пост
# 486
Извинявам, се че пиша в темата.
До djfeq: има блокировка за съобщения и не мога да ви изпратя отговор
Виж целия пост
# 487
Здравейте,от вчера и аз съм без жлъчка. Сутринта ми беше операцията,лапароскопска, във ВМА при професор Владов. Минала е успешно,като се събудих имах едно бурканче с десет броя камъни,зелени на цвят и доста големички. Все още доста ме боли корема,честно казано не очаквах да е толкова болезнено. Странното е,че ме боли в лявата част повече отколкото в дясната където всъщност е била самата операция. Някой друг дали е имал болка в тази област?
Виж целия пост
# 488
Извинявам, се че пиша в темата.
До djfeq: има блокировка за съобщения и не мога да ви изпратя отговор
Оправих ги. Можем да пишем вече на лични Simple Smile
Виж целия пост
# 489
Здравейте,от вчера и аз съм без жлъчка. Сутринта ми беше операцията,лапароскопска, във ВМА при професор Владов. Минала е успешно,като се събудих имах едно бурканче с десет броя камъни,зелени на цвят и доста големички. Все още доста ме боли корема,честно казано не очаквах да е толкова болезнено. Странното е,че ме боли в лявата част повече отколкото в дясната където всъщност е била самата операция. Някой друг дали е имал болка в тази област?

Общо взето и при мен беше доста болезнено. Влязох с егати спокойствието в залата и си викам ей сега ще си дремна и всичко ще е приключило след няколко часа.. Да ама не.. Беше си ми доста неприятно първите 4-5 дни. Болеше ме целия гръден кош, шията, гърлото, самите  кости, но най-вероятно е от упойката и раздуването на корема. Бях изтръпнала цялата и неудобството да не можеш да се изправиш нормално до тоалетна.. То беше едно смъкване, въргаляне, придърпване за нещо само и само да не си напрягам корема.. Но всичко минава след няколко дни.. Определено ще ви е некомфортно и ще има болка, но нека ви слагат обезболяващи. Успех!
Виж целия пост
# 490
Аз само се надявам усещането да не е подобно на след секцио. Понеже това беше кошмар.
eleni79, дръж ни в течение как си.
Виж целия пост
# 491
Бързо възстановяване на оперираната, щом се е наложило, значи е за добро.

Как се справяте с банани, понасят ли ви?
Виж целия пост
# 492
Аз само се надявам усещането да не е подобно на след секцио. Понеже това беше кошмар.
eleni79, дръж ни в течение как си.
Имам 2 секцио. Всъщност първо секцио, после махане на жлъчка, после пак секцио. Като влязох за жлъчката се бях подготвила психически, че ще е като след секциото. Но открих, че е много по-добре. Да има болка, но при секциото боли повече. След по- малко от 24ч след операцията родителите ми се шашнаха като им звъннах по скайп и бях седнала по турски на леглото. Много странно им беше. А като мъжът ми дойде да ме прибере на втория ден беше безкрайно шашната да ме види клекнала да си връзвам маратонките, не ми бяха слагали болкоуспокояващи, защото ги отказах. Аз съм с много нисък праг на болка, но честно тази операция ми се видя песничка особенно сравнено с кризата, която бях направила две седмици по рано.
Виж целия пост
# 493
Благодаря ви много за подкрепата. Аз също изобщо не очаквах да боли толкова,чувствам се все едно ме е срещнал бързият влак. Едвам мърдам,имам чувството,че не мога да дишам, дифрагмата ме боли,гърбът също....Това ми е втора лапароскопия,от първата съм имала сраствания,които професорът е оправил, не зная дали това също няма отношение. Както и да е, важното е,че вече мина и сега се надявам по бързо да отшумят болежките.
Виж целия пост
# 494
Здравейте ,
От понеделник и аз съм в отбора без жлъчка, вече ставам и движа по-лесно,почти не ме боли,най -неприятно е че трябва да спя по гръб и не ме свърта да почивам толкова.
За малко да ми се размине покрай спирането на плановите операции,но за щастие хванах последния влак.

За колко време горе долу се възстановихте напълно и се върнахте към нормалния си начин на живот?

Доктора ми каза да ям леки храни ,но не ми дадоха диета номер 5,може ли някой да ми я прати ако я има.
В интернет нещо не ми се изясни съвсем.
Другата седмица ще ми маха конците и тогава ще го разпитам за всичко по-подробно.Blush
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия