COVID-19 (COrona VIrus Disease-2019) Тема - 3

  • 1 552 679
  • 32 209
# 5 505
Не разбрах  по кои показатели точно полицаите са рискова група, че и на база изследванията на 1000 здрави полицаи се правят статистики? 

Пробна група са, по която ще се правят изводи. Можеха да не са полицаи, а други, но методът е същият и групата е представителна за съсловието, не за страната или друго, но от нея може да се съди за развитието на епидемията като се изследва регулярно. Какъв е смисълът ако ги изследват с бързи тестове, не мога да кажа, защото тези тестове наистина не стават.
Виж целия пост
# 5 506
Добро утро деца на светлината!
Nature High Brightness
Проф. Йонко Мермерски патентова бърз тест за COVID-19 
https://nova.bg/news/view/2020/04/09/284468/проф-йонко-мермерски … а-covid-19-видео/
Виж целия пост
# 5 507
Скрит текст:
И докато ние си говорим, в Шанхай са направили ужасяващо откритие. Изследвани са за антитела 175 изписани от болница и оздравели пациенти от корона вируса. Една трета от пациентите са имали много малко или никакви антитела в кръвта. Това се връзва много добре с откритието в Южна Корея, че прекарали вируса и оздравели отново се заразяват. Интересното в Шанхай е, че младите имат по-малко антитела от старите. Учените си го обясняват, че възрастните са били по-често настинали и са прекарали повече вирусни инфекции през живота си с вируси от типа корона, отколкото младите. Стадният имунитет става все по-утопичен.
Това сигурно ли е, защото аз си спомням за едни повторно заразени близо 200 китайци още докато нещата бяха в Китай и тогава се говореше колко е апокалиптична тая новина, а впоследствие се опроверга. Ако действително е истина ще е сериозен проблем защото излекуваните отново ще се разболяват, отново ще заразяват и ще се въртим в омагьосан кръг.

Ето го източника на информация. Може и наистина да се въртим в омагьосан кръг и всяка година да се заразяваме отново. Като сезонен грип.

https://www.scmp.com/news/china/science/article/3078840/coronavirus-low-antibody-levels-raise-questions-about
Виж целия пост
# 5 508
Дали Бургас са временно пас с тестовете?
Виж целия пост
# 5 509
Тамян срещу 👑 вирус

Добро начало на деня.
Виж целия пост
# 5 510
Скрит текст:
И докато ние си говорим, в Шанхай са направили ужасяващо откритие. Изследвани са за антитела 175 изписани от болница и оздравели пациенти от корона вируса. Една трета от пациентите са имали много малко или никакви антитела в кръвта. Това се връзва много добре с откритието в Южна Корея, че прекарали вируса и оздравели отново се заразяват. Интересното в Шанхай е, че младите имат по-малко антитела от старите. Учените си го обясняват, че възрастните са били по-често настинали и са прекарали повече вирусни инфекции през живота си с вируси от типа корона, отколкото младите. Стадният имунитет става все по-утопичен.
Това сигурно ли е, защото аз си спомням за едни повторно заразени близо 200 китайци още докато нещата бяха в Китай и тогава се говореше колко е апокалиптична тая новина, а впоследствие се опроверга. Ако действително е истина ще е сериозен проблем защото излекуваните отново ще се разболяват, отново ще заразяват и ще се въртим в омагьосан кръг.

Ето го източника на информация. Може и наистина да се въртим в омагьосан кръг и всяка година да се заразяваме отново. Като сезонен грип.

https://www.scmp.com/news/china/science/article/3078840/coronavirus-low-antibody-levels-raise-questions-about

Ами наистина е лоша новина.
Мутафчийски по ТВ. Понеделник или вторник ще пристигнат тестовете за тестуване на Банско.
Виж целия пост
# 5 511
Едно филмче за Италия, която закъсня с мерките. Интересен поглед за това как се държи големият бизнес там. Разликата в Ломбардия и Венето. Извинявам се ако е публикувано вече. https://www.facebook.com/watch/?v=1145943682422746
Виж целия пост
# 5 512
Понеже журналистите четат тук, което ме радва и зададоха на генерала въпросът ми за това, не би ли могло да съобщават заболеваемост на София по райони. Въпросът ми е инсипиран от това, че хората, а и властта, трябва да са наясно накъде да насочат усилията си и да, политкоректността прикрива истината. Прикриването на истината руши доверието във властта и налива вода в мелницата на президента.
Отговорът на генерала е показателен- няма да отговоря на този въпрос, за да не се посочват хората с пръст.

Г-н генерал, когато депутатът Асан Адемов се разболя от Ковид19, сам си каза името и никой не го сочеше с пръст.
Освен това е важно да се знае кои райони на София са най-засегнати, защото София е мегаполис, който обединява в себе си няколко малки български града. Вие посочвате села и градове, но не посочвате райони на София? Интересно....Посочването на райони би дала важна информация за засегнатите групи - в Ню Йорк не се посвеняват да посочват инфектираните райони, които, оказва се, са бедни райони, следователно, може да се направят съответни изводи за заболяването и епидемиологичната обстановка и накъде да се насочат мерките за справяне - медицински и икономически.

Смъртността е с 10% по-малка от миналата година! Спете спокойно деца!
Виж целия пост
# 5 513
Мутафчийски е изненадан че смъртността при нас тази година била с 10% по ниска.

Simple Smile Делта ти ли го инспирира тоя въпрос. Ако знаеш генерала как те нахока.....искаш да знаеш къде са болните за да им зазидаш вратите. Grinning
Виж целия пост
# 5 514
И докато ние си говорим, в Шанхай са направили ужасяващо откритие. Изследвани са за антитела 175 изписани от болница и оздравели пациенти от корона вируса. Една трета от пациентите са имали много малко или никакви антитела в кръвта. Това се връзва много добре с откритието в Южна Корея, че прекарали вируса и оздравели отново се заразяват. Интересното в Шанхай е, че младите имат по-малко антитела от старите. Учените си го обясняват, че възрастните са били по-често настинали и са прекарали повече вирусни инфекции през живота си с вируси от типа корона, отколкото младите. Стадният имунитет става все по-утопичен.
Хора разберете най-накрая едно нещо. Това е корона вирус. Срещу нито един от многото корона вируси които ни разболяват всяка зима (т.нар. настинки) човек няма и не може да има имунитет. Няма и не може да има имунитет и срещу този корона вирус. Няма и не може да има имунитет и срещу грипа. Ако човек е със слаба имунна система, всеки месец може да е болен от някакъв вирус и след месец пак да е болен от същия вирус.
Спрете вече да повтаряте едно и също - Нямало траен имунитет срещу корона вирусите. Ами няма, няма и да има. Набийте си го в главите вече че няма и спрете да повтаряте едно и също като папагали.
Виж целия пост
# 5 515
Това са публикували СЗО преди два дена за бързите тестове:
https://www.who.int/news-room/commentaries/detail/advice-on-the- … ests-for-covid-19
За диагностика да се използва PCR, а бързите засега само за проучвания.
Възможни били много фалшиво отрицателни (заради това че по-бавно се появяват антителата) и фалшиво положителни (понеже било възможно да реагират като положителни и на други корона вируси, не само на ковид).
Скрит текст:
Antibody detection tests targeting COVID-19 may also cross-react with other pathogens, including other human coronaviruses.7,15,16 and give false-positive results.
Т.е. за бързите тестове преди да ги препоръчат трябвало да се валидират в достатъчно представителна извадка и условия.
Виж целия пост
# 5 516
Скрит текст:
Скрит текст:
И докато ние си говорим, в Шанхай са направили ужасяващо откритие. Изследвани са за антитела 175 изписани от болница и оздравели пациенти от корона вируса. Една трета от пациентите са имали много малко или никакви антитела в кръвта. Това се връзва много добре с откритието в Южна Корея, че прекарали вируса и оздравели отново се заразяват. Интересното в Шанхай е, че младите имат по-малко антитела от старите. Учените си го обясняват, че възрастните са били по-често настинали и са прекарали повече вирусни инфекции през живота си с вируси от типа корона, отколкото младите. Стадният имунитет става все по-утопичен.
Това сигурно ли е, защото аз си спомням за едни повторно заразени близо 200 китайци още докато нещата бяха в Китай и тогава се говореше колко е апокалиптична тая новина, а впоследствие се опроверга. Ако действително е истина ще е сериозен проблем защото излекуваните отново ще се разболяват, отново ще заразяват и ще се въртим в омагьосан кръг.

Ето го източника на информация. Може и наистина да се въртим в омагьосан кръг и всяка година да се заразяваме отново. Като сезонен грип.

https://www.scmp.com/news/china/science/article/3078840/coronavirus-low-antibody-levels-raise-questions-about

Южнoкoрeйcкитe учeни зaявихa, чe вируcът мoжe дa ocтaнe лaтeнтeн в чoвeшкитe клeтки, бeз дa бъдe oткрит, и мoжe дa ce aктивирa oтнoвo. Зa мoмeнтa oбaчe нe e яcнo кaквa e причинaтa зa пoвтoрнoтo aктивирaнe нa кoрoнaвируca.
https://fakti.bg/world/462922-novo-za-koronavirusa-moje-da-se-ak … v-zdrav-organizam

...има налична информация и достатъно познания за коронавирусите като цяло. Няма достатъчно данни, за да се твърди, че при боледуване се изгражда имунитет срещу коронавируса, но все пак това е вероятно.
https://www.puls.bg/aktsenti-c-16/vzmozhno-li-e-povtorno-zarazia … ronavirus-n-37564
Виж целия пост
# 5 517
Мутафчийски е изненадан че смъртността при нас тази година била с 10% по ниска.

Simple Smile Делта ти ли го инспирира тоя въпрос. Ако знаеш генерала как те нахока.....искаш да знаеш къде са болните за да им зазидаш вратите. Grinning

Знам, знам...те и за тестуването на Банско ме хокат сега....щото откога тръбя и може да се види в публикациите ми, още от края на март, мисля на 23-ти беше, че трябва да се тестува там...Simple Smile ))))
Виж целия пост
# 5 518
Мутафчийски е изненадан че смъртността при нас тази година била с 10% по ниска.
Иска му се да е по-висока ли?
Виж целия пост
# 5 519
Ще тестваме ли журналистите тая сутрин?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия