COVID-19 (COrona VIrus Disease-2019) Тема - 3

  • 1 552 524
  • 32 209
# 5 520
Като споменахте другите корони, при котки дреме дълго вируса и само понякога тя се разболява. Дали може и при хората да е така
Виж целия пост
# 5 521
Не ми харесва днес как Мутафчийски отказва да отговаря на някои въпроси. Не е зле PR-ти да му кажат, че такова пренебрежително отношение не помага за доверието в щаба. Някои въпроси може и да са тъпи, но въпреки това не е това начинът.
Виж целия пост
# 5 522
Ще тестваме ли журналистите тая сутрин?
Явно няма.
Виж целия пост
# 5 523
Генералът увърта, увърта, като не му изнася. Нали щяха да дават защитни облекла на лекарите. Той обясни, че едва ли джипитата нямат нужда от костюми.

Чудя се като имаме толкова малко болни, нали Бобо обеща да маха мерките. Или болните не са толкова или Бобо нещо лъже
Виж целия пост
# 5 524
600 при мижаво тестване малко ли ви се виждат?
Виж целия пост
# 5 525
"В Кувейт през деня е 30-34 градуса. В Коста Рика също в някои градове стига и 38 градуса. В Нигерия също температурите повечето дни около 37 градуса. Там пак си има вирус."
Дали там са изключили навсякъде климатичните инсталации? Мисля, че при топло време основният начин на заразяване ще е чрез директен контакт със заразен. Нали грип А и Б лятото изчезват...
Виж целия пост
# 5 526
Верно ли генерала каза за последния смъртен случай от александровска, ако  се бе случил преди точно година, причини за смъртта на човечеца щеше да се дължи на 1.2.3.4.5.(причини), и щеше да си се подреди в статистиката... но към днешна дата всичко е отива под коронявирус знаменател?? Е нищо чудно че сезонната заболеваемост е по ниска от миналата година. ..
Виж целия пост
# 5 527
Към момента всички оздравели в нашата стат. са само изписани от болницата, тепърва в стат. ще се вливат и лекуващи се по домовете, което значително ще подобри и нашата стат. на база починали/излекувани.
Те му зададоха и много хубав въпрос защо при нас средната възраст на починалите е доста ниска, ама нещо се разсеях и не чух какво отговори.
Виж целия пост
# 5 528
600 при мижаво тестване малко ли ви се виждат?


Че защо да е мижаво? Има близо 19000 тествани. Намираме се някъде по средата на държавите, които тестват за вируса. От 19000, са открити 600. Това грубо казано прави около 3.6% заболеваемост.
Виж целия пост
# 5 529
Заболяемост от грип и ОРЗ в България
Дали ако отделя короните с придружаващи ОРЗ сметката отново ще излезе..

Тесла,
Сравниха я с Италия, той отговори че там тяхната е висока.

Аз говорих за последни смъртен случай.
На мен не стана ясно има ли диагнозстицирани с пневмония не причислени към коронавирус случаите..
Към момента всички оздравели в нашата стат. са само изписани от болницата, тепърва в стат. ще се вливат и лекуващи се по домовете, което значително ще подобри и нашата стат. на база починали/излекувани.
Те му зададоха и много хубав въпрос защо при нас средната възраст на починалите е доста ниска, ама нещо се разсеях и не чух какво отговори.
Виж целия пост
# 5 530
Към момента всички оздравели в нашата стат. са само изписани от болницата, тепърва в стат. ще се вливат и лекуващи се по домовете, което значително ще подобри и нашата стат. на база починали/излекувани.
Те му зададоха и много хубав въпрос защо при нас средната възраст на починалите е доста ниска, ама нещо се разсеях и не чух какво отговори.

Ниска е, защото я изчисляват като на починалите се сборуват годините и се дели на броя им.
А истината е, че не се прави така, а трябва да се отчита процент по възраст. И тогава ще се види истинската средна възраст, която е 70 + години, грубо казано, защото сега нямам информация за годините на възрастните човек по човек, за да я изчисля по-точно.
Виж целия пост
# 5 531
Каза също, че броят починали все още не дава голяма статистика, тъй като е нисък.
Обаче при нас смъртността като цяло е много по-висока от тази в ЕС и според мен това също оказва влияние върху възрастта на починалите сега. Смисъл, че явно при нас хроничните заболявания не се мониторират толкова успешно и съответно има повече млади хора с такива, които стават по-рискови при короната. Само мои предположения.
Виж целия пост
# 5 532
Ааа, кофти, да правиш презентация на сайт и да ти се счупи линкът! Като го слушам господина, за енти път се убеждавам колко е важно човек да се учи на презентационни умения.

Никой няма да каже кварталите на София, то и не е хубаво да се казват, защото това ще породи напрежение. В момента трябва нещата да са мирни и тихи.
Виж целия пост
# 5 533
Защо в София има толкова много на брой? Всеки ден има най-много нови случаи. В предвид броя на населението, очаквах там да са 3 -4 пъти повече от случаите в другите областни градове.
Виж целия пост
# 5 534
На база 24 починали не може да се прави каквото и да е било заключение.
И нещо забавно, поне за мен. В Швейцария предложили приложение за телефон, записваш си кашлицата и пращаш за анализ дали си с ковид 19 или не.
В София има най - много лаборатории и се тества най-много. В провинцията просто не се тества достатъчно.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия