COVID-19 (COrona VIrus Disease-2019) Тема - 3

  • 1 549 904
  • 32 209
# 8 295
Аз внимателно си записвам и ако се разболея, директно отивам при лекаря с бгмама списъка. Ще го шашна! Sunglasses
Виж целия пост
# 8 296
Разбирам да са умрели 1000 души, да извадите средна възраст, ама на 30 човека е несериозно

Абсолютно вярно.
Виж целия пост
# 8 297
Аз се чудя колко от починалите/тежките случай са имали БЦЖ ваксина. Защото генерала вече спомена, че някой нямат лични лекари и нищо чудно и ваксини да нямат.
починалите са родени през миналия век. тогава май не е имало ЛЛ.

Да, но системата за ваксинация я има и преди тази на личните лекари.
това го знам. ТЯ не го знае вероятно.
Съвсем друго имах предвид с това, че нямат лични лекари. Визирах че явно става въпрос за хора, които нямат осигуровки и не ходят на лекар.
И защо пишеш в червено?
Виж целия пост
# 8 298

Хаха.. това беше добро.. за нещастие има протоколи, които никой не чете Simple Smile

https://www.medpagetoday.com/infectiousdisease/covid19/85865?fbc … pUv3gvzkshZG9V-VU
Между протоколи и препоръки има разлика. Освен това няма нищо различно от сега действащи за профилактика на тромбоза при хоспитализирани пациенти.
Трябва да разберете, че огромна част от това, което коментирате надхвърля компетентността ви. Не е дразнещо, но много ви пречи. Кара ви да се чувствате безпомощни.
Виж целия пост
# 8 299
Разбирам да са умрели 1000 души, да извадите средна възраст, ама на 30 човека е несериозно

Абсолютно вярно.
Това значи ли, че докато няма 1000 души умрели всички статистики са несериозни?
Виж целия пост
# 8 300
Но е супер сериозно Мангъров да твърди, че досега само възрастни хора са починали.
Иначе да извадка от 1000 човека е по-представителна от тази, но в България засега това са данните и се надявам и толкова да си останат.
Виж целия пост
# 8 301
Излезе новата информация: 685 са потвърдените случаи на COVID-19 у нас по данни на Националния оперативен щаб. През днешния ден са доказани още 9 нови случая, като 5 са в София и 4 в Стара Загора.

Нито дума днес за общия брой направени тестове ...
Виж целия пост
# 8 302
Излезе новата информация: 685 са потвърдените случаи на COVID-19 у нас по данни на Националния оперативен щаб. През днешния ден са доказани още 9 нови случая, като 5 са в София и 4 в Стара Загора.
Нито дума днес за общия борй направени тестове ...

Но пък частните лаборатории публикуваха. Вярно, че инфото е само за бързи тестове и освен това не всички частни лаборатории са се включили в тази информационна система.

https://www.labtestcovid19.com/dashboard
Виж целия пост
# 8 303
Разбирам да са умрели 1000 души, да извадите средна възраст, ама на 30 човека е несериозно

Абсолютно вярно.
Това значи ли, че докато няма 1000 души умрели всички статистики са несериозни?
Не са несериозни, просто не може да се направи извод при толкова смъртни случаи.
Виж целия пост
# 8 304
Но е супер сериозно Мангъров да твърди, че досега само възрастни хора са починали.
Иначе да извадка от 1000 човека е по-представителна от тази, но в България засега това са данните и се надявам и толкова да си останат.
И това тук ли Мангъров го твърди?
https://www.worldometers.info/coronavirus/coronavirus-age-sex-demographics/
Виж целия пост
# 8 305
Това значи ли, че докато няма 1000 души умрели всички статистики са несериозни?

Означава само и единствено, че за да бъде една статистика представителна, необходимо е да има достатъчно голяма извадка. Това важи за всяка една система, независимо дали са жертви или каквото и да е друго. Статистиката е наука, а не вестникарска дъвка.
Виж целия пост
# 8 306
Това значи ли, че докато няма 1000 души умрели всички статистики са несериозни?

Означава само и единствено, че за да бъде една статистика представителна, необходимо е да има достатъчно голяма извадка. Това важи за всяка една система, независимо дали са жертви или каквото и да е друго. Статистиката е наука, а не вестникарска дъвка.
Значи ако епидемията приключи в този момент, то в Бг няма да има статистика........
Виж целия пост
# 8 307
Това са данни само от Ухан, но дори и при тях починалите не са само възрастни хора.
Виж целия пост
# 8 308
А това е второто нещо, което искам да споделя и да попитам..колко от вас се познаха?
https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=2916589621728165& … p;d=null&vh=e

Много ми хареса това.
+1
Виж целия пост
# 8 309
Решение за неотговарящата на критериите да бъде наречена така - пандемия - има, но за повечето хора съм сигурен, че ще изглежда нереално, поради непознаване на съответната материя, затова и не мисля да говоря за това. Просто да спестя на някои  глупостите, които биха изръсили, като всезнаещи. Smile Макар че някъде го прилагат, решението е наистина много ефикасно, но не влиза в полезрението на стандартната медицина. А пък приказките за БЦЖ ваксината са си ала бала портокала.  Smile   Самата пандемия е с много неясноти. И не ви ли прави впечатление, че разните му там богаташи или политици, дето се тръшкат, се оправят доста бързо?! Nerd Гледам, че някои вече е писал за преливането на плазма с антитела, което не е за простосмъртни, както се досещате.
Прави впечатление, че в някои държави смъртността процентно е много по-ниска, отколкото в някои други. За Катар - 0,2%,, Сингапур - 0.3%, Исландия - под 0.5%, а в Италия, Испания, САЩ, Франция - много по-висок. Освен това за Италия става дума само за определена област, същото и за САЩ поне засега. Има щати, където и не са чували все още за Ковид 19.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия