COVID-19 (COrona VIrus Disease-2019) Тема - 3

  • 1 548 698
  • 32 209
# 15 645
Докога учат учениците в България? Както "едно време" ли - до 15 и до 30 Юни?

Ако е така, мисля, че ще ги оставят да завършат дистанционно. Може би само 7ми клас за изпитите да имат малко явявания в училище. Да ги върнат на 18 май (понеделник) ще безсмислено. Половината ще си намерят извинителни бележки от ЛЛ, ще има и учители взели отпуски... и отиде месеца...
Вероятно ще се завършва дистанционно и на училище пак през септември. Просто ще е по-лесно не само за деца и родители, а за цялата система.

п.с. Нямам ученик, разсъждавам според това, което чета от вас.
Виж целия пост
# 15 646
Нищо не пречи да се отмени ИП, а децата да останат на ДО. Те не са във ваканция в момента, който не е доволен от този начин на обучение, спокойно може да се занимаваме сам с децата си допълнително
Виж целия пост
# 15 647
Статистика от референтните лаборатории

https://covistica.com/
Виж целия пост
# 15 648
Нищо не пречи да се отмени ИП, а децата да останат на ДО. Те не са във ваканция в момента, който не е доволен от този начин на обучение, спокойно може да се занимаваме сам с децата си допълнително
👍 Представям си ги наблъскани в метрото и автобусите сутрин или вечер в час пик..
Виж целия пост
# 15 649
Нищо не пречи да се отмени ИП, а децата да останат на ДО. Те не са във ваканция в момента, който не е доволен от този начин на обучение, спокойно може да се занимаваме сам с децата си допълнително
Да,точно не пречи,но нали министъра на образованието разигра сценарий как ще продължи учебната година като се върнат на 14 май децата.
Ice Queen,от 1 клас до 3 клас завършват на 29 май,от от 4 до 6 клас мисля са до 15 юни.
Виж целия пост
# 15 650
И аз нямам никакво желание децата ми да се връщат тази учебна година в клас.
Но аз като цяло работя от вкъщи и нямам проблем с това кой да е при тях (при малкия всъщност, той е първи клас).
Виж целия пост
# 15 651
Опитвам се да намеря брой на заразени, починали и излекувани по градове, но не успявам. Защо ми трябва? Изведнаж вчера заявиха, че в Сливен двете болници /окръжна и военна/ изнемогват и апелират към частните да се включат. Доколкото съм следила и по спомени, броят на заболелите е около 35,броят на излекуваните 4-5, броят на починалите горе долу толкова и остават около 25. Приемаме, че всички са в болница. И какво - 10-15 легла ли има само в инфекциозните отделения?
Не че не трябва частните да са готови да се включат-трябва.

Сливен има 35 случая, 8 излекувани и 3 починали.

https://esribulgaria.maps.arcgis.com/apps/opsdashboard/index.htm … 29a4311295dce390f

Благодаря. Сметката ми се оказа почти точна. Въпросът ми остава. Само 10-15 легла ли има в отделение?
Виж целия пост
# 15 652
Нещо много странно се случва с този вирус. Сега си говорихме с ММ. Има забрана да се предвижва никой от местожителството си. Да, но хората имат земи, които трябва да обработват. Като основен доход. Забранено е. А ако утре ни натиснат да си купим ваксина почти не изпробвана за непосилна сума, ще си купим. Сякаш почти няма логика във всичко, което правим или не правим.
Виж целия пост
# 15 653
Статистика от референтните лаборатории

https://covistica.com/
Настоящият сайт представлява доброволна инициатива на лаборатории от страната да споделят статистически данни за извършените изследвания за Kовид-19. Сайтът няма претенции за обективност по отношение вирусоносителството в страната! Сайтът не е свързан с държавна или общинска институция.
Този сайт е разработен със софтуер с отворен код. Неговият автор е Иван Калъчев, ученик от осми клас в Частна професионална гимназия по дигитални науки "СофтУни Светлина". Идеята за създаване на сайта е на Д-р Калъчев от лаборатория Цибалаб.


Браво на момчето!
Аз се надявам все пак да излезе официална информация за тестването в България вместо да слушаме мрънкането под носа на генерала всяка сутрин.
Виж целия пост
# 15 654
Мисля, че ако досега удържахме положението (не заради мерки, защото ние дефакто такива нямаме!, а заради лошото време), оттук нататък нещата за нас ще тръгнат в лоша посока...Днес улиците и междублоковите пространства са пълни с хора, като половината нямат маски; паркинга пред блока ни е празен, което означава, че хората са се изнесли нанякъде. И на фона на растящия брой заразени, Бойко говори за махане на ИП преди 13.05, отваряне на хотели и пр.! Фандъкова пък за отваряне на паркове и Витоша. Много е прибързано, ама много... И всичко това под натиска на хората. С това, вече ще се окопаем яко, дотолкова, че и невярващите във сериозността на коронавируса ще "прогледнат", но след като дадем немалко жертви. Не винете политиците ни, ще вините себе си. Времето ще покаже, дано да не съм права, но...
И другите държави, които бяха и все още са в сериозно положение, а искат да махат мерките, ще се върнат в начална позиция и нов ръст на заболели и умиращи. Трябва време, нужно е и търпение, но все още не е дошъл момента...
Виж целия пост
# 15 655
Днес в Испания заразените за последните 24 часа ОТНОВО са под 3000👏👏💃, което е огромнен напредък. Тя “безмислената” карантина намали заразените с почти 7000 на ден , но нека хората си живеят в утопията , да не искаш да знаеш истината е личен избор.
Много се радвам че в България няма толкова голяма зараза, дай Боже да продължава така, защото правилата се изпълняват само от сьвестните, другите с идеи че извънземни ще ги завладеят “живеят над нещата”. Както и да е, информацията която чета тук от България е страхотна , и се опитвам с това да си остана като впечатление.

В Испания заразените минаха 200000, а починалите са почти 23000.(Като реалните цифри са далеч по-високи, тъй като отчитането е според някои критерии , които не отчитат всички заразени и починали. Писах назад в темата) На този етап е трудно да срещтнеш човек който не познава заразен или починал, но с намаляващите заразени ,хората започнаха да гледат по-ведро😍.
И така .. това от Испания днес.
Виж целия пост
# 15 656
Мисля, че с едни нормални ограничения, като пропускателен режим в магазините, маски и забрана на масови събития спокойно могат да се контролират нещата. Просто не трябва да се прекалява и в двете посоки. Нито ще спрем вируса, стоейки по къщите си, нито ще се изпонатръшкаме масово, ако заживеем малко по-нормално.
Виж целия пост
# 15 657
Донякъде съм съгласен да отпаднат мерките и подозирам ако се препълнят болниците тогава ще ни сложат полицейски час както е в Сърбия или недай си боже като в Турция. Тогава много хора ще осъзнаят колко свободно всъщност е било положението у нас.
Виж целия пост
# 15 658
Cмъртни случаи по възрастови групи и получили интензивно лечение в Швеция.

- от възрастовата група 90+ години са починали 525 души, от тях само 1 е получил интензивно лечение
- от възрастовата група 80-89 години са починали 869 души, от тях интензивно лечение са получили 46 души
- от възрастовата група 70-79 години са починали 514 души, от тях 295 са получили интензивно лечение
- от възрастовата група 60-69 години са починали 171 души, но 493 души са получили интензивно лечение
- от възрастовата група 50-59 години са починали 76 души, но 406 са получили интензивно лечение
- от възрастовата група 40-49 години са починали 24 души, но 193 са получили интензивно лечение
- от възрастовата група 30-39 години са починали 8 души, но 67 са получили интензивно лечение
- от възрастовата група 20-29 години са починали 5 души, но 63 са получили интензивно лечение
- от възрастовата група 10-19 години няма починали, 3 са получили интензивно лечение
- от възрастовата група 0-9 години няма починали, 1 бебе е получило интензивно лечение



Доказани с тест заразени по възрастови групи:

-  възрастовата група 90+ години - 1 507
-  възрастовата група 80-89 години - 2 834
-  възрастовата група 70-79 години - 2 372
-  възрастовата група 60-69 години - 2 409
-  възрастовата група 50-59 години - 3 175
-  възрастовата група 40-49 години - 3 370
-  възрастовата група 30-39 години - 1 813
-  възрастовата група 20-29 години - 1 370
-  възрастовата група 10-19 години - 226
-  възрастовата група 0-9 години - 94

Тук има много подробна информация за пол, възраст, смърт и т.н.
https://platz.se/coronavirus/?lang=en
Виж целия пост
# 15 659
То в Испания добре са паднали на 3000 дневно след 2 месеца, ама нема кой да ни рани! Така грубо казано.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия