Фотография - тема 87

  • 57 780
  • 752
# 630
При това, ергономията на Канон е по-удачна от тази на Никон - не си разтягаш пръстите, за да прескочиш задното колело.
То това зависи от пръстите. Ако трябва да си разтягаш палеца за да достигнеш задния аутофокусен бутон значи става въпрос за пръстчета, а не за пръсти. Аз ако искам да го натисна с върха на палеца трябва да го свия, а не да го разтягам. Ако си го разпъна мога да бръкна във визьора.
Виж целия пост
# 631
Sweat SmileSweat SmileSweat Smile Просто си представих как си се препотил 3 пъти докато си го тествал това тяло! JoyJoyJoy
П.П. Всъщност не е необходимо непременно да се мести фокуса на заден бутон. Просто се превключва на AF-C Simple Smile
AF-C (AF continuous, sometimes called continuous servo) is good use when photographing moving objects.
Продължавам да тропам с крак и да настоявам, че за деца и други луди и хаотично движещи се в различни направления най-удачната комбинация е заден бутон И AF-C (servo). Но разбира се, всеки си има даден модел, който работи за него и докато работи и няма повече от 10% брак няма смисъл да се пипа. Казват, че имало и спокойни деца Wink

Освен това ужасно много помага да си изчетеш и научиш и ползваш различните "сценарии" на АФ в Канончетата, които ги имат.

Днес мисля да си открадна половин час и да тествам новата играчка с движещи се прeдмети!
Скрит текст:
Първите 15 мин тестове за острота и фокус дадоха задоволителни резултати!







Би било страхотно, много благодаря!
Хайде, хора, който си е играл със 135-цата да вади и да показва.
Няма нужда да е идеално или обработвано, идеята е да се види визията, която вади обектива. То е ясно, че на уеб размери детайли няма да се видят Simple Smile

Та така....


































И още няколко тук. Прави ми впечатление, че за малко кадри в движение съм го ползвала май. Ще трябва да си отфилтрирам кадрите с него в ЛР и да видя дали имам повече примери в движение.



Виж целия пост
# 632
Страхотни портрети,Агент! Голяма красота!

Скрит текст:
Една от многото мравки, "заставали пред камера"Smirk, отпечатана в Годишния печатен албум на Фото Форум Inspiration no limits




И една миналогодишна, че тази година не съм вадила още никона.Confused
Виж целия пост
# 633
Страхотни портрети,Агент! Голяма красота!

Скрит текст:
Една от многото мравки, "заставали пред камера"Smirk, отпечатана в Годишния печатен албум на Фото Форум Inspiration no limits




И една миналогодишна, че тази година не съм вадила още никона.Confused


Браво, поздравления Simple Smile!
Виж целия пост
# 634
Agent Provocateur, страхотни са снимките! Много благодаря!

hrisska, поздравления!
Виж целия пост
# 635
Агент, страхотни портрети.
Хрис, поздравления!

Хайде и от мен една. Simple Smile

Виж целия пост
# 636

Я, даже е на фокус ! Sunglasses

П.П. Малко треш от Канон + 28-70/3.5-4.5 Hug

Виж целия пост
# 637
Хрис, поздравления! Огромен фен съм на твоите мравки и на начина по който ти ги снимаш! Даже ще си призная, че скоро гледах един прекрасен немски ръчнофокусен макро обектив и си мислех за твоите мравки. Но факт е, а аз съм имала 2 прилични макро обектива, че тази работа само с  обектив не става Simple Smile

Лолита, а с какво светна девойката!?
Виж целия пост
# 638
...Лолита, а с какво светна девойката!?

Защо мислиш, че е светната с нещо?
Виж целия пост
# 639
Защото е в сериозен контражур, но кожата изглежда добре, доколкото мога да видя на този размер. По принцип е възможно в пост обработката да се спаси кожата, дори ако няма екстра светлина или отражател, но мисля, че е ползвано нещо, Може и да греша, разбира се! Гледайки сенките не е очевидно.
Виж целия пост
# 640
... Гледайки сенките не е очевидно.

Тъй, тъй! По този повод попитах Rolling Eyes
Виж целия пост
# 641
Хрис, поздравления! Огромен фен съм на твоите мравки и на начина по който ти ги снимаш! Даже ще си призная, че скоро гледах един прекрасен немски ръчнофокусен макро обектив и си мислех за твоите мравки. Но факт е, а аз съм имала 2 прилични макро обектива, че тази работа само с  обектив не става Simple Smile

Агент, благодаря ти за хубавите думи Simple Smile
И с търпение Simple Smile Каквото в други ситуации ми липсва,но снимането ме учи на това Simple Smile
Благодаря на всички за поздравленията Simple Smile
Виж целия пост
# 642
Отражателите често не за очевидни или поне за мен не са. Понякога се получават 2 различни температури на светлината, защото всички ужасно обичат сребърния отражател. А ако погледнем и леко присвитите очи на момичето, когато е с гръб към слънцето може да се предположи наличие на екстра светлина.

Много хубава триизмерна китка с този обектив си извадил, Мунчо. Респект. Тези фокални дължини са ми смърт, не ги мога изобщо!

Хрис, напълно заслужени!
Виж целия пост
# 643
Сега остава Лолита да каже дали косата на девойката е лакирана в тази прическа а ла развълнуван диригент или е подухвал ветрец. От евентуалния ветрец и присвитите очи. Всъщност, за мен присвитите очи са по-скоро пряко следствие от усмивката. Усмихни се пред огледалото и ще разбереш за какво говоря Blush
Виж целия пост
# 644
Възможно е, затова си питам. Без питане не се научават нови неща, това е моята философия.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия