Майски бръмбарчета 2020 - Тема 5

  • 45 029
  • 737
# 255
Аз имам следния казус - живея в София, а майка ми е лекар в Монтана. Сега тя ми се сърди, защото й казах, че предпочитам да не идва да вижда бебето в условията на пандемия, при случай че пипа по 20 човека на ден...
Доста е криво майка ти да не ти говори 10тина дни преди да родиш... Аз ли съм крива или тя постъпва егоистично..
Виж целия пост
# 256
Не мисля, че си крива. Майка ти не постъпва много добре, да ти се сърди в такъв момент.
Аз съм предуприла и майка ми и свекърва ми, че нито изписване ще има, нито някой ще идва вкъщи.
Ще си видят внучката по Вайбър.
Виж целия пост
# 257
И при нас майка ми леко се сърди, че не ни вижда, нито голямото дете сега. Прекалявали сме с мерките според нея, ама ако някой де разболее какво ще правим с две деца сами и да не може да се грижим за тях..
Педиатърката каза, че няма да идва вкъщи именно защото се среща с много пациенти. Тя е личен лекар и лекува и стари и млади, и бебета. Та, тя самата отказа да идва и всичко ще се случва по вайбър (поне са модерни лекарите) и при нужда, ако е нещо сериозно, само тогава ще дойде.

Предпочитам да се сърдят, отколкото после да плачем и да съжаляваме.
Виж целия пост
# 258
И според мен майка ти не е права.
Моята няма никакво намерение да идва, май. Иначе и ние ще сме от болницата вкъщи, ще го види сестра ми понеже ще ни докара. Иначе ние живеем врата до врата със свекървите и пак не ги виждам по-често от веднъж месечно, а на тях им е първо внуче. Никой не се сърди. Реално не си ограничавам много контактите със сестрите ми, но те също нямат много контакти.
Виж целия пост
# 259
Аз също ги предупредих че няма да видят бебето докато не се нормализира ситуацията, но и те проявяват разбиране и не настояват, ами ни подкрепят. Мъчно им е, но и на нас ни е мъчно! Ще празнуваме когато всичко е наред и е безопасно за всички! За съжаление ситуацията е такава, дори на таткото не позволяват да види бебето до изписването. Аз не съм извеждала баткото извън двора от 2 месеца, какво остава да идват външни хора при новородено!
Виж целия пост
# 260
Най ми е мъчно за децата как стоят затворени и доста често скучаят. Ние излизаме на терасата, имаме една голяма мида с пясък за игра и си представяме, че сме на море и там играе или пак на терасата с куклите, само и само да е на въздух и понякога на слънце.
Няколко пъти съм излизала с нея по едни тесни улички, където наистина не минават хора, но аз след 10мин ходене и едва дишам и вече ми се пишка.
В събота излизахме с нея по центъра, когато беше 25 градуса, учудващо нямаше много хора и катп невидяла взе да бяга по едни стълби и по самия център. Толкова енергия имат децата и няма как да я изразходят.
Виж целия пост
# 261
Понеже ММ ще работи след раждането на бебето, от самото ми забременяване съм уговорила майка да идва да живее у нас, за да ми помага. Та от 13.03 тя не е излизала от тях. Пълна изолация. Страх я е да излезе и да не се зарази, а после бебето. За първи път виждам майка си толкова отговорна.
Виж целия пост
# 262
Понеже ММ ще работи след раждането на бебето, от самото ми забременяване съм уговорила майка да идва да живее у нас, за да ми помага. Та от 13.03 тя не е излизала от тях. Пълна изолация. Страх я е да излезе и да не се зарази, а после бебето. За първи път виждам майка си толкова отговорна.

А защо мислиш, че няма да се справиш? Секцио ли ще раждаш или просто за подкрепа искаш да дойде?
Майките са способни на всичко. Свикваме и с малко сън и с всички нови задължения и грижи и бързо влизаме в нов режим.
На всички пожелавам по-малко ревящи бебета и добре хапващи си Hug
Виж целия пост
# 263
Понеже ММ ще работи след раждането на бебето, от самото ми забременяване съм уговорила майка да идва да живее у нас, за да ми помага. Та от 13.03 тя не е излизала от тях. Пълна изолация. Страх я е да излезе и да не се зарази, а после бебето. За първи път виждам майка си толкова отговорна.

А защо мислиш, че няма да се справиш? Секцио ли ще раждаш или просто за подкрепа искаш да дойде?
Майките са способни на всичко. Свикваме и с малко сън и с всички нови задължения и грижи и бързо влизаме в нов режим.
На всички пожелавам по-малко ревящи бебета и добре хапващи си Hug

Принципно трябваше да съм секцио , даже и дата имах , но възникна пробем. Сега незнам.
Никога не съм виждала живо бебе, дори незнам как да го хвана. Надявам се, тя да си спомня, нали е гледала 2.
Виж целия пост
# 264
Секцио или нормално - дано е бързо възстановяването. Относно бебето, най-важното да му придържаш главата Simple Smile а и майчинския инстинкт веднага ще се включи. Мен все още ме е страх как ще се грижа за момче след момиче, но някак си ще се справим.
Нямам търпение да идва 17ч вече и да отида на преглед.
Виж целия пост
# 265
Секцио или нормално - дано е бързо възстановяването. Относно бебето, най-важното да му придържаш главата Simple Smile а и майчинския инстинкт веднага ще се включи. Мен все още ме е страх как ще се грижа за момче след момиче, но някак си ще се справим.
Нямам търпение да идва 17ч вече и да отида на преглед.

Напълно те разбирам, аз съм от 18ч Grinning
Виж целия пост
# 266
Здравейте.Аз бях до болницата за определяне дата за секцио,но утре ще ида пак да се видя с началника на отделението...Иначе ме прегледаха и за разкритие и на ехограф.Никакви признаци скоро да родя,...Според лекарката главичката му отговавяла на 33 седмица,но по други мерки си е за  36 и 5-6 дни..При нас майка ми също ще идва,но искала да се изследва за Корона вирус преди това..Иначе моят ще си вземе 2 седмици бащинство..Мен също ме е страх как ще се грижа за първо дете,затова предпочитам да имам помощ..
Виж целия пост
# 267
Аз минах преглед и тонове и влизам в болница от утре. 🙁 Кръвното с Допегит едва го свалям до 125/85, а тоновете на бебето изобщо не бяха хубави. Ще съм под наблюдение колкото може повече, а реждането ще е секцио в крайна сметка. Няма да рискуваме заради кръвното, а и честно да ви кажа вече на всичко съм съгласна само и само тя да е добре. 🙁
Виж целия пост
# 268
Аз минах преглед и тонове и влизам в болница от утре. 🙁 Кръвното с Допегит едва го свалям до 125/85, а тоновете на бебето изобщо не бяха хубави. Ще съм под наблюдение колкото може повече, а реждането ще е секцио в крайна сметка. Няма да рискуваме заради кръвното, а и честно да ви кажа вече на всичко съм съгласна само и само тя да е добре. 🙁
Кураж! Ще бъдеш под наблюдение и тоновете ще ги мерят по няколко пъти на ден. Дано постои още малко вътре въпреки че вече в 37гс е готова да се срещнете.
С Божията помощ ще се справите и много скоро ще се гушкате.

Update и от мен. Минах преглед, имам само 2см разкритие, аз се надявах на 3 поне, но каза че при мен тези см не са важни в момента, защото имам всички останали предпоставки и мога да направя разкритие за часове - напълно изгладена шийка, мноого е ниско главата, падаща тапа от 10 дни, второ дете ще е и така. Толкова е ниско вече, че като ходя постоянно имам усещане, че ми се ходи по голяма нужда. Каза че мога да родя във всеки един момент като до понеделник най-късно трябва да съм родила, ако ли не влизам за предизвикване със система. Водите са достатъчни, но бебето е голямо и каза че вижда нещо на ехографа, но не навлезе в подробности. Било или мекониум или зелени води или друго - някаква концентрация на нещо се виждало, но докато не родя не може да каже. Ако не се случат нещата до неделя в понеделник идвам на преглед и вечерта в болницата. Тя искаше още утре, но дъщеря ми има РД в петък и каза да изкараме заедно празника поне.
Виж целия пост
# 269
Мария, дано всичко мине леко и безпроблемно. Трябва да си спокойна - все пак ще си в болница и дори и да стане нещо /дано не става/ ще може веднага да се реагира.
Деси, на твоето бебе си му е харесало вътре и не ще и не ще да излиза😂 то не беше до Великден че ще родиш, сега до неделя.... Надявам се да не тръгне в петък /за да не са на една дата/, но и да не се налага да предизвикват раждане... Стискам палци!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия