Козунаци 2020 - 2ра тема

  • 36 183
  • 737
# 240
Ако някой има опит,моля да сподели дали яйцата трябва да са добре разбити/с миксер/ или се слагат неразбити-има ли значение за конците,някъде бях чела,че ако се сложат неразбити винаги се получават конци.Ако някой е пробвал-да сподели.
Виж целия пост
# 241
Аз не разбивам яйцата за козунаците.
Виж целия пост
# 242
Моят втасва преди печене вече, но нещо не направих както трябва. Сложих 50/50 олио и масло, а разбирам че е трябвало по-малко масло повече олио. Тестото преди да сложа втората част от мазнината ми беше малко по -лепкаво, но не посмях да сложа повече брашно. Като измесих с мазнината не лепкаше вече, но ми се разля малко при втасването не запази формата си. След малко ще пека и ще видим резултата, в събота ще отстранявам грешки 😄
Виж целия пост
# 243
Ето го днешния тест на рецептата ми. 😃
Получи се чудесно с обикновеното брашно.
Виж целия пост
# 244
Днес имах повече време и ето резултата. В момента се пече още една фурна. Рецептите са на Джема и на Еликсир. За събота си оставих един двоен по Морена и едни двойни кифлички:


Виж целия пост
# 245
Правила съм успешни козунаци с ядки. Реших да добавя и сушени плодове. Накисват ли се предварително и в какво?
Виж целия пост
# 246
Искам да благодаря на Морена за рецептата за влажен козунак на конци.
Получи се точно такъв, влажен, с тънка и хрупкава коричка.
Въпреки че пипнах тук там рецептата резултата беше превъзходен. И в събота ще се повтаря.
Виж целия пост
# 247
Момичета, да се оплача, реве ми се! Развали ми се фурната и ММ няма части да я оправи. Няма козунаци, няма агне! Точно взех да правя спаначена торта, отиде на боклука. Ще се наслаждавам на Вашите козунаци, успех! Освен да извадя стария Раховец, ама там тегава работа, че е и от малките....
Виж целия пост
# 248
Момичета, да се оплача, реве ми се! Развали ми се фурната и ММ няма части да я оправи. Няма козунаци, няма агне! Точно взех да правя спаначена торта, отиде на боклука. Ще се наслаждавам на Вашите козунаци, успех! Освен да извадя стария Раховец, ама там тегава работа, че е и от малките....
Повикай техник, де, ще ти я оправи, чак пък толкова да е сложно и да няма части,  каква ти е фурната?
Виж целия пост
# 249
Козунакът е изпечен и наполовина изяден още топъл. Въпреки притесненията ми се получи уникален.
Виж целия пост
# 250
Моят втасва преди печене вече, но нещо не направих както трябва. Сложих 50/50 олио и масло, а разбирам че е трябвало по-малко масло повече олио. Тестото преди да сложа втората част от мазнината ми беше малко по -лепкаво, но не посмях да сложа повече брашно. Като измесих с мазнината не лепкаше вече, но ми се разля малко при втасването не запази формата си. След малко ще пека и ще видим резултата, в събота ще отстранявам грешки 😄
Ама не си вадете генерални заключения от един случай.  Повечето олио е за една жена, която иска по-влажни... от обичайното. Simple Smile

Като ви слушам колко месите... та то ни малко е добре, ни много.  20 минути - ни повече, ни по-малко.  Ама пак да кажа - интензивно месене,  без майтап.  И толкова.

... ако се сложат неразбити винаги се получават конци.
Това на майтап ми мяза...
Аз конци винаги съм имала при разбити яйца.

Ох, zenata, така ти съчувствам.... дай адрес, да пращам козунак. Hug
Виж целия пост
# 251
Марчева, проблемът е, че утре едва ли ще работи някой. Фурната е Ханса, не е популярен модел. ММ намери част, но да видим дали ще бачкат.
Морена, знаех, че само тук ще ме разберете. ММ вика, не съм те виждал така кахърна. Ама как да му обясниш......
Извадих раховеца, хаха
Виж целия пост
# 252
Имам два въпроса, продължавам да събирам смелост за Велика събота, денят за първият ми козунак 😁

Първо, мога ли да ползвам синьото брашно на Софиямел, че имам 4 кг? Според ММ нямало друго 🙄
И друго, мога ли да опека козунака във формата за кекс? Или в какво да го опека? Нямам такава висока тавичка, нямам време да поръчам, нито откъде да купя в момента. Друго налично е кръгла тава и 2 правоъгълни, но с ниски бордове, както и една форма за торта с откопчаване.
Виж целия пост
# 253
Първо, мога ли да ползвам синьото брашно на Софиямел, че имам 4 кг?
И друго, мога ли да опека козунака във формата за кекс? Или в какво да го опека?
1. Можеш.
2. Можеш...  В някоя тенджера, което може да ползваш и във фурната или йена.
Можеш също така да напрвиш по-висок борд на тавичките  с хартия за печене.
Виж целия пост
# 254
Имам два въпроса, продължавам да събирам смелост за Велика събота, денят за първият ми козунак 😁

Първо, мога ли да ползвам синьото брашно на Софиямел, че имам 4 кг? Според ММ нямало друго 🙄


Аз ползвах "класик" на София мел. Идеално се получи. Гледах му белтъците.От темата разбрах,че било важно количеството им. Над 10 са.
И използвах алуминиеви тавички. Има ги е магазин за левче, или всеки супермаркет.
И най важното не миеш после.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия