Козунаци 2020 - 2ра тема

  • 36 182
  • 737
# 390
Може би назад имаше коментирано, но пак да попитам. В 2 степен от 5 на фурната включва ли се най - долния ред, който е на ламарината един вид? Защото бях сигурна че имам 5 реда,но сега се загледах и дефакто има 4 рафта и другото е пода, с него дават 5.
Виж целия пост
# 391
Морена, от сутринта те благославям повече от 100 пъти. Да си много здрава и все така прекрасна във всичко, което правиш 💓💓💓
Втасвах в хладилника. Твоят козунак с кокосово мляко и кокосово мляко. За първи път ползвам био пшенично брашно и нямах големи очаквания, но се получиха много вкусни.

Виж целия пост
# 392
Знам че е индивидуално, но колко време горе-долу втасва първия път? Сложила съм го в незагрята фурна..
Виж целия пост
# 393
Месих, месих, към 50 минути месих, а мехури по тестото така и не се образуваха. Да очаквам ли провал?
Виж целия пост
# 394
Знам че е индивидуално, но колко време горе-долу втасва първия път? Сложила съм го в незагрята фурна..
Аз не съм специалист, но дълги години се водех по "колко време втасва", а всъщност е по-правилно да се водиш по това дали е удвоило или утроило обема си.
Ако греша, нека ме поправят по-опитните дами Simple Smile
Виж целия пост
# 395
Браво, Лана, добре се справяш! Simple Smile  Средно 1.30 часа втасва тесто.
Джинджи, наядвам се да си се оправила, когато ти е писала Лана.
Ани, много мило, благодаря ти, бъдете благословени и здрави и вие! Много ми е хубаво, че си доволна и се наслаждавате на твоя труд! Hug
Розичка, броят се релсите, в които слагаш тавата на фурната - това са степените. Ето ги при мен.



separate, на ръка или на машина меси?  От машината и аз не всеки път имам мехури, ама неуспех нямам.
Виж целия пост
# 396
42 грама мая стандартна разфасовка ли? Че ми се вижда много.
Виж целия пост
# 397
Месих, месих, към 50 минути месих, а мехури по тестото така и не се образуваха. Да очаквам ли провал?
По -назад в коментарите пишат около 20 мин. месене, ни повече, ни по-малко.
Мехури и аз не видях на моето тесто докато месих, но след като втаса си имаше.
Виж целия пост
# 398
Месих, месих, към 50 минути месих, а мехури по тестото така и не се образуваха. Да очаквам ли провал?
По -назад в коментарите пишат около 20 мин. месене, ни повече, ни по-малко.
Мехури и аз не видях на моето тесто докато месих, но след като втаса си имаше.
Точно така и с моето снощно тесто от машината.  Simple Smile
________________________________________________________________________________________________________________

42 грама мая стандартна разфасовка ли? Че ми се вижда много.
42 грама са  кубчетата жива мая.  Много за какво?

И да ви кажа впечатления от новата опаковка "за баница" на СМ - отива ми повече брашно от това.  
Та ако и вие с него работите... Wink
   Взех да си мисля (след гемранските перипетии - вярно, че са други продукти и все пак... и с тукашните случаи...) дали да не редактирам количеството мая... и май ще го направя. Аз ще си ползвам 15 г за 500г брашно, но за начинаещите ми гости ще е по-спокойно така, с 20г мая. Simple Smile
Виж целия пост
# 399
Струва ми се преди бяха по-малки.
Виж целия пост
# 400
Струва ми се преди бяха по-малки.
Може, аз не съм виждала по-малки. Ама не каза за какво са много. Wink
Виж целия пост
# 401
На ръка месих - 6 яйца, 250 мл прясно мляко, 100 гр. масло и 150 мл олио , 320 гр. захар, 2 п. по 7 гр. мая, малко повече от 1 кг брашно пое...Втасва от 12 часА насам, май не е мръднало да се надига Sad Каквото стане, в най-лошия случай ще ядем сладка тухла Simple Smile
Виж целия пост
# 402
Morena, благодаря за рецептата! Изпекох по нея 3 козунака, в момента пека още 2. Станаха страхотни, точно каквито исках.
Виж целия пост
# 403

Ето и моето творение. Този път скромно, но пък от сърце.
Виж целия пост
# 404
И да ви кажа впечатления от новата опаковка "за баница" на СМ - отива ми повече брашно от това.  
Та ако и вие с него работите... Wink
С него, с него. Алелуя!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия