Сблъскахте ли се " челно " с коронавируса?

  • 3 385 070
  • 50 335
# 36 615
Някой знае ли дали има статистика какви стойности на антитела в BAU/ml се очакват след преболедуване (без човек да е ваксиниран)? От чисто любопитство питам. 🙂
Пожелавам бързо възстановяване на болните!
Много е относително това със стойностите на антитела , аз също проучвам как стоят нещата .. на една позната майка й е с две дози Файзер - 110 BAU/ml антитела  .. аз съм без ваксина и при мен при 0.8 референтен тест имах 560 BAU/ml . Колега с който едновременно изкарахме вируса поне по симптоми Февруари тези дни си направи тест и има едва 3BAU/ml над минимума.
Виж целия пост
# 36 616
Здравейте, 8-9 дни след като приключи моята карантина бебето ми вдигна температура до 37.6 без други симптоми. Възможно ли е толкова късно да се е заразило? И изобщо знае ли се колко време човек е заразен след проява на първите симптоми?
Виж целия пост
# 36 617
Май за неваксинирани хора най-високите стойности в BAU (поне които аз съм виждала) са между 300 и 500...И като че ли преобладават по-ниските стойности. Имам предвид наистина боледували хора, не от типа "мисля, че го изкарах, обаче не направих тест". Иска ми се да видя статистики кое ниво на антитела е най-често срещаното (дано да има такива в бъдеще).
Вени, колко е голямо бебето? Може да са никнещи зъбчета...
Виж целия пост
# 36 618
... Чрез познати разбрахме за клиниката на ...
Скрит текст:
Виждах как го губим .. Чрез познати разбрахме за клиниката на д-р Касабов Start clinique в Пловдив и още веднага го закарахме.  Нямам думи да опиша благодарността си към тези златни хора. Буквално го вдигнаха на крака за 3 дни.  Изключителни професионалисти. Знам,че при ковид всичко е строго индивидуално, но поне ще ви обърнат нужното внимание. Клиниката е частна, но със сигурност си заслужават всяка една стотинка.
Колко ви струваше лечението?
Той не пожела да остане в болница, но ходеше всеки ден за 4 часови системи и инжекции в продължение на 5 дни. Всичко излезе около 600 лв
Как да остане, при положение, че е клиника/доболнична помощ това, което препоръчвате.
Ковид болните лежат в специализирани отделения. "коридор" ли са осигурявали на баща ви, понеже е бил диагностициран с ковид, а е посещавал клиниката 5дни!?! за инжекции, на които предполагам вие не знаете състава. Има какво друго да напиша, но ще се въздържа.
Клиниката е за ковид болни. Инжекциите са за разреждане на кръвта ,а системите с витамини. Препоръчвам я от личния ни опит,няма нужда да се заяждате.  Въпрос на личен избор е. Исках просто да помогна на някой . Лека вечер
-----
Мисля, че е много полезно да се знае какви възможности  за лечение има в различните населени места.

ММ, например, е ужасен инат и за нищо на света не би останал в болница, колкото и да е наложително. Какви ли не други заболявания и психични особености имат много от хората. При децата - още повече.
Така че всяка информация е добре дошла . Благодаря !
Виж целия пост
# 36 619
5,8,10 ден зная, че се водят дните, когато се очаква да има обрат в състоянието, но все пак да попитам, ако човек кара леко, на крак, без лекарства, след 10 ден следва ли малко поне да се поуспокои, че нещата са добре?
Виж целия пост
# 36 620
По въпроса за антителата- една приятелка боледува май месец - отрицателен тест, но с всички симптоми на Ковид - октомври 800 Bau,  а дъщеря й - не знаят кога и дали въобще е боледувала.- 500 bau. 
 С ММ си правихме и ние тестове за антитела отново - ММ 25 bau, аз имам 29 bau. При мен обаче има нещо странно. Четиридесет дни след боледуване аз имах по малко анти тела от ММ  - аз 387 au, той 525 au  по спомен  с тест на абот в Рамус, което количество не беше много (той кара по-тежко с пневмония и в болница), август месец аз имах 18 bau той тогава не се изследва, а сега аз имам 29 bau. На какво би могло да се дължи това повишение при мен - то не че това количество антитела нещо означава, но ако съм се срещнала пак с вируса не би ли трябвало да са повече. Има ли хора, които просто не изграждат много антитела, но все пак са защитени как мислите. За справка ММ вчера след като видя резултата се ваксинира с първа доза Пфайзер.
Виж целия пост
# 36 621
Първите симптоми след заразата ги получих до 7-10 дни.
Мен ме притеснява новия вариянт-омикрон. Бил по- заразен и по-опасен
Виж целия пост
# 36 622
Хиляди пъти казаха, че това мерене е вятър работа.
Поради това не се прави.
Един го пазят 50 BAU, а за друг са нужни 1500 BAU. Дори и това не е сигурно, че е показател.
Ако отидете в друга лаборатория, може да получите съвсем други цифри и ще видите, че логика няма.
Виж целия пост
# 36 623
Хиляди пъти казаха, че това мерене е вятър работа.
Поради това не се прави.
Един го пазят 50 BAU, а за друг са нужни 1500 BAU. Дори и това не е сигурно, че е показател.
Ако отидете в друга лаборатория, може да получите съвсем други цифри и ще видите, че логика няма.
Нашите изследвания са всичките в Рамус. Сигурно сте права, но защо тогава за сертификата изискват 150 bay,  ако за всеки човек е различно. Заради ниската стойност аз също в следващите дни както и ММ ще се ваксинирам, но първо ще го обсъдя с ЛЛ, че миналата година правих алергии незнайно от какво с подуване на лицето и устните.
Виж целия пост
# 36 624
Хиляди пъти казаха, че това мерене е вятър работа.
Поради това не се прави.
Един го пазят 50 BAU, а за друг са нужни 1500 BAU. Дори и това не е сигурно, че е показател.
Ако отидете в друга лаборатория, може да получите съвсем други цифри и ще видите, че логика няма.
Нашите изследвания са всичките в Рамус. Сигурно сте права, но защо тогава за сертификата изискват 150 bay,  ако за всеки човек е различно. Заради ниската стойност аз също в следващите дни както и ММ ще се ваксинирам, но първо ще го обсъдя с ЛЛ, че миналата година правих алергии незнайно от какво с подуване на лицето и устните.
Много просто - това е политическо решение, за да угодят на тия, дето мислят, че са го изкарали и да им дадат някакъв "сертификат". Никъде по света не се издава серификат за преболедуване на база на антитела, точно защото няма научен консенсус колко антитела всъщност пазят. Ама ние нали сме най-умните...
Виж целия пост
# 36 625
Избори, е най-краткият отговор.
И идва Коледа - трябва оборот, за да не стачкуват ресторантьори и търговци. Сега всеки е със сертификат и е Тихо!
Имаше вече потребителка, която се беше тествала в 1 ден, в 2 лаборатории и имаше коренно различни BAU.
Твърде много са променливите, за да има правилно определяне на долна граница или въобще на понятието "граница на защита".
Виж целия пост
# 36 626
Моя приятелка в един и същ ден пусна в две лаборатории антитела - в едната имаше 86 бау, в другата 176 бау и се сдоби със сертификат. Та стойностите на антителата са явно доста вариращи.
Виж целия пост
# 36 627

Как да остане, при положение, че е клиника/доболнична помощ това, което препоръчвате.
Ковид болните лежат в специализирани отделения. "коридор" ли са осигурявали на баща ви, понеже е бил диагностициран с ковид, а е посещавал клиниката 5дни!?! за инжекции, на които предполагам вие не знаете състава. Има какво друго да напиша, но ще се въздържа.
Е напишете го.
Изглежда имате нещо против подобна помощ, и ще е интересно да чуем какво. Човекът е добре, близките му са добре. Какво ви тревожи?

Валиа86, между 18 и 29 в теста на Абот (с който работи Рамус) няма разлика. Обхватът е голям и 10 единици не могат да се интерпретират в никоя посока.
Виж целия пост
# 36 628
Май за неваксинирани хора най-високите стойности в BAU (поне които аз съм виждала) са между 300 и 500...И като че ли преобладават по-ниските стойности. Имам предвид наистина боледували хора, не от типа "мисля, че го изкарах, обаче не направих тест". Иска ми се да видя статистики кое ниво на антитела е най-често срещаното (дано да има такива в бъдеще).

Близки хора - възрастна жена, неваксинирана, след вирус с хрема и кашлица има около 1800 AU за VNT на LaRoche, друга -  ваксинирана 46 AU по същия тест. Реф. стойност е 0,8. Преизчислява се към BAU умножено по 0.97, което не променя съществено резултата.
Виж целия пост
# 36 629
Здравейте! И аз съм в кюпа на болните, а очаквах, че ще ми се размине. Последен контакт с болен имах 8 дни преди да се разболея. От вторник съм с положителен тест, почти всеки ден имам температура, но не кашлям. Сатурация, кръвно и рентген са супер, но вземам лекарства за разреждане на кръвта. От два дни обаче имам голямо кръвотечение- по- зле от менструален цикъл, а и цикълът ми трябва да дойде след около 2 седмици. Вие имахте ли подобен проблем при ковид? Говорих с ЛЛ и тя каза, че е възможно да е и от лекарствата, но ми е притеснено..
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия