Сблъскахте ли се " челно " с коронавируса?

  • 3 384 969
  • 50 335
# 36 600
Здравейте!
Преди време писах за родителите си . Сега пиша това ако мога да помогна на някой в безизходица.
Баща ми беше с тежък ковид, развита пневмония и в последствие сърцето му излезе извън ритъм. Майка ми също се разболя, но тя го изкара доста леко. Бяха изписани 2 различни антибиотика, витамини и общо взето всички хапчета,които се изписват масово при ковид ,но нищо не помагаше. Ситуацията ставаше все по-зле  без никакво подобрение. Сатурацията започна да пада висока температура, задух,разстройство и загуба на апетит. Виждах как го губим .. Чрез познати разбрахме за клиниката на д-р Касабов Start clinique в Пловдив и още веднага го закарахме.  Нямам думи да опиша благодарността си към тези златни хора. Буквално го вдигнаха на крака за 3 дни.  Изключителни професионалисти. Знам,че при ковид всичко е строго индивидуално, но поне ще ви обърнат нужното внимание. Клиниката е частна, но със сигурност си заслужават всяка една стотинка.
Бъдете здрави!
Колко ви струваше лечението?
Той не пожела да остане в болница, но ходеше всеки ден за 4 часови системи и инжекции в продължение на 5 дни. Всичко излезе около 600 лв
Виж целия пост
# 36 601
Здравейте!
Преди време писах за родителите си . Сега пиша това ако мога да помогна на някой в безизходица.
Баща ми беше с тежък ковид, развита пневмония и в последствие сърцето му излезе извън ритъм. Майка ми също се разболя, но тя го изкара доста леко. Бяха изписани 2 различни антибиотика, витамини и общо взето всички хапчета,които се изписват масово при ковид ,но нищо не помагаше. Ситуацията ставаше все по-зле  без никакво подобрение. Сатурацията започна да пада висока температура, задух,разстройство и загуба на апетит. Виждах как го губим .. Чрез познати разбрахме за клиниката на д-р Касабов Start clinique в Пловдив и още веднага го закарахме.  Нямам думи да опиша благодарността си към тези златни хора. Буквално го вдигнаха на крака за 3 дни.  Изключителни професионалисти. Знам,че при ковид всичко е строго индивидуално, но поне ще ви обърнат нужното внимание. Клиниката е частна, но със сигурност си заслужават всяка една стотинка.
Бъдете здрави!

Много се радвам, че родителите ви са по-добре. Simple Smile
Виж целия пост
# 36 602
Здравейте, много моля да споделите опит. Ковид двустранна пневмония възможно ли е да пртича с ниска или никаква температура и абсолютно нормална сатурация.
Това означава ли, че нещата не са тежки или логиката е различна?
Може двустранна пневмония без температура, и не, не означава, че нещата не са тежки. При баща ми беше така - никаква температура, но за съжаление тежко протичане на болестта. По-скоро общото състояние на болния е показателно и как се повлиява от лечението.
Виж целия пост
# 36 603
Мими, как е сега баща ти?
Виж целия пост
# 36 604
Здравейте, много моля да споделите опит. Ковид двустранна пневмония възможно ли е да пртича с ниска или никаква температура и абсолютно нормална сатурация.
Това означава ли, че нещата не са тежки или логиката е различна?
Може двустранна пневмония без температура, и не, не означава, че нещата не са тежки. При баща ми беше така - никаква температура, но за съжаление тежко протичане на болестта. По-скоро общото състояние на болния е показателно и как се повлиява от лечението.
Може ли повече подробности как се разви ситуацията 🙏!
Виж целия пост
# 36 605
Баща ми още е в болницата, в добро състояние, но още е на кислород и не могат да го намалят достатъчно, че да си продължи лечението вкъщи. Тъпа работа, но определено се подобрява, така че да се надяваме, че скоро и това ще стане.
Виж целия пост
# 36 606
А защо влезе, в смисъл не е имал температура но е влязъл ли?
Виж целия пост
# 36 607
Баща ми още е в болницата, в добро състояние, но още е на кислород и не могат да го намалят достатъчно, че да си продължи лечението вкъщи. Тъпа работа, но определено се подобрява, така че да се надяваме, че скоро и това ще стане.
Мими, колко време е в болница? Ще се възстанови, брат на мой познат, далеч по-млад от баща ти, изкара 3 седмици само на кислород и го изписаха.
Отчитай, че може да му е нужно и психическо възстановяване след това. Даже, въпросният брат е изписан именно заради това, че е почнал да се чувства психически много зле (от гледките наоколо), и лекарите са посъветвали роднините вече "да го прибират, че има шанс в болницата да почне отново да се влошава", стабилизиран е бил; но той млад, де.... по-големите са по-издръжливи.
Виж целия пост
# 36 608
Виждах как го губим .. Чрез познати разбрахме за клиниката на д-р Касабов Start clinique в Пловдив и още веднага го закарахме.  Нямам думи да опиша благодарността си към тези златни хора. Буквално го вдигнаха на крака за 3 дни.  Изключителни професионалисти. Знам,че при ковид всичко е строго индивидуално, но поне ще ви обърнат нужното внимание. Клиниката е частна, но със сигурност си заслужават всяка една стотинка.
Колко ви струваше лечението?
Той не пожела да остане в болница, но ходеше всеки ден за 4 часови системи и инжекции в продължение на 5 дни. Всичко излезе около 600 лв
Как да остане, при положение, че е клиника/доболнична помощ това, което препоръчвате.
Ковид болните лежат в специализирани отделения. "коридор" ли са осигурявали на баща ви, понеже е бил диагностициран с ковид, а е посещавал клиниката 5дни!?! за инжекции, на които предполагам вие не знаете състава. Има какво друго да напиша, но ще се въздържа.
Виж целия пост
# 36 609
Здравейте. Моят близък, за когото питах ( на 76 г. с положителен тест от около 10 дни) днес получил световъртеж и паднал. Успял да се обади на ММ, който още е в карантина  и да му каже. Сутринта се бяхме чули и видяли в скайп и 1 час по-късно се случва всичко.  Извикахме линейка, междувременно и аз газ на педала тръгнах ( живеем  в различни населени места). Докато пристигна, линейката дошла - направили му бърз тест отрицателен ( теста не са му го показали или оставили), мерили сатурация на палец - наред била ( не са му казали колко), кръвното премерили ( добре било). Хайде, чао много си добре, не си болен и си тръгнали. Нито са му предписали нещо, нито документ са оставили за посещението.
Пристигам - човекът прежълтял, със сенки под очите, леко  сини устни, меря температура: 38 С, меря кръвно много ниско, меря сатурация: 87/88 
Заведохме го в спешен кабинет - снимка: двустранна пневмония, другите показатели не ни казаха. Приеха го и са го включили на кислород. Та така...исках да споделя. Надявам се, че всичко ще е наред и че навреме реагирахме.
Виж целия пост
# 36 610
Баща ми повече от месец е в болницата, но за съжаление няма как да го изпишат все още. В петък говорих с лекар, каза ми, че състоянието му е добро и стабилно, но се нуждае от максимум кислород (15 литра), макар и вече по-разреден, ако правилно помня, а машините за кислород в домашни условия не са с такива мощности, пък и все още е добре да е под наблюдения. Не му е лесно със сигурност, но просто няма начин Sad, лекарят каза, че белия дроб още се възстановява. Той се подобри много през последните две седмици, но явно не достатъчно, че да се прибере.

Наш близък също беше паднал и си беше ударил главата много сериозно. Чак след падането се разбра, че е с ковид. Лесно овладяха ковида, по-дълго време се възстановява от падането. Но вече е съвсем добре, около 73 годишен е, активен, работи си на вилата, шофира и прочие. Кураж и вяра, какво друго ни остава!
Виж целия пост
# 36 611
Виждах как го губим .. Чрез познати разбрахме за клиниката на д-р Касабов Start clinique в Пловдив и още веднага го закарахме.  Нямам думи да опиша благодарността си към тези златни хора. Буквално го вдигнаха на крака за 3 дни.  Изключителни професионалисти. Знам,че при ковид всичко е строго индивидуално, но поне ще ви обърнат нужното внимание. Клиниката е частна, но със сигурност си заслужават всяка една стотинка.
Колко ви струваше лечението?
Той не пожела да остане в болница, но ходеше всеки ден за 4 часови системи и инжекции в продължение на 5 дни. Всичко излезе около 600 лв
Как да остане, при положение, че е клиника/доболнична помощ това, което препоръчвате.
Ковид болните лежат в специализирани отделения. "коридор" ли са осигурявали на баща ви, понеже е бил диагностициран с ковид, а е посещавал клиниката 5дни!?! за инжекции, на които предполагам вие не знаете състава. Има какво друго да напиша, но ще се въздържа.
Клиниката е за ковид болни. Инжекциите са за разреждане на кръвта ,а системите с витамини. Препоръчвам я от личния ни опит,няма нужда да се заяждате.  Въпрос на личен избор е. Исках просто да помогна на някой . Лека вечер
Виж целия пост
# 36 612
Някой знае ли дали има статистика какви стойности на антитела в BAU/ml се очакват след преболедуване (без човек да е ваксиниран)? От чисто любопитство питам. 🙂
Пожелавам бързо възстановяване на болните!
Виж целия пост
# 36 613
Ако се съди по Сертификата, поне 150.
Виж целия пост
# 36 614
Нали не всеки преболедувал има 150 BAU, отчасти затова питам...дали има някакви статистики...🙂
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия