Сблъскахте ли се " челно " с коронавируса?

  • 3 383 696
  • 50 335
# 18 075
Маслото от кимион за какво е?
Виж целия пост
# 18 076
Предполагам дори и да се тествам и да е положителен, няма да се промени нищо, а и трябва да го направя тайно.
Да приемем че аз съм един от многото щастливци, които изкарват Ковида по-леко, и е достатъчна по-лека извънболнична терапия.
Преполагам че мога да споделям нещата в тази връзка.
Впрочем по същия или подобен начин, го изкараха мои близки и приятели.
Знам и за тежки случаи, както и за хора които не успяха да се преборят.

Ако ти се споделя - какво и в кой град/държава работиш? Как така трябва тайно от шефа си да отидеш на лекар/тест, това е абсурдно. Това са нормални човешки права, нищо общо нямат с работата ти.
Ти хубаво си мислиш, че го караш леко, но хората, на които го предаваш в момента, може би няма да имат твоя късмет.
Виж целия пост
# 18 077
Маслото от кимион за какво е?
В смисъл? Написах за какво го използвам. Иначе вероятно има и други предназначения.
Виж целия пост
# 18 078
Моля кажете нещо за хрема, 8-ми ден ме мъчи, нищо не помага.
Вече ми иде да си отрежа носа.
Антибиотични капки за очи в носа или коларгол.
Виж целия пост
# 18 079
Предполагам дори и да се тествам и да е положителен, няма да се промени нищо, а и трябва да го направя тайно.
Да приемем че аз съм един от многото щастливци, които изкарват Ковида по-леко, и е достатъчна по-лека извънболнична терапия.
Преполагам че мога да споделям нещата в тази връзка.
Впрочем по същия или подобен начин, го изкараха мои близки и приятели.
Знам и за тежки случаи, както и за хора които не успяха да се преборят.

направо отивай да си правиш тест, а недей да го мислиш шефа си - той теб не те мисли. Ако излезеш положителен ще си вземеш болничен и ще се лекуваш. Проблемът нататък е негов какво ще прави и кого ще тества. И без това хората дори след положителен тест и преболедуване, дори когато още не са се възстановили, трябва да се върнат след две седмици. Ти какво сега, ще правиш добро на шефа, а сам ще се прецакваш? какво ще ти направи, ще те уволни ли? Шефовете се оттървават от някого без да им мигне окото, но очакват работниците да се грижат повече за чуждия бизнес, отколкото за здравето си.
Виж целия пост
# 18 080
Реално аз си ги изписвам от поне 20 г. откакто нямам ЛЛ, а и не ходя по доктори и болници. Наложи ми се един път в Чехия да отида при лекар заради бронхит, но лекарствата които ми изписа не бяха на АБ основа. За мен, а и за други хора които познавам, нещата са такива в България и изобщо не е радостен този факт.
Виж целия пост
# 18 081
Маслото от кимион за какво е?
В смисъл? Написах за какво го използвам. Иначе вероятно има и други предназначения.
Благодаря. Може ли повече информация, тъй като от почти година, след мн тежък, нехарактерен синузит, съм с много суха лигавица?
Виж целия пост
# 18 082
Реално аз си ги изписвам от поне 20 г. откакто нямам ЛЛ, а и не ходя по доктори и болници. Наложи ми се един път в Чехия да отида при лекар заради бронхит, но лекарствата които ми изписа не бяха на АБ основа. За мен, а и за други хора които познавам, нещата са такива в България.
Ами чудесно, обаче пиенето на антибиотик в първите дни на вирусна инфекция не води до нищо добро.
Роналд, то реално сусамовото олио овлажнява, а черният кимион има по-скоро антимикробно действие.
Виж целия пост
# 18 083
Предполагам дори и да се тествам и да е положителен, няма да се промени нищо, а и трябва да го направя тайно.
Разбирам положението ти, но не схващам защо не отидеш да се тестваш с направление от ЛЛ. Ще ти струва не повече от 5 лв и ще разсееш съмненията си "аз болен ли съм или не съм". Пък си ходи на работа като щеш, тихичко псувай шефа си, ако щеш дори! Явно такава е социалната парадигма в тази територия, която населяваме. Тихичко си ги псуваме, но си мълчим и търпим всичко, на което ни подлагат!
Виж целия пост
# 18 084
Реално аз си ги изписвам от поне 20 г. откакто нямам ЛЛ, а и не ходя по доктори и болници. Наложи ми се един път в Чехия да отида при лекар заради бронхит, но лекарствата които ми изписа не бяха на АБ основа. За мен, а и за други хора които познавам, нещата са такива в България и изобщо не е радостен този факт.
А защо нямаш ЛЛ? Здравно осигурен ли си? Или шефа ти не иска да те осигурява?
Виж целия пост
# 18 085
Или просто се оправдаваме, защото ни мързи и не ни се занимава. Сори, ама един тест струва 20-30 лева, продава се навсякъде. А и ЛЛ нямал господина. Явно познах.
Виж целия пост
# 18 086
За мен да не се изследва човек за Ковид е безотговорно. Ако е болен, трябва да се знае дали е този вирус или не.
Виж целия пост
# 18 087
Реално аз си ги изписвам от поне 20 г. откакто нямам ЛЛ, а и не ходя по доктори и болници. Наложи ми се един път в Чехия да отида при лекар заради бронхит, но лекарствата които ми изписа не бяха на АБ основа. За мен, а и за други хора които познавам, нещата са такива в България и изобщо не е радостен този факт.
А защо нямаш ЛЛ? Здравно осигурен ли си? Или шефа ти не иска да те осигурява?

Това е някакъв порочен кръг - има такива шефове, защото има такива служители.

Но и има такива служители, защото има такива шефове явно.

Но не си мислете, че е така в цяла България и да се успокоявате с това робовладелско отношение. Не е така.
Виж целия пост
# 18 088
Без тест и преди само преглед и диагноза от лекар. Все пак да остави м настрана другите необичайни симптоми, каква ще е тази настинка която при легнало положение ме кара да се задушавам? И единственото ми подобно боледуване е миналата година Юли-Август ок. два месеца общо, макар че малките неразположения продължиха до Декември някъде.
Нерви, хипохондрия... В цял свят почти няма установени вторични заразявания, само в бг мама всеки ден се появява по някой...
Не знам къде го четеш това,но не е вярно. Проучванията досега показват, че имунитетът трае около 6месеца.

Роналд, на ММ взех масло от кимион.Пие го по 1/2-1чл на ден. Било добре за белия дроб.
Виж целия пост
# 18 089
А как се започва работа без медицинско, което се издава от ЛЛ?
В много тъмна държава живеем. Трагедия.
Но затова са си виновни тези, които са решили, че за тях не е важно. В случая нашият съфорумец.
Работодателите се сменят. Като не отговаря на критериите ми, търся друг.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия