Сблъскахте ли се " челно " с коронавируса?

  • 3 382 745
  • 50 335
# 18 450
Тези дни четох поредното проучване, според което хора, които губят обоняние изграждали по-дълготраен и качествен имунитет Laughing Понеже вирусът се загнездвал в носа за дълго това карало организма да произвежда антитела продължително време. Не знам дали е вярно, но звучи яко. Тъй че трай, Еж треволяка, пък после ще се почерпиш.
Виж целия пост
# 18 451
Здравейте. Накратко и моята история,понеже всичко ме обвиняват, че съм хипохондрик и вече не зная дали разсъждавам обективно. На 06.02 дъщеря ми на 8 г .се разболя. Тепература, впоследствие бронхит, лекуваха я със Зинат. Снимката показа само бронхит. ЛЛ каза, да не я тестваме. ММ и той. След 2 дни малкия(1 г и 8 месеца) с 39.6, ПКК показа ЦРП 5.5, всичко в норма, левкоцити в норма, но процентно съотношение беше повече неутрофили и по- малко лимфоцити. Мина му без антибиотик, ходихме редовно да го преслушва. След това аз, мъжа ми и майка се разболяха. Аз си направих антигенен тест на 7 ден откакто ми е зле-отрицателен. След още 5 дни си пуснах пакета в Цибалаб, ПКК с редица показатели, IgG и IgM,всичко в норма и никакви антитела. Затвърди се мнението на всички, че съм хипохондрик.
Днес сутринта дъщеря ми пак с 37.7, запушен нос и болки в гърло. Две деца  от класа болни, едното,което седи до нея със стомашен вирус, уж. Пак скандали с ММ, пак хипохондрик съм била че искам да я тествам. Сега се чудя или сега е Ковид или преди е било....
Виж целия пост
# 18 452
Тези дни четох поредното проучване, според което хора, които губят обоняние изграждали по-дълготраен и качествен имунитет Laughing Понеже вирусът се загнездвал в носа за дълго това карало организма да произвежда антитела продължително време. Не знам дали е вярно, но звучи яко. Тъй че трай, Еж треволяка, пък после ще се почерпиш.

Дано да е така.
Аз 3 месеца нямах стабилно обоняние.
Виж целия пост
# 18 453
Тези дни четох поредното проучване, според което хора, които губят обоняние изграждали по-дълготраен и качествен имунитет Laughing Понеже вирусът се загнездвал в носа за дълго това карало организма да произвежда антитела продължително време. Не знам дали е вярно, но звучи яко. Тъй че трай, Еж треволяка, пък после ще се почерпиш.
Joy Ти да видиш, и аз веднъж да извадя късмет!
Егасимус и късмета мой, що не уцелих шестица от тотото, ами ковид със загуба на обоняние!
Ям, к'во да правя, то ми се яде, защото съм сладокусна, ама....Cry
Ще почерпя, колко му е, ще направим сбирка на "имунитетните". Joy

Мери, Т имаш ли?
Нали каза, че кашляш.
Ако имаш и Т, добре е снимка.

Обонянието е относително. Може и да се върне бързо, а може и да се проточи.
Аз вкус си имах.
Да бе, продължавам да имам.
До 37,5, ама вдигам. Не, че меря, не се втелясвам, ама я усещам веднага, всичко започва да ме боли.
Точно това каза и ОПЛ, иска снимка заради температурата.
Продължавам да си кашлям, не много, ама си кашлям.
Никакъв вкус, разбираш ли, съвсем никакъв.
Нищо.
Виж целия пост
# 18 454
Аз все още нямам реално обоняние, в момента страдам от някакво късно усложнение - паросмия т.е. усещам гадни миризми, които реално ги няма. Доста е противно, но това да е кусурът, преживява се.
Виж целия пост
# 18 455
Аз също не мога да кажа, че ми се възвърна на 100 процента обонянието...то аз и никога не съм имала силно, но сега се хващам, че на моменти пак нищо не помирисвам. Ужас, а мина толкова време.
Виж целия пост
# 18 456
Месечко, откак ми се оправи напълно обонянието, взех и аз да усещам фантомни миризми.
На цигари.
Ужас!
Аз не пуша от 22 години, обаче сега ми миришат дрехите на цигари. Не е реално, но усещам.
Неприятно е.
И на риба някой път усещам миризма. Гадно.

Мери, въоръжи се с търпение.
Поне още 4-5 дни.
Да не вземеш и ти да се засилиш по тренировки и натоварвания веднага.
Почивка!
Слушай Мангъров, поне за това е прав.
Пижамката, в леглото, почивка.
Много топли течности, аспирин.
Ти пиеш ли разреждащи?
Виж целия пост
# 18 457
Точно цигари, риба и разтопена пластмаса. Отврат, днес маската ми миришеше на развалена риба от праха за пране.
Виж целия пост
# 18 458
Не сте ми прЕателки, не на болната жена такива неща, моля ви се.
Аз няма да усещам никакви фантоми, а само Нина Ричи и трюфел пък.
Моля ви се, да си имаме уважението.
Месечко, откак ми се оправи напълно обонянието, взех и аз да усещам фантомни миризми.
На цигари.
Ужас!
Аз не пуша от 22 години, обаче сега ми миришат дрехите на цигари. Не е реално, но усещам.
Неприятно е.
И на риба някой път усещам миризма. Гадно.

Мери, въоръжи се с търпение.
Поне още 4-5 дни.
Да не вземеш и ти да се засилиш по тренировки и натоварвания веднага.
Почивка!
Слушай Мангъров, поне за това е прав.
Пижамката, в леглото, почивка.
Много топли течности, аспирин.
Ти пиеш ли разреждащи?
Всичко си пия, дори имам натаспин.
Почнах и цинкорот, освен Зинсед, който пия от ноември без прекъсване, и Витамин Д.
Чай по два литра, вече ми се повдига, това нещо го ненавиждам, сега и това ми дойде до главата.
Виж целия пост
# 18 459
Значи да не те мислим, ще се оправиш скоро! Hug
Виж целия пост
# 18 460
Само на трюфел не си пожелавайте да ви мирише. Няма такава гадна смрад. На мен пък нощно време ми мирише на ягодов крем, а през деня на скара. Много силно ми мирише на пържоли с масло.
Виж целия пост
# 18 461
Дева, ти направо вече може да лекуваш ковид! Simple Smile
Виж целия пост
# 18 462
Хахах, Мери Joy Да те успокоя, има един бонус - оригинал гадните миризми не ги усещам Laughing Котешка тоалетна не съм чистила от три месеца, просто не надушвам миризмата, съответно не се сещам за нея.
Виж целия пост
# 18 463
На мен пък нощно време ми мирише на ягодов крем, а през деня на скара. Много силно ми мирише на пържоли с масло.
Е тва е, късмет си изкарала...де да ми миришеше и на мен по цял ден на скара и пържоли... Joy
Виж целия пост
# 18 464
Утре ще се тествам с бърз тест, защото е задължително за училище. Ако е положителен,трябва в неделя и ПСР.
Имам температура между 37.5-37.8. Иначе абсолютно нищо. Никакви болки, кашлица, слабост, чувство за болен. С такава температура при други вируси съм половин човек. Изключително странно.

Мм е малко по-добре, но има голяма слабост. Ужасни неща излязоха от носа днес при изсекване. Направо се шашнах.
Говори с лекар, но ...спокойствие и течности продължават да са основните неща.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия