Сблъскахте ли се " челно " с коронавируса?

  • 3 383 037
  • 50 335
# 18 540
Здравейте! От сряда съм с положителен тест, с леки симптоми. Лошото е, че и децата май се заразиха. И двамата кашлят, големия спомена, че се чувства замаян. Знаете ли мога ли да звъня на лекарката в неделя в такава ситуация? Чудя се дали трябва да си правят тестове?
Виж целия пост
# 18 541
Не са ви нужни тестове, при болен в дома с ясна диагноза. Разбира се, че ще звъните. Важно е правилно лечение от самото начало.
Виж целия пост
# 18 542
Благодаря ти. Ще изчакам да стане към 11 и ще звъня. После трябва разрешение от РЗИ за излизане до аптеката сигурно...
Виж целия пост
# 18 543
Погледни за доставка от онлайн аптека. Ако имаш, може веднага да включиш авирон рапид.
Виж целия пост
# 18 544
Благодаря ти. Ще изчакам да стане към 11 и ще звъня. После трябва разрешение от РЗИ за излизане до аптеката сигурно...

Отивай до аптеката, с маска и ръкавици.
Виж целия пост
# 18 545
Благодаря ти. Ще изчакам да стане към 11 и ще звъня. После трябва разрешение от РЗИ за излизане до аптеката сигурно...
РЗИ-то дали ли са ти предписание да си стоиш у дома ?
Виж целия пост
# 18 546
Знаете ли дали вместо аспирин, може да се пие упсарин? Дали са с еднакво действие при ковид?
Виж целия пост
# 18 547
Бонго, това е несериозно с предписанието от РЗИ. Стига го повтаря през ден.
Има и лична отговорност, не само страх от глоби.
Тони, бързо оправяне на всички ви. Ако се наложи преглед, заведи децата директно на лекар в триажа. Янна писа за София за Пирогов, зависи и колко са големи. Моят съвет е да не пиете нищо без лекарско предписание.
Виж целия пост
# 18 548
Лекувайте симптоматично - До няколко дни гърлото минаваше, без АБ. За себе си включете масло от риган (най-силният природен АБ) - 2-3 к. в 1 с.л. зехтин и приемете следваща доза ивермектин. Бързо възстановяване! Отричан или не, ивермектинът много помага при ранно приемане.
благодаря ви! Утре ще пратя да ми вземат масло от риган.
Ние вече пихме два последователни дни ивермектин,трета доза май не се предвижда? Някъде четох евентуално схема на 1,3 и 9 ден. Не знам и как отмервате дните,от дата на теста или дата на заразяване?
Ние се заразихме от кашляща сервитьорка на 8 март,почти всички от компанията вече сме позитивни.
Виж целия пост
# 18 549
Лекувайте симптоматично - До няколко дни гърлото минаваше, без АБ. За себе си включете масло от риган (най-силният природен АБ) - 2-3 к. в 1 с.л. зехтин и приемете следваща доза ивермектин. Бързо възстановяване! Отричан или не, ивермектинът много помага при ранно приемане.
благодаря ви! Утре ще пратя да ми вземат масло от риган.
Ние вече пихме два последователни дни ивермектин,трета доза май не се предвижда? Някъде четох евентуално схема на 1,3 и 9 ден. Не знам и как отмервате дните,от дата на теста или дата на заразяване?
Ние се заразихме от кашляща сервитьорка на 8 март,почти всички от компанията вече сме позитивни.
"Зарзихме се от кашляща сервитьорка на 8 март". Каквото и да кажа малко ще е...
Виж целия пост
# 18 550
Знаете ли дали вместо аспирин, може да се пие упсарин? Дали са с еднакво действие при ковид?


Ако става въпрос за аспирин протект и упсарин, не е едно и също, защото в упсарина ацетилсалициловата киселина е 500 мг докато в протекта е 100 мг. Терапевтична доза срещу тромбози е ниската, а не високата концентрация.
Виж целия пост
# 18 551
rotfImbo, това е несериозно с предписанието от РЗИ. Стига го повтаря през ден.
Има и лична отговорност, не само страх от глоби.
всеки повтаря нещо си неколкократно. защо и аз да не го правя ?
въпросът ми за РЗИ-то беше по повод обаждането към тях. ако РЗИ не са имали
връзка с положителния/контактния не виждам смисъл да им се обажда. иначе  положителния/контактния нека
си стои у дома и да проявява лична отговорност.  
Виж целия пост
# 18 552
Защо пък от сервитьорката, може да е от компанията.
Виж целия пост
# 18 553
На мен не ми е ясно от вида на кашляща и очевидно болна сервитьорка с какъв акъл сте останали в заведението, аз бих си тръгнала на мига - това е висша безотговорност от нейна страна и от страна на работодателя й, и след това ваша лична към здравето ви. За едно празнуване, и то в пика на епидемията.
Виж целия пост
# 18 554
Бонго, друго си написал, върни се и прочети.   Няма как да гадаем какво си искал да кажеш. С положителен тест и без предписание трябва да се седи у дома. Излиза се само при крайна необходимост - лекар.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия