Сблъскахте ли се " челно " с коронавируса?

  • 3 382 639
  • 50 335
# 18 975
Болничният е от датата на излизане на резултата. Моя излезе в 10 вечерта и пак това се води 1 ден от карантината. Мери, ти трябва да си болничен до 24-ти.
Виж целия пост
# 18 976
Аз съм луда на тема изследвания и тестове Grinning Няма да казвам колко съм пръснала по лаборатории докато бях бременна, но би трябвало да им бъда клиент с ВИП статут и да не ме карат да чакам по опашки и минута Grinning

След вчерашния отрицателен, днес отново ще се тествам и ако е отрицателен - утре пак. Но хич не ми харесва цената от 20 лв на тест. Има ли нещо читаво на по-нормална цена? С тези фалшиво отрицателни тестове, няма да се кротна докато не оздравея или докато не видя положителен резултат Grinning
Виж целия пост
# 18 977
Болничният е от датата на излизане на резултата. Моя излезе в 10 вечерта и пак това се води 1 ден от карантината. Мери, ти трябва да си болничен до 24-ти.
Така и РЗИ ми казаха.
Ама шефа явно се е объркал.
Аз съм луда на тема изследвания и тестове Grinning Няма да казвам колко съм пръснала по лаборатории докато бях бременна, но би трябвало да им бъда клиент с ВИП статут и да не ме карат да чакам по опашки и минута Grinning

След вчерашния отрицателен, днес отново ще се тествам и ако е отрицателен - утре пак. Но хич не ми харесва цената от 20 лв на тест. Има ли нещо читаво на по-нормална цена? С тези фалшиво отрицателни тестове, няма да се кротна докато не оздравея или докато не видя положителен резултат Grinning
ОПЛ може да ти даде направление за тест.
Ама само едно.
Виж целия пост
# 18 978
Аз съм луда на тема изследвания и тестове Grinning Няма да казвам колко съм пръснала по лаборатории докато бях бременна, но би трябвало да им бъда клиент с ВИП статут и да не ме карат да чакам по опашки и минута Grinning

След вчерашния отрицателен, днес отново ще се тествам и ако е отрицателен - утре пак. Но хич не ми харесва цената от 20 лв на тест. Има ли нещо читаво на по-нормална цена? С тези фалшиво отрицателни тестове, няма да се кротна докато не оздравея или докато не видя положителен резултат Grinning
Какъв правите? Дъщеря ми прави сега кръвен от аптеката и е отрицателен. Утре пак ще се тества, че нещо се съмнява в този.
Виж целия пост
# 18 979
А този Авирон трябва да се почне веднага след появата на симптомите ли,за да е ефикасен?
И аз като съм на антибиотик вече има ли смисъл да пия и Авирон?
Виж целия пост
# 18 980
Аз съм луда на тема изследвания и тестове Grinning Няма да казвам колко съм пръснала по лаборатории докато бях бременна, но би трябвало да им бъда клиент с ВИП статут и да не ме карат да чакам по опашки и минута Grinning

След вчерашния отрицателен, днес отново ще се тествам и ако е отрицателен - утре пак. Но хич не ми харесва цената от 20 лв на тест. Има ли нещо читаво на по-нормална цена? С тези фалшиво отрицателни тестове, няма да се кротна докато не оздравея или докато не видя положителен резултат Grinning
Какъв правите? Дъщеря ми прави сега кръвен от аптеката и е отрицателен. Утре пак ще се тества, че нещо се съмнява в този.
Кръвният тест е за антитела, каквито няма как да има в началото на заболяването. Трябва антигенен.
Виж целия пост
# 18 981
А този Авирон трябва да се почне веднага след появата на симптомите ли,за да е ефикасен?
И аз като съм на антибиотик вече има ли смисъл да пия и Авирон?
Много противоречиви мнения има за Авирона.
Едни го харесват, други не, според едни помага, според други е плацебо, според трети пълни джобове на производители, фармацевти и лекари....всякакви мнения ще прочетеш.
Това е хранителна добавка, противовирусен препарат, който се започва при първи симптоми, веднага.
Има и други такива като него, които са си медикаменти, не хранителни добавки.
Приема се по схема, указана в проспекта.
Аз продължавам да твърдя, че се почувствах по-добре от него и ми помогна, поне в началото.
Но го започнах час след първи симптоми, и 24 часа преди антибиотик и другото, което изписа ОПЛ.
При всички случаи обаче се консултирай с лекар дали да го приемаш.
Може да ти изпише друго противовирусно, може да не ти изпише нищо такова.
Виж целия пост
# 18 982
Моя близка изкара нещо с гърло и сополи, пср отрицателен, с авирон и антибиотик мина ( тя няма и сливици, застраховаха се) . Дали е било ковид или не, официално не. Авирон не й навреди. Изненадах се, че вече го има. Чудя се дали да си купя профилактично да имаме, да не изчезне пак.
Но аз съм с алергии, почнаха вече, ако за всеки път като ми се запуши носа или кихна пия нещо, вече няма да имам дроб.
Виж целия пост
# 18 983
Гледах по немската, че полените допринасят за оцеляването и разпространението на вируса.
Виж целия пост
# 18 984
Има логика да е така. Маските и очилата помагат, малко, чисто механично Sad
Виж целия пост
# 18 985
След доста четене по въпроса, аз се отказах от проверката с нови антигенни тестове на края на карантината. За тях важи горе-долу същото като за PCR-ите, може и все още да е положителен без да си заразен вече. От няколко дни вече дори и хрема няма никой от тримата и сме абсолютно здрави.

От Авирон аз не съм видяла особен ефект, дори напротив, при дъщеря ми винаги води до леко разстройство в началото. Е, изпихме си по една опаковка все пак, изпълнихме предписанията.
Виж целия пост
# 18 986
Hands Pray
Здравейте, навлизам и аз в темата, защото уви- се сблъсках. Та,  въпреки че прочетох последните 200 страници, все още ми е притеснено, днес майка ми (52г) си направи антиген тест с +резултат. Има температура от една седмица 37,5-38,2С. Започна лечение с АБ, тъй като и беше направена интервениция на зъбите и след консултация със зъболекаря се предполагаше да е от това, че зъбът набира. Вече продължаваме лечението с 2ра серия АБ. Температурата пада под 37 и след обяд пак се покачва до 37,8 Кашлица няма, слаба загуба на обоняние, отпадналост, загуба на апетит и “носово говорене”. Разбира се, първо утре ще се посъветваме с ЛЛ, но моля тези от вас, които са го минали това, какво бихте посъветвали от първа ръка? Тревожи ме, че вече седмица, евентуално е боледувала и не са взети мерки ...
Е, защо да не са взети, взети са мерки, просто се налага да се допълнят. Това, че не кашля съвсем не значи, че няма проблем с белия дроб. Понеже температурата не спада вече седмица, пуснете ЦРП, феритин, д-димер и другите показатели за съсирването на кръвта.. От ЦРП-то личния трябва да се ориентира дали да включи нов АБ. От феритина - дали да включи кортикостероиди. Ако д-димер е висок - кръворазреждащи/антикоагуланти. До момента е пропусната единствено антикоагулантната терапия, затова трябва да я почнете веднага след като даде кръв за изследване, а може и преди това.
Много благодаря, захващаме се! Зареждаме се с витамин д, цинк и селен. А, за оксиметъра какво ви е мнението. Полезно ли е, за да се следи състоянието ?
Виж целия пост
# 18 987
Знаете ли безплатните антигенни тестове пред Пирогов до колко часа ги правят?
П.С. Имам предвид имат ли работно време
Виж целия пост
# 18 988
Здравейте, умишлено избягвах да чета тази тема, но ето ме и мен, след една година пазене и т.н. съм с + антигенен тест отпреди час и половина. В понеделник имах главоболие в тила, пих Хюмекс грип и ми мина. Вчера се събудих отново с главоболие, премерих си температурата и разбрах, че нещата не са ок, беше 37,3. Казвам това, защото аз температура вдигам веднъж на 5 години. Звъннах на ЛЛ към 13:30 часа, тя беше тръгнала от кабинета и ми каза да отида пред поликлиниката, там имало фургон за тестове. Отидох, но имаше много хора и не успях да мина до 15:00 часа, края на работното им време. Отидох днес, имаше по-малко хора. Не се плаща, става за 10-15 мин. Взеха ми телефона и съм 14 дни под карантина.
Виж целия пост
# 18 989
novinka, съжалявам, че си положителна! Дано пък мине леко и да опазиш близките си! Пиши тук, минава по-леко, ако можеш да споделяш. А, и не се впечатлявай от апокалиптичните коментари! 🤗
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия