Сблъскахте ли се " челно " с коронавируса?

  • 3 382 086
  • 50 335
# 19 065
При нас над 38 трябва да се пият антипиретици.
Аз рядко вдигам Т и винаги усещам, когато е над 37.
А и пулсът ми се ускорява при повишена температура.
Виж целия пост
# 19 066
Защото 8 ден се смята за преломен.
След това или се подобряваш, или се влошаваш, защото вирусът преминава в следващата фаза.
Но повечето се подобряват.
Дните се броят от първите симптоми.

Намерих статията.
КОВИД по дни.

https://m.offnews.bg/news/Zdrave_18753/Kak-proticha-COVID-19-po- … aneto_725247.html

Мери, пиши, че те мисля! Hug
Нали ми е малко медицината всекидневно, когато съм здрава, та изтеглих "Медиците от Чикаго".
Как съм го изпуснала този сериал, уж бях изгледала всичко медицинско, което е правено ....та въртя си епизодите, пия химията, ям тревата /аааа, днес имам една идея по-добро обоняние, и дори усетих вкуса на рибената чорба, дето ми е забъркал ММ/. Вчера много ме боля главата, много, но удържах само с един Нурофен Експрес Форте. Днес не ме боли, поне до момента. Значи ако броя от денят на първи симптоми, днес е 9-ти ден.
Пробожда ме от време навреме в гърба отляво, ама гледам да не се вталявам, така или иначе ще направя още една снимка след карантината.
И така, мисля, че съм добре.
И добре се чувствам.
Виж целия пост
# 19 067
В Нидерландия температура до 37.5 се води никаква температура. Леко повишение.
Майка ми с такава "никаква" температура до тук е изкарала 22 пневмонии... Никога не вдига повече от 37.5!
Сега да не се шашнат всички с такава, че имат пневмонии. Казвам го, защото ниските температури са коварни, не им обръщаме внимание, а нещата може да са сериозни!
Виж целия пост
# 19 068
Понеделник цял ден ме драскаше гърлото,вечерта имах температура 37*2.Доктора ми отказа преглед и ми издиктува какво да си взема от аптеката за Ковид.Вече два дни съм добре.Чудя се дали да ги спирам тези лекарства.Имам направление за тест.Утре или в други ден ще го направя.
Виж целия пост
# 19 069
Здравейте, мен ме интересува какво следва след като си установил положителен резултат. Минава седмица и още поддържаш температура. Как следва да следиш състоянието на заразения и какви мерки да предприемеш освен предписаните лекарства ...
Виж целия пост
# 19 070
Браво, Мери!
Мъжко момиче си!

Магика, ако не пиеш АБ, спирай, но дори и Авирон е по схема за 5 дни.
За къде бързаш толкова?

Gigi, само Т може и повече от седмица да имаш. Аз имах 10. Нищо не съм правила - изследвания, снимки.
Виж целия пост
# 19 071
Мери, ако имаш здрав стомах и отново те боли силно глава, помоли някой да ти вземе Напроксен или Дексофен. Доста добре се справят с подобни болежки. Ако не бъркам, още са без рецепта.

Желателно е да не се пият на празен стомах.
Виж целия пост
# 19 072
Мери, ако имаш здрав стомах и отново те боли силно глава, помоли някой да ти вземе Напроксен или Дексофен. Доста добре се справят с подобни болежки. Ако не бъркам, още са без рецепта.

Желателно е да не се пият на празен стомах.
Благодаря ти.
Виж целия пост
# 19 073
Декември имах + бърз тест и ПСР. Общо взето рязко ми изчезна обонянието, но ако не се тръбеше за този симптом сигурно нямаше и да ми хрумне, че съм се заразила. Та "заключиха" ме вкъщи, сякаш чувствах повече умора след дом.дейности, ама то и само да лежиш и шеташ не си е работа. Та проспах някои дни. На 7 или 8ми ден изведнъж пък ми се върна обонянието и това беше при мен. Един следобед в началото подозирам лека Т, нещо ми беше топло, но нямах под ръка термометър, вечерта беше 36,9... Пих селен, вит. Д, С и аспирин протект. Покрай мен никой от роднините не разви симптоми, въпреки че с една част от тях няколко дни преди теста бях заедно, а с други си изкарах карантината у дома.
Виж целия пост
# 19 074
Поне едно 50% от заразените не биха и заподозрели, че нещо им има, ако не беше короната. Ако не и повече.
Виж целия пост
# 19 075
В Нидерландия температура до 37.5 се води никаква температура. Леко повишение.
Майка ми с такава "никаква" температура до тук е изкарала 22 пневмонии... Никога не вдига повече от 37.5!
Сега да не се шашнат всички с такава, че имат пневмонии. Казвам го, защото ниските температури са коварни, не им обръщаме внимание, а нещата може да са сериозни!
От време оно се е казвало, че при температура от 37,1/ 37, 6,7 се развива бактериална инфекция в организма. Та, как така сега, изведнъж това е нормална температура
Виж целия пост
# 19 076
Поне едно 50% от заразените не биха и заподозрели, че нещо им има, ако не беше короната. Ако не и повече.

Това как променя броя на починалите от КОВИД?
Излишно е да се правят такива коментари.
Нали това е коварното на вируса, едни не знаят, че са инфектирани, нищо им няма, но заразяват други, които може и да не минат така леко.
Виж целия пост
# 19 077
Поне едно 50% от заразените не биха и заподозрели, че нещо им има, ако не беше короната. Ако не и повече.
То така и в Китай е било.
Виж целия пост
# 19 078
В Нидерландия температура до 37.5 се води никаква температура. Леко повишение.
Майка ми с такава "никаква" температура до тук е изкарала 22 пневмонии... Никога не вдига повече от 37.5!
Сега да не се шашнат всички с такава, че имат пневмонии. Казвам го, защото ниските температури са коварни, не им обръщаме внимание, а нещата може да са сериозни!
От време оно се е казвало, че при температура от 37,1/ 37, 6,7 се развива бактериална инфекция в организма. Та, как така сега, изведнъж това е нормална температура
короната не е бактерия, а вирус.
Виж целия пост
# 19 079
DeVa, знам, че си от хардлайнерите, даже начело, ама, ако всичките, записани като починали от корона, са починали от корона, ще скоча от Черни връх.
Нашите лекари или си пишат всеки починал с положителен тест умрял от корона, което не е правилно, или са пълни неграмотници и не могат да лекуват. Тъй като не ми се вярва да не могат чак толкова да лекуват една респираторна инфекция, значи има друго обяснение.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия