Сблъскахте ли се " челно " с коронавируса?

  • 3 385 253
  • 50 335
# 27 825
Нали и у нас първите болни ги прибираха задължително в болница, за да са изолирани.
На мен това ми беше най-големия страх. За щастие, когато аз бях болна, тази практика отдавна беше забравена, нямаше места дори за сериозно болни, камо ли само за положителни.
Виж целия пост
# 27 826
Китай, Корея... В Европа случва ли се това? Аз лично, по начина, по който прекарах ковид съм категорично против да седя14 дни в болница. Пълен, тотален абсурд. Мотивът с карантината пък съвсем издиша, като не успяват дори да обходят карантинираните как ще обслужват същите тези хора в болница 14 дни? Откъде лекари, или може би пазачи по-скоро? Храна, консумативи откъде, кой ще ги носи и кой ще ги плаща и най-важното защо? На хора в добро състояние, не налагащо хоспитализация по никаква причина.
п.п. А Китай затваря цели градове за 10 случая. Да вземем пример и за това?
Виж целия пост
# 27 827
Андрес мисля, че посещава специалист и медикаменти имаше предписани.
И си го написа момчето, че таман е взел да си стъпва на краката и сега това....
Страха и тревожността за здравето и живота са съвсем нормални емоции, особено  когато няколко месеца по - рано си гледал филма и края не е бил щастлив.
Не мисля, че приемането в болница без нужда е ок, риска да лепнеш някоя вътреболнична инфекция не е малък.
Виж целия пост
# 27 828
п.п. А Китай затваря цели градове за 10 случая. Да вземем пример и за това?
A примерните факти са Китай - 4636, България -18647 ... оставям на вас да прецените кой е бил блъснат челно от коронавирус и кой го е изблъскал от територията си.
Виж целия пост
# 27 829
Да кажеш на някого колко е зле психически не е помощ, при условие, че той си казва, че е лабилен, все едно някой да ти каже, че го е страх от тъмното и ти да го натикаш в тъмна стая.. всички сме врътнали някой повече някой по-малко по този ковид. Преди това го нахокаха аджаба защо не се бил ваксинирал ( сякаш видиш ли заслужил си е сега разболяването...). И ето още едно доказателство, че като се водят излишни спорове постовете на хората, които се нуждаят от отг остават незабелязани, никой не отговори на майката, чието 2 годишно дете е било контактно..
Виж целия пост
# 27 830
п.п. А Китай затваря цели градове за 10 случая. Да вземем пример и за това?
A примерните факти са Китай - 4636, България -18647 ... оставям на вас да прецените кой е бил блъснат челно от коронавирус и кой го е изблъскал от територията си.
Да де. Като ще вземаме пример да вземем изцяло. Те и в Нова Зеландия може да си позволят да сложат всеки положителен в болница, защото им се появяват единични бройки от време на време и за тях налагат пълен локдаун. Но няма как при нашето ниво на разпространение и при нашите "мерки" всеки положителен да е в болница, това е пълен абсурд, не знам какво изобщо му коментираме.
.
Виж целия пост
# 27 831
Здравейте, детето ми е контактно на друго дете, което днес е с положителен тест. Имали са контакт вчера, доста време са играли заедно. Педиатърът ни е с коронавирус и не отговаря. Може ли насоки какво да дам на детето, пробвам с Авирон, но не иска да го пие, давам и витамин Ц. Детето е на 2 г.

Най-добре е лекар да каже, може да му давате коластра и осцилококцинум, за друго не знам аз лично..
Виж целия пост
# 27 832
Здравейте, детето ми е контактно на друго дете, което днес е с положителен тест. Имали са контакт вчера, доста време са играли заедно. Педиатърът ни е с коронавирус и не отговаря. Може ли насоки какво да дам на детето, пробвам с Авирон, но не иска да го пие, давам и витамин Ц. Детето е на 2 г.

Най-добре е лекар да каже, може да му давате коластра и осцилококцинум, за друго не знам аз лично..

Този авирон не може ли да го стриете на прах и да го дадете със плодово сокче?
Следете детето, ако се оплаква от болки някъде по ставите , главоболие, гърло, лека температура , унилост, хрема
Не е задължително да се е разболяло, нали установиха, че децата по трудно прихващат вируса.
Виж целия пост
# 27 833
Авирон го има и на сироп за малки деца, но не знам от каква възраст се дава.
Най-добре е лакер да каже дали е нужно нещо. При предните варианти при малките деца ковидът минаваше незабелязано, но сега не знам как е.

Не знам някои хора как си представят психичната помощ. Влизаш при терапевта с проблем и излизаш нов човек, преобразен за един сеанс?
Лечението е дълъг процес и първо се изисква човек да осъзнае проблема, после да потърси помощ, да си допадне с терапевта, да работи с него месеци или години. Няма как характер, който е бил еди какъв си 30 години, да се промени за един месец. Като нахоквате Андерс, че е лабилен, по никакъв начин не му помагате.
Виж целия пост
# 27 834
Авирон за малки деца е на прах, от който се прави сироп.
Виж целия пост
# 27 835
Здравейте, детето ми е контактно на друго дете, което днес е с положителен тест. Имали са контакт вчера, доста време са играли заедно. Педиатърът ни е с коронавирус и не отговаря. Може ли насоки какво да дам на детето, пробвам с Авирон, но не иска да го пие, давам и витамин Ц. Детето е на 2 г.

Най-добре е лекар да каже, може да му давате коластра и осцилококцинум, за друго не знам аз лично..

Този авирон не може ли да го стриете на прах и да го дадете със плодово сокче?
Следете детето, ако се оплаква от болки някъде по ставите , главоболие, гърло, лека температура , унилост, хрема
Не е задължително да се е разболяло, нали установиха, че децата по трудно прихващат вируса.
Според мен авирон се дава при симптоми. Детето може да не прояви никакви симптоми. Моят племенник на 4 години беше контактен с майка си, баща си и баба си, които се разболяха един след друг в този ред и не се разболя видимо, имаше е един ден болки в коремчето, но се чудеха дали не е защото е ял нещо, аз си мисля че може това да е било при него. Масово при децата не се разбира, после по възрастните се хваща. Поне така беше за старите щамове. Детето с което е играл симптоми ли е имало? С какъв тесте е тествано? Вижте как протича при него, вирусът ще е подобен. Според мен ако дете има изявени симптоми това рядко е ковид. Имайте предвид и възможността за неверен тест.
При моят син, който е по-голям, вирусът вървеше наобратно, има такива вируси, които ме озадачават. Първо подкашляше и подхъкваше, което обикновено прави при задна хрема, но хрема нямаше, това 3-4 дни без температура. След това му се зачерви гърлото. След това тръгна хрема, която от обилна и течна първият ден спря напълно в края на следващия ден и започна да диша през носа все едно нищо не е било(това никога не се беше случвало при него). Вдига температура през 12 часа до 37,7, което отново не е типично за него, последното вдигане трепери изпоти се силно изглеждаше много зле и с тази температура свърши. След това беше с температута под 36 градуса няколко дни. След 5 дни засякоха 2-3 пъти 37,3, педиатърката ме успокои че било така на две вълни и после нищо, за моя радост.
Виж целия пост
# 27 836
Моето дете го повръща авирона... за вируси са ни изписвали и изопринозин, но пак хубаво е лекар да каже...
Виж целия пост
# 27 837
Здравейте, детето ми е контактно на друго дете, което днес е с положителен тест. Имали са контакт вчера, доста време са играли заедно. Педиатърът ни е с коронавирус и не отговаря. Може ли насоки какво да дам на детето, пробвам с Авирон, но не иска да го пие, давам и витамин Ц. Детето е на 2 г.
Здравейте,
Малкото ми дете беше контактно с нас, малко  преди да направи 2г. Личнатата тогава му изписа Citomix гранули-хомеопатично  е, но са около 30лв и се разтваря във вода.
Тя каза да не му даваме вит.Ц, както и ние да не пием. Баткото пиеше Авирон, но той е голям вече . Малкият колкото и да съм се опитвала не мога да му дам от детския Авирон.
Виж целия пост
# 27 838
Андрес мисля, че посещава специалист и медикаменти имаше предписани.
И си го написа момчето, че таман е взел да си стъпва на краката и сега това....
Страха и тревожността за здравето и живота са съвсем нормални емоции, особено  когато няколко месеца по - рано си гледал филма и края не е бил щастлив.
Не мисля, че приемането в болница без нужда е ок, риска да лепнеш някоя вътреболнична инфекция не е малък.

Много ти благодаря за подкрепата и за това,че си разбрала какво съм искал да кажа.
Аз наистина не писах в последно време във форума. Наистина посещавах и все още посещавам терапевт,както и вземах билкови медикаменти. Започвах да си стъпвам на краката,да работя по нов проект ,да излизам и  пътувам. Положих много усилия..и сега Ковид.
Днес пак вдигнах температура 38.6,едва помолих някой да ми обърне внимание,накрая пих парацетамол и я смъкнах.  Било нормално..
Иначе сатурацията ми е 96-7,добре е. 
Отново ще пропия Атаракс за  успокоение.
Виж целия пост
# 27 839
Аз исках да попитам около вас ваксинираните заболяват ли често? Някой може ли да сподели наблюдения. Мерси Simple Smile
В какъв смисъл заболяват ли често, от Ковид ли?
Да Grinning

Претеглям си рисковете за едно нещо. Около мен няма много ваксинирани с динамичен социален живот и нямам наблюдения. Simple Smile

Здравейте отново! Аз съм преболедувала, ваксинирана и сега се заразих отново от мъжа ми.

Мога да ви уверя, че дори не бих казала, че този път бях болна, тъй като цялото ми неразположение отмина за един ден, предимно главоболие, лека хрема и болки в гърлото.

Аз самата се пазя, нося маска, налага ми се да пътувам, като на някои места маските за абсолютно задължителни и на открито.

Между ваксинацията и сегашното ми заразяване съм имала многократни близки контакти със заразени хора и никога не се заразих. Сега ме зарази мъжът ми.

Смятам и че преболедуването и ваксинацията помага изключително много при нормален контакт с други хора да не се зарази човек изобщо.
При нас това се случи, тъй като и мъжът ми се върна от чужбина и след 2-3 дни беше с болки в гърлото, на сладващия ден и аз.
Така че за мен ваксината не осигурява безсмъртие, но дискомфорта при това заразяване беше изключително краткотраен (и тук съм писала, че в пъти по-зле се чувствах по време на ваксинацията).
Родителите ми също се ваксинираха и някак си се надявам дори и да се заразят да го изкарат много леко.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия