Сблъскахте ли се " челно " с коронавируса?

  • 3 383 761
  • 50 335
# 30 120
Здравейте, някой да го е изкарал с гадене и повръщане? Вече 7-ми ден е така баба ми, на 77 години. Нищо не може да хапне. Изписали са й само витамини. Няма други симптоми. Първият ден имаше кашлица, която отшумя за 1 ден. Много й е слабо и е отчаяна. Има положителен тест и е под карантина. Има ли някакъв вариант да получи лекарска помощ в домашни условия? Някой с подобна симптоматика?
Има, обади се на ОПЛ първо и кажи за проблема с жената.
После, ако тя не иска, или не изпише лечение, се обади на 112.
Виж целия пост
# 30 121
Моя пср от 13.09 най вероятно е фалшиф.А вчерашния ми го направиха насила,защото иначе не можели да ме прегледат.На 7ми ден ще ми излиза отрицателен,а на 13ти положителен и то бърз антигенен.И в двата случая беше от носа.Тази система е измислена ужасно и тези тестове които полвината са фалшиви...
Виж целия пост
# 30 122
Напротив, никой не може да те накара да направиш нещо насила.
Направили са ти го, защото "ти се полага", а ти точно това искаше.
Вероятно си пропуснала да споменеш, че от седмица имаш назначен азитромицин от ОПЛ, който не си пила, защото ОПЛ не става? Или поне не си споменала да си пила, тогава помня, че жената беше го назначила и на двама  ви, "уж".
Виж целия пост
# 30 123
Здравейте, някой да го е изкарал с гадене и повръщане? Вече 7-ми ден е така баба ми, на 77 години. Нищо не може да хапне. Изписали са й само витамини. Няма други симптоми. Първият ден имаше кашлица, която отшумя за 1 ден. Много й е слабо и е отчаяна. Има положителен тест и е под карантина. Има ли някакъв вариант да получи лекарска помощ в домашни условия? Някой с подобна симптоматика?
Независимо, че е кашляла малко, е добре да иде на рентген. Татко така направи бронхопневмония.
Виж целия пост
# 30 124
Здравейте, някой да го е изкарал с гадене и повръщане? Вече 7-ми ден е така баба ми, на 77 години. Нищо не може да хапне. Изписали са й само витамини. Няма други симптоми. Първият ден имаше кашлица, която отшумя за 1 ден. Много й е слабо и е отчаяна. Има положителен тест и е под карантина. Има ли някакъв вариант да получи лекарска помощ в домашни условия? Някой с подобна симптоматика?
Знам, че има вариант да дойде лаборант да и вземе кръв за изследване. Заплаща се услугата. Но е вариант. Важно е да не се дехидратира. Освен течности и давайте хидратин или други прахчета за хидратация.
Виж целия пост
# 30 125
Здравейте, някой да го е изкарал с гадене и повръщане? Вече 7-ми ден е така баба ми, на 77 години. Нищо не може да хапне. Изписали са й само витамини. Няма други симптоми. Първият ден имаше кашлица, която отшумя за 1 ден. Много й е слабо и е отчаяна. Има положителен тест и е под карантина. Има ли някакъв вариант да получи лекарска помощ в домашни условия? Някой с подобна симптоматика?
Независимо, че е кашляла малко, е добре да иде на рентген. Татко така направи бронхопневмония.

За мен също е добре да отиде, само че личния лекар пуснал само кръвни изследвания, които били добре, и въобще не я упътил към рентген. Не знам сега в момента какъв е вариантът да отиде при положение, че е 7-ми ден под карантина и не може да излиза никъде.
Виж целия пост
# 30 126
Вариантът е обаждане в РЗИ, че се налага изследване, уведомяване в районно то за времето и дестинацията и някой да я закара до ковид зона.
Виж целия пост
# 30 127
Здравейте
Днес имах контакт с болен от ковид . Колко дни след контакт , мога да си направя тест ?

Да почвам ли да пия витамини предварително?
Здравейте,
най-рано на 5-ти ден може да си направите тест. Иначе не пречи да пиете вит. Д, цинк, селен и кверцитин напр. профилактично. Не е задължително да сте се заразили, особено ако контактът е бил навън.

Контакта беше в затворено помещение няколко часа , но аз бях с маска
Виж целия пост
# 30 128
Здравейте
Днес имах контакт с болен от ковид . Колко дни след контакт , мога да си направя тест ?

Да почвам ли да пия витамини предварително?
Здравейте,
най-рано на 5-ти ден може да си направите тест. Иначе не пречи да пиете вит. Д, цинк, селен и кверцитин напр. профилактично. Не е задължително да сте се заразили, особено ако контактът е бил навън.

Контакта беше в затворено помещение няколко часа , но аз бях с маска
Колко време преди неговите симптоми е бил контакта? И аз имах контакт но майка не се зарази слава на Бог. Защото е било рано май..
Виж целия пост
# 30 129
skyfalll, за РЗИ много пъти сме го писали - обаждаш се, че отивате със собствен транспорт, заради влошаване. Не е нужно да се обаждаш и на МВР.
Мисля, че е добре да я прегледат в ковид зона, снимка, нови изследвания. Вече й е 7-ми ден, не е млада. Може и да се наложи в болница. Добре е да не губите време в разсъждения.
има вариант и да извикате БП, но по-добре се свържете с ЛЛ да обсъдите. Идват по-бързо, ако  им се обади лекар.
Виж целия пост
# 30 130
Моя пср от 13.09 най вероятно е фалшиф.А вчерашния ми го направиха насила,защото иначе не можели да ме прегледат.На 7ми ден ще ми излиза отрицателен,а на 13ти положителен и то бърз антигенен.И в двата случая беше от носа.Тази система е измислена ужасно и тези тестове които полвината са фалшиви...
Нали затова те съветвах да не правиш тест. Само платения ковид пакет от кръвни изследания.
Виж целия пост
# 30 131
Без тест нямаше да и направят изследвания в ковид зона.
Виж целия пост
# 30 132
Здравейте
Днес имах контакт с болен от ковид . Колко дни след контакт , мога да си направя тест ?

Да почвам ли да пия витамини предварително?
Здравейте,
най-рано на 5-ти ден може да си направите тест. Иначе не пречи да пиете вит. Д, цинк, селен и кверцитин напр. профилактично. Не е задължително да сте се заразили, особено ако контактът е бил навън.

Контакта беше в затворено помещение няколко часа , но аз бях с маска
Колко време преди неговите симптоми е бил контакта? И аз имах контакт но майка не се зарази слава на Бог. Защото е било рано май..

Ами незнам , понеже контакта е 6 годишно дете , без симптоми е
Виж целия пост
# 30 133
Моя пср от 13.09 най вероятно е фалшиф.А вчерашния ми го направиха насила,защото иначе не можели да ме прегледат.На 7ми ден ще ми излиза отрицателен,а на 13ти положителен и то бърз антигенен.И в двата случая беше от носа.Тази система е измислена ужасно и тези тестове които полвината са фалшиви...
Стига вече, Бронз, дете да беше щеше да разбереш. Майка ми на 7.09 направи бърз и беше положителен, ЛЛ настоява за ПСР, който прави на другия ден и е отрицателен. Стига се оплаква ту от ЛЛ, ту от ковид зоните, сега и от тестовете. Гледай да го караш леко и мъжът ти да се оправи, стига мрънка вече за глупости, моля ти се!
Виж целия пост
# 30 134
Без тест нямаше да и направят изследвания в ковид зона.
Сатурация и кръвно само са и правили, доколкото разбрах. А нали Д-димер и CRP, левкоцити... са важни.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия