Сблъскахте ли се " челно " с коронавируса?

  • 3 383 013
  • 50 335
# 30 765
Скрит текст:

Края на пролетта, когато си мисля, че беше Ковид при детето, и отидохме на лекар (но той отрече да е), тогава ЛЛ каза, че семейството ни може да забрави за този вирус в следващата петилетка, тъй като ние сме го карали вече - 5 месеца по-рано. Каквото и да означава това Thinking

Той ясновидец ли е, или лекар?
Не бих стояла при него, ако пък да, не бих взела никакво негово мнение под внимание.

Калина, не се вкарвай във филми. Всеки е сънувал кошмари, или е имал тежък ден. Това не значи ПР.
След 15 години с ПР доста добре познавам всеки симптом. Тази тревожност започна още последните два дни от карантината и не е спирала вече близо седмица, дори ескалира. Получавам паник атаки за добър ден и добър вечер, избива ме на рев постоянно. Надявам се да е нещо моментно, защото знам какъв кошмар е тая гадост. Аз съм си диагностицирана с ПР.

Geizer, аспирин протект не го пих само в първите два дни от цикъла, след това си го пия чинно. Антистенокардин ми беше изписан само за 7 дни.


Ако не пиеш противозачатъчни, атидепресанти и лекарства за сърце, пий чай от жълт кантарион
Благодаря ти за предложението, но при мен положението е на медикаменти със зелена рецепта, не е нещо лекичко.

Относно това, че било невъзможно единият в семейството да е болен, а другия не. Аз и майка ми бяхме болни, баща ми и брат ми не, а сме били в постоянен контакт. И двамата са с по 2-3 отрицателни тестове.
това за сега ли се отнася? За Делта?
Виж целия пост
# 30 766
Здравейте,

как следва човек с потвърдено Ковид заболяване да стигне до болница за направа на снимка на белите дробове? Другият човек от домакинството също е с коронавирус.

Благодаря!
Звъните на местното РЗИ, че отивате на преглед. Или на районното, ако знаете телефона.
Виж целия пост
# 30 767
Била съм три пъти от крачка от емболия. Пия синтром от почти девет години. Има вариант да се стопи тромб. С хепарин. Това е начина.
Виж целия пост
# 30 768
Фолкпевеца Ангел е починал на 36.Уж се оправял, вчера бил с апетит....... Много се разстроих от това, че умират много млади хора.
Вероятно е образувал тромб. ☹️
И аз така мисля. И вероятно по изследванията (лабораторни или рентгенографии) са разбрали, че е така, и затова са го преместили в ИСУЛ, с идеята там да му помогнат, ако тромба тръгне.
И в такъв случай, дано се сетят да преразгледат протокола си за лечение. В доста болници наблягат на големи дози вит.С. Пък той е нож с две остриета.
Виж целия пост
# 30 769
Очевидно в нашите протоколи за лечение има нещо сбъркано. Имаме изключително висока смъртност, а в същия момент правим много повече изследвания и приемаме много повече лекарства.
Виж целия пост
# 30 770
..., а в същия момент правим много повече изследвания и приемаме много повече лекарства.
Които обикновено си самоназначаваме...
Виж целия пост
# 30 771
Сигма, вероятно може и с хепарин, не знам, той е за разширени вени знам. Но си трябва време за това. За майка ми не дават надежда да се стопи с лекарствата , има няколко пие, но са я отписали. За млад човек има и други методи май да се разбие, но всичко е пари и връзки. В Пирогов имало някаква нова апаратура , не запомних каква е, но помага.
Виж целия пост
# 30 772
Свръхлечение и свръхдиагностика. Доказано неработещи практики.
Докато бях болен февруари два пъти ползвах telehealth опцията на здравната застраховка, която имам. Единият път с лекар от Белгия, другият път от САЩ.
В Западна Европа и САЩ дори и аспирин не дават на човек само с температура, нормална сатурация(или намалена с до 5-6 процента от нормалната) - нурофен най-често и до там.
Колкото по на юг, толкова по-лесно се дават антибиотици, кортикостероиди и др.
В Индия роднини на мои колеги бяха в болница, но май само кислород им подаваха. Ще ги питам.
В Израел ми е интересно домашното лечение какво включва.
Виж целия пост
# 30 773
Фанфанито, острата фаза се овладява с чист хепарин на перфузор за около седмица. Щом като на мен не вярваш, нека Лейка да ти обясни. Тука няма стари, няма млади. Аз получих първият си тромб на 27.
Виж целия пост
# 30 774
Свръхлечение и свръхдиагностика. Доказано неработещи практики.
Докато бях болен февруари два пъти ползвах telehealth опцията на здравната застраховка, която имам. Единият път с лекар от Белгия, другият път от САЩ.
В Западна Европа и САЩ дори и аспирин не дават на човек само с температура, нормална сатурация(или намалена с до 5-6 процента от нормалната) - нурофен най-често и до там.
Колкото по на юг, толкова по-лесно се дават антибиотици, кортикостероиди и др.
В Индия роднини на мои колеги бяха в болница, но май само кислород им подаваха. Ще ги питам.
В Израел ми е интересно домашното лечение какво включва.
В САЩ ли? Там знаеш ли как лекуват в момента? С моноклонални антитела, вливат се до 7 ден от началото на симптомите. Т.е. включително и на хора, които не е ясно дали ще навлязат във втората фаза на болестта.
Виж целия пост
# 30 775
Свръхлечение и свръхдиагностика. Доказано неработещи практики.
Докато бях болен февруари два пъти ползвах telehealth опцията на здравната застраховка, която имам. Единият път с лекар от Белгия, другият път от САЩ.
В Западна Европа и САЩ дори и аспирин не дават на човек само с температура, нормална сатурация(или намалена с до 5-6 процента от нормалната) - нурофен най-често и до там.
Колкото по на юг, толкова по-лесно се дават антибиотици, кортикостероиди и др.
В Индия роднини на мои колеги бяха в болница, но май само кислород им подаваха. Ще ги питам.
В Израел ми е интересно домашното лечение какво включва.
В САЩ ли? Там знаеш ли как лекуват в момента? С моноклонални антитела, вливат се до 7 ден от началото на симптомите. Т.е. включително и на хора, които не е ясно дали ще навлязат във втората фаза на болестта.
Като има вече специфично лечение - супер - и аз бих го предпочел. Знам, че ги одобриха наскоро, но не знаех, че масово се използват.
Виж целия пост
# 30 776
В САЩ никой не налива антитела и ремдесивир на всеки болен. Прави се за хора в риск от тежко протичане - хронични белодробни проблеми, онкоболни, имунни дефицити и т.н.

За редовия човек с липса на вкус/обоняние, температура и гърлобол се прави същото, което и за всеки друг с вирусна инфекция. Ако ти пречи температурата - антипиретици. Ако те боли гърло - нещо за смучене. Другото е почивка и течности.
Виж целия пост
# 30 777
Моноклоналните не ги ли одобриха за пациенти с имунна недостатъчност?
Някъде писаха че ще се прилагат на хора които не изграждат собствени антитела.
Те са като плазмата с антитела, ама самите антитела са по подбрани, ефективни и лабораторно създадени.
Аз поне това разбрах от статиите.
Виж целия пост
# 30 778
Фанфанито, острата фаза се овладява с чист хепарин на перфузор за около седмица. Щом като на мен не вярваш, нека Лейка да ти обясни. Тука няма стари, няма млади. Аз получих първият си тромб на 27.
За тромбите по принцип е хубаво да споделяме кой какво знае и за лечение, защото това май е основното поражение от вируса.
Иначе не исках да те засегна и така да прозвучи. Във ВМА не я лекуваха с хепарин или да го изпишат. Пие елеквист, флебодия и репарил (хапчета) година и половина вече. Не е правила преглед скоро контролен. Хепарин знам помага за разширени вени и е хубаво да го има в мазилата-Лиотон, др. Мажа и с него понякога, когато почва пак да се подува в глезен особено. Друго не знам какво е полезно.
Виж целия пост
# 30 779
Кръворазреждащите и тромбите не са проста работа, не може току така да се пият, внимавайте. Само напомням
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия