Сблъскахте ли се " челно " с коронавируса?

  • 3 401 373
  • 50 335
# 35 715
Antea, ако си прочела статията, там пише, че естественият имунитет е равностоен на ваксиниране. Аз самата, тъй като нямах намерение да взимам участие в “стадния вариант”, се ваксинирах. Но децата, които очевидно имат защита след преболедуване, не мисля да ги ваксинирам поне до една година. При сина ми са минали точно 2 месеца от Ковида, и се надявам до 6-тия месец антителата му да се повишат. Но каквото и да си говорим - само ние българите сме тези, които мерят антитела като шантави. Никъде из Европа това не се практикува. От вчера е отменено и в Австрия. Слагаш ваксината и толкоз. В Швейцария - преболедуваш и една година не мислиш за ваксина и за брой на антитела.
Виж целия пост
# 35 716
Bibi bibi, не е възможно според мен.
Виж целия пост
# 35 717
Скрит текст:
Цитокиновата буря няма общо с антителата,
които образуваш след преболедуване,
а с Т-лимфоцитите и макрофагите,
тези клетки отделят цитокини, за да унищожат вируса

Това не са неутрализиращи антитела, това са клетки убийци

Т.е чрез ваксинация не можеш да направиш цитокинова буря, независимо от количеството на антителата
Роузи, къде заби, къде ме прати в девета глуха и ти бре, булка. Не казвам, че има общо, камо ли пък с ваксинацията.
А, че вероятно цитовкиновата буря вкарва човек в интензивното във време, в което вече има високи новообразувани антитела.

Не схващам

Ето в това видео ПРОФ. Д-Р ДОБРОСЛАВ КЮРКЧИЕВ отговаря на въпрос на лекар, дали увеличеното количество антитела крие риск от цитокинова буря



5:30 мин.
Виж целия пост
# 35 718
Antea, ако си прочела статията, там пише, че естественият имунитет е равностоен на ваксиниране. 
за общото благо на човечеството, се надяваме да е така Simple Smile емпирично обаче се вижда, че понякога има лош изход за повторно срещнали се (било след предходно боледуване, или след ваксиниране), така че всеки % защита в повече, според мен не е излишен
Виж целия пост
# 35 719
Аз си тествах антителата тази седмица, по-скоро от любопитство, не ми трябва сертификат.
Боледувах преди година, ваксина АЗ февруари и май. През октомври едното дете изкара ковид, не съм се навирала в него, но не съм се и пазила.
Нямах симптоми (по-скоро имах някакви на психическа основа, които отминаха след един отрицателен домашен тест), но очаквах, че антителата ще са скочили. Ами не са впечатляващ брой - 128 BAU, но явно са били достатъчни (или друг вид имунитет се е активирал).
Виж целия пост
# 35 720
Днес е 10 ден от първи симптоми. Досега всичко вървеше добре....,нямах температура ,кашлица. Сатурация 98 -97.  Не съм приемала антибиотик, нямаше нужда.
До тук добре..., но от сутринта отново започнаха- силна болка в гърлото, главоболие, втрисане. Тъкмо мислех, че се отървах,  а сега ????
Бързо се свържете с лекар.


Обадих се на личната ,нямам температура и да не се притеснявам.  Мислех, че вече съм на финалната права но не.....Надявам се  да НЕ стигна до усложнения.
Виж целия пост
# 35 721
Гледайте и референтните стойности.
При Човечето са за над 0,800 БАУ. При други са при над 30 БАУ. При племеница ми на 7 г. примерно, изкарала го преди месец много леко са 96 БАУ, при референтни за положителни над 7 единици. Всяка лаборатория мери с различни референтни стойности.
Виж целия пост
# 35 722
Toni, а снимка правила ли сте?
Виж целия пост
# 35 723
Toni, а снимка правила ли сте?


Не .  Не съм имала нито задух, нито кашлица, сатурация 98 . Сравнително леко го карах ,но сега какво стана незнам .
Виж целия пост
# 35 724
Все се чудех когато някой публикува тест за антитела...Сега и аз съм наред,но са на мъжа ми-2 месеца след първи симптом.Знам,че някой казва че не пазят,но все пак...Другото което чух,че било добре да са поне 10пъти над референтните.Как е точно незнам...Тези стойности добре ли са?
Виж целия пост
# 35 725
Все се чудех когато някой публикува тест за антитела...Сега и аз съм наред,но са на мъжа ми-2 месеца след първи симптом.Знам,че някой казва че не пазят,но все пак...Другото което чух,че било добре да са поне 10пъти над референтните.Как е точно незнам...Тези стойности добре ли са?

Доста добри резултати!
Виж целия пост
# 35 726
Antea, ако си прочела статията, там пише, че естественият имунитет е равностоен на ваксиниране.  
за общото благо на човечеството, се надяваме да е така Simple Smile емпирично обаче се вижда, че понякога има лош изход за повторно срещнали се (било след предходно боледуване, или след ваксиниране), така че всеки % защита в повече, според мен не е излишен
Има ли някъде данни за повторно заразени, с доказан тест и двата пъти, при които е настъпил летален изход? Сериозно питам. Защото аз досега и съм чула, и съм чела за ваксинирани, починали, друг е въпросът, че и там не е ясно дали сертификатът не е бил фалшив, евентуално. Но не съм чула или чела за повторно заразени, които са починали. Да, знам за по-тежко протичане втория път, но около мен всички, които го изкараха повторно, минаха почти като с лека настинка. Говоря за хора, които познавам лично, и при които имаше доказана инфекция с ПСР. И двата пъти. И наблюденията са ми, че повторно се заразяват хората, които първия път не са изградили антитела, или поне не достатъчно. Тези с антитела или не се заразяват от близки, или го минават много леко.
Две колежки, с които боледувахме заедно през март.
Едната нямаше антитела, мина леко тогава, сега е отново с + ПСР, само кашля.
Съпругът ѝ през март се зарази от нея, лежа в болница, беше на катнар. Много антитела, сега е пушка, а са били постоянно заедно, теста му е отрицателен и няма никакви симптоми.
Другата с антитела, мъжа ѝ тогава не успя да се зарази. Сега е с бронхопневмония в болница, + ПСР, деца, свекър - цялата къща са болни. Тя също е пушка, нищо ѝ няма.
Шефът ми го изкара през февруари, + ПСР, без антитела след боледуване.
Сега е отново с + ПСР, тества се само защото е бил контактен, иначе никакви симптоми, свършва му карантината, само загуби вкус и мирис и кашляше леко, ден температура.
Трета колежка след боледуване през миналия ноември, вчера дойде след повторно заразяване и изтекла карантина, минали са много леко и двамата с мъжа си. Имаха антитела след миналото боледуване, но малко.
И още примери имам, но да не пълня темата, те са сходни с тези.
Затова ми стана интересно за някаква статистика дали има, на преболедували и повторно заразени, и изходът след повторно заразяване.
Без ваксинация.

Мими, баща ти как е?
Виж целия пост
# 35 727
Аз лично не познавам починали след повторно заразяване. Но натискът да се ваксинираш година след преболедуване е голям и няма какво да направиш реално. Ако държиш на зелен сертификат , разбира се, и не желаеш да мамиш системата.
Виж целия пост
# 35 728
Мери, то доскоро в България “нямаше” повторно заразени, ти очаквай някой да им следи развитието на болестта. 😆

Два случая знам на повторно заразени около нас. Едниният на лаборантка с позитивни ПСР през година. Втория път каза, че е било по-тежко (мен винаги ме съмняват разказите на хората).

Вторият е на жена преболедувала миналия октомври, ваксинирана с две дози (не знам коя ваксина точно) и дала положителна проба инцидентно. Отива за прием в болница за рутинна операция и дава положителен тест. Повторен е тестът - пак положителен. Имала само главоболие за няколко часа и изобщо не схванала, че може да е ковид (не я виня, и аз не бих си го помислил).

Иначе има починали при реинфекция, но не знам за такъв случай по нашите ширини. То освен да познаваш лично подобен човек, няма как да разбереш (не мисля, че водят официална статистика). Ето, например, данни от Северна Каролина - 11000 реинфекции и 94 смъртни случая при реинфекция до 5 октомври.

https://www.witn.com/2021/10/05/dhhs-nearly-11000-reinfection-ca … ion-deaths-state/
Виж целия пост
# 35 729
Мисля, че имаше няколко случая на медици, починали след повторно заразяване.

Ето един
https://dnes.dir.bg/obshtestvo/lekarka-ot-speshna-pomosht-pochin … ne-s-koronavirusa
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия