Сблъскахте ли се " челно " с коронавируса?

  • 3 384 996
  • 50 335
# 36 585
Аз пиех Натаспин, но вече започнах през ден, даже понякога през два.
Северина, благодаря за идеята, ще разредя натаспина през ден. И аз него заподозрях, ама нали ковида “удря” кръвоносните съдове се замислих, коя точно е причината.
Ще си взема и детралекс...
Виж целия пост
# 36 586
За хемороиди имам комплексна програма - с приставка към тоалетната чиния за интимен тоалет, се насочва струята към мястото на хемороида, кръвта се раздвижва. Вътрешно - табл. мидокалм (пряко предназначение за отпускане на гладката мускулатура, но много помага при хемороиди). Природна аптека - сушен бъзак - по 5-6 зрънца на гладно - регулира дефекацията, а това подпомага състоянието. Последно (при външни) - антифлегмин от ветеринарна аптека. Чудеса върши тази мас.
Виж целия пост
# 36 587
Здравейте, имам питане относно разчитането на тази снимка. Лекарката е казала пневмония. Баща ми е с температура 37,3. Чувства се добре. Спори, че нищо му няма. Изписан е антибиотик ximebac 200.  Всъщност той си направи тест днес. Възможно ли е веднага да развие пневмония. Майка е с тест и симптоми от понеделник.
Извинявам се обърканото питане.

Разчитам донякъде написаното, но не съм сигурна какво означава.
"Двустранно усилен белодробен рисунък и ивицести инфилтративни сенки.
Това не го разчитам.
Кдс- свободни. ССС (мисля че е сърдечносъдова система)- б.о. ( без особености).

Това е моят резултат, когато ми се появиха жилави храчки един месец след Ковид и личната каза, че щом няма инфилтративни промени, да пия само Геломиртол и сироп.
Скрит текст:

Виж целия пост
# 36 588
elitsa, моя син го болеше кръста от ковид. Мажехме с гел за спортни травми, облекчаваше го.
Температура висока имаше за кратко в началото, още не беше много отпаднал и ставаше да се разходи из стаята и да си вземе душ. Много бързо сваляше така, после вече беше изморен, но и не е вдигал над 38.5.
Изписаха му авирон, витамини и парацетамол. Аз му давах нурофен вместо това, по-добре му действа.
Бързо оздравяване ви желая.
Виж целия пост
# 36 589
Моята ЛЛ ми каза да не давам Нурофен, а Парацетамол. Аз давах Тайлол Хот, то е същото.
Виж целия пост
# 36 590
Щом лекар го е прегледал - слушайте си лекаря. Тук пишем каквото сме чули/прочели/изпитали на собствен гръб. Явно докторът смята, че е в риск от усложнения, и затова е изписал дексаметазон/азитромицин.

Обясни ли Ви как се спира този КС? Изходната схема е важна и, ако не за друго, поне за нея трябва да се разберете с лекаря (да направите консултация).
Понеже знам, че Хоуп е грамотен медицински само ще вметна. Преди година направих възпаление на очният нерв. Лекуваха ме с конски дози кортико. Освен че ме лекуваха тук,  правих консултация и с неврологична клиника в Австрия. Кортикото не ми е спирано плавно. Имах намаляване но доста малко и в много малък срок. Такива били новите схеми.
Та най-добре хората да спрат да се лекуват по форуми.
На мен ми блокираха надбъбречните жлези и спрях да уринирам след рязко спрян кортико от 4мг. Добре че се усетих навреме.
На кучето ми, същата работа, но след постепенното дамалена доза до 1мг на ден (35кг е). Спря да уринира и се поду ужасно от задържаните течности. Наложи се да му дам Лексур за да започне да се отводнява. Добре е слава Богу.
Та внимавайте много като спирате кортикото че едно такова задържане на течности може да направи голяма бела и с бъбреци и със сърцето.

lovingsun,
  Здравей. Чета за задната ти хрема и кашлица ...
Аз бях така, докато нещата не излязоха извън контрол в един момент.
Отключих астма. Сатурацията падна на 89. Поддържах и Т 37,2.
Непрекъснато кашляне, храчене, давене, стичаща се и задна хрема...
Снимка чиста, изследвания в норма, чак КТ правих на гръден кош и корем.
30 дена бях на 2 вида АП. Позакрепих се горе долу.
Но астмата остана. И лека задна хрема.
На моменти само изтичаше по нещо.
Преди 3 дена пулмолога ме прати на снимка на синусите, защото се очуди защо астмата не се повлиява никак от лечението. И цъфна синузит.
   Егати. Една година се влача със симптоми разни и чак сега се сетиха...
   Така че, според мен щом има задна хрема, задължително виж синусите.
Че това нещо като се стича, заразява и гърлото, а оттам слиза и надолу към дробовете.
   
Имаше и друга потребителка, която се оказа със синузит.
Виж целия пост
# 36 591
Вчера ходих да се изследвам за антитела за сертификат. Предимно от любопитство, защото в месеца макс 1-2 пъти влизам в мол, а понякога и изобщо не ходя с месеци дотам. 🙂 Първите ми симптоми бяха в началото на ноември 2020 г, към края на декември (45 дни след първия симптом) изследвах антителата и по тогавашните мерни единици антителата ми бяха 8-9 пъти (може би 10, защото там в референтните има и "сива зона", а сега не) над нормата. Много ми беше любопитно как е година по-късно. Сега са почти 10 пъти над референтната стойност, т. е. са се увеличили още малко:

Основната ми чуденка беше дали антителата ще са намалели драстично след толкова време.
П. С. В лабораторията ми казаха как се приравнява АU мерната единица към BAU според техните тестове- умножава се по 2,6 (тогава резултатът ми беше 118 AU/ml, референтните- отрицателен <12, сива зона <12-15, положителен >15).
Виж целия пост
# 36 592
Вчера ходих да се изследвам за антитела за сертификат. Предимно от любопитство, защото в месеца макс 1-2 пъти влизам в мол, а понякога и изобщо не ходя с месеци дотам. 🙂 Първите ми симптоми бяха в началото на ноември 2020 г, към края на декември (45 дни след първия симптом) изследвах антителата и по тогавашните мерни единици антителата ми бяха 8-9 (може би 10, защото там в референтните има и "сива зона", а сега не) пъти над нормата. Много ми беше любопитно как е година по-късно. Сега са почти 10 пъти над референтната стойност, т. е. са се увеличили още малко:

Основната ми чуденка беше дали ще са намалели драстично след толкова време.
П. С. В лабораторията ми казаха как се приравнява АU мерната единица към BAU според техните тестове- умножава се по 2,6 (тогава резултатът ми беше 118 AU/ml, референтните- отрицателен <12, сива зона <12-15, положителен >15).

Би ли споделила в коя лаборатория изследва?
И аз изследвах наскоро, но се усъмни в резултата.
Виж целия пост
# 36 593
От Пловдив съм. По принцип си правя всички изследвания в Писанец (освен някои промо пакети които съм пускала в Рамус). Преди година пак в Писанец изследвах антителата.
Виж целия пост
# 36 594
От Пловдив съм. По принцип си правя всички изследвания в Писанец (освен някои промо пакети които съм пускала в Рамус). Преди година пак в Писанец изследвах антителата.

Благодаря!
Виж целия пост
# 36 595
Вчера ходих да се изследвам за антитела за сертификат. Предимно от любопитство, защото в месеца макс 1-2 пъти влизам в мол, а понякога и изобщо не ходя с месеци дотам. 🙂 Първите ми симптоми бяха в началото на ноември 2020 г, към края на декември (45 дни след първия симптом) изследвах антителата и по тогавашните мерни единици антителата ми бяха 8-9 пъти (може би 10, защото там в референтните има и "сива зона", а сега не) над нормата. Много ми беше любопитно как е година по-късно. Сега са почти 10 пъти над референтната стойност, т. е. са се увеличили още малко:

Основната ми чуденка беше дали антителата ще са намалели драстично след толкова време.
П. С. В лабораторията ми казаха как се приравнява АU мерната единица към BAU според техните тестове- умножава се по 2,6 (тогава резултатът ми беше 118 AU/ml, референтните- отрицателен <12, сива зона <12-15, положителен >15).


Така трябва! А не като на моя син, най-големия резултат беше >250 AU , това беше максималната граница, която мереха и после като  стана BAU се тества и написаха 250 в сертификата.
Виж целия пост
# 36 596
Да, не ми е и хрумвало, че мерната единица няма значение. 🙂 В лабораториите би трябвало да са наясно с това...🤨
 Естествено, не значи, че като имам антитела ще се отпусна и ще обикалям постоянно по молове или няма да си спазвам мерките, както и досега...Но дано имам поне някаква защита (когато боледувах от ковид се заразих, въпреки спазването на мерките), гаранции няма.
Виж целия пост
# 36 597
Здравейте!
Преди време писах за родителите си . Сега пиша това ако мога да помогна на някой в безизходица.
Баща ми беше с тежък ковид, развита пневмония и в последствие сърцето му излезе извън ритъм. Майка ми също се разболя, но тя го изкара доста леко. Бяха изписани 2 различни антибиотика, витамини и общо взето всички хапчета,които се изписват масово при ковид ,но нищо не помагаше. Ситуацията ставаше все по-зле  без никакво подобрение. Сатурацията започна да пада висока температура, задух,разстройство и загуба на апетит. Виждах как го губим .. Чрез познати разбрахме за клиниката на д-р Касабов Start clinique в Пловдив и още веднага го закарахме.  Нямам думи да опиша благодарността си към тези златни хора. Буквално го вдигнаха на крака за 3 дни.  Изключителни професионалисти. Знам,че при ковид всичко е строго индивидуално, но поне ще ви обърнат нужното внимание. Клиниката е частна, но със сигурност си заслужават всяка една стотинка.
Бъдете здрави!
Виж целия пост
# 36 598
Здравейте!
Преди време писах за родителите си . Сега пиша това ако мога да помогна на някой в безизходица.
Баща ми беше с тежък ковид, развита пневмония и в последствие сърцето му излезе извън ритъм. Майка ми също се разболя, но тя го изкара доста леко. Бяха изписани 2 различни антибиотика, витамини и общо взето всички хапчета,които се изписват масово при ковид ,но нищо не помагаше. Ситуацията ставаше все по-зле  без никакво подобрение. Сатурацията започна да пада висока температура, задух,разстройство и загуба на апетит. Виждах как го губим .. Чрез познати разбрахме за клиниката на д-р Касабов Start clinique в Пловдив и още веднага го закарахме.  Нямам думи да опиша благодарността си към тези златни хора. Буквално го вдигнаха на крака за 3 дни.  Изключителни професионалисти. Знам,че при ковид всичко е строго индивидуално, но поне ще ви обърнат нужното внимание. Клиниката е частна, но със сигурност си заслужават всяка една стотинка.
Бъдете здрави!
Колко ви струваше лечението?
Виж целия пост
# 36 599
Здравейте, много моля да споделите опит. Ковид двустранна пневмония възможно ли е да пртича с ниска или никаква температура и абсолютно нормална сатурация.
Това означава ли, че нещата не са тежки или логиката е различна?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия