Професия учител - 9

  • 36 684
  • 738
# 675
Здравйте! От РУО ни искат справка/анализ за резултатите от НВО на училищно, общинско и регионално ниво. На колегата по математика е изпратена рамка, която може да се ползва и за БЕЛ. В тази рамка е обяснено много добре от къде да се вземе информацията, която е необходима, но.... сайтът не работи. Звънях на директорите в нашето училище, изпратиха ми само няколко неща ( цялата информация, която имат), които обаче са твърде недостатъчни. 
Трябват ми: брой ученици в областта, максимален/минимален бал, после разделени по полове, после пък за общината, за училището... после пък анализ на теста, на кой въпрос как са отговорили учениците....
Само аз ли си мисля, че това не е моя работа, а на РУО, или съм в грешка? Бих направила анализ, не е проблем, но да имам работите пред себе си.
Вие правите ли такъв анализ? От къде намирате конкретната информация?
Виж целия пост
# 676
Някой може ли да сподели основната заплата на ЗАС в даскалото? Благодаря Simple Smile
Виж целия пост
# 677
По повод анализа на резултатите от НВО, на страницата на РУО-София са публикувани рамки с указания и обяснения.
Виж целия пост
# 678
По повод анализа на резултатите от НВО, на страницата на РУО-София са публикувани рамки с указания и обяснения.

Благодаря ти!Улесни ме много!
 Нашето РУО нищо не е споделило като допълнителна информация. Както споменах, ползвам една рамка от колежката по математика за миналата година. Данните, които имам са свалени от сайта на мон и препратени до мен, но липсват важни неща. Говорих и с ръководството, отговорът - "Прави анализ за нашето училище с данните, които ти изпратихме."  А данните са:" Постигнат среден успех за изпит по БЕЛ", "Успеваемост по училища, Български език и литература" (извадка само за нашето училище) и два файла без да са именувани - но съдържат непълни данни за разпределение на отговорите и процентното им съотношение на всеки въпрос. Както и да е - ще се справя, само трябва да спра да се тормозя с изискванията на РУО-то.
Виж целия пост
# 679
Някой може ли да сподели основната заплата на ЗАС в даскалото? Благодаря Simple Smile

В нашето училище е 700лв.
Виж целия пост
# 680
Някой може ли да сподели основната заплата на ЗАС в даскалото? Благодаря Simple Smile
При нас е на половин щат и съвместява и задълженията на домакин. Мисля, че е 1/2 от мин. заплата. Може да греша, но ще е с малко отклонение.
Виж целия пост
# 681
Здравейте,

Бихте ли споделили как се справяте с дисциплината в клас? Предстои ми да преподавам на деца 5-7 клас през предстоящата учебна година. Досега съм преподавала по частни школи и няколко месеца в училище в 12 клас, където имаше голям проблем с дисциплината.
Виж целия пост
# 682
Здравейте,

Бихте ли споделили как се справяте с дисциплината в клас? Предстои ми да преподавам на деца 5-7 клас през предстоящата учебна година. Досега съм преподавала по частни школи и няколко месеца в училище в 12 клас, където имаше голям проблем с дисциплината.


Мисля, че първите няколко часа са от решаващо значение как ще потръгне с вниманието и с дисциплината на всеки конкретен клас. Трябва да се постигне някакъв взаимноприемлив "договор" с тях и да се спазва и от двете страни.  Чудесен пример за това е филмът за Рон Кларк -The Ron Clark Story.
Виж целия пост
# 683
Моят начин не е демократичен, но работи. Усвоила съм го от успешните учители в моето детство. Особено за клас, за който са ме предупредили, че е труден. Влизам абсолютно сериозна и освен имената, не правя никакви други въведения. Никакви общи приказки и желание да ги очаровам. Започвам по същество, не коментирам колегите преди мен как не са си свършили работата. Часът ми е изпълнен с писане и коментиране. Децата са шумни, когато времето им не е уплътнено. А като свикнат, че в този час се слуша, винаги има възможност да покажеш, че можеш и да си готина.
Но трябва първо да си ги респектирала.
Виж целия пост
# 684
И аз мисля, че първо трябва да им се вземе страха. Ако надушат отначалото, че си добра ще ти се качат на главата. Това съм научила и постоянно се доказва през 25-годишната ми практика.
Виж целия пост
# 685
Здравейте,

Бихте ли споделили как се справяте с дисциплината в клас? Предстои ми да преподавам на деца 5-7 клас през предстоящата учебна година. Досега съм преподавала по частни школи и няколко месеца в училище в 12 клас, където имаше голям проблем с дисциплината.


Мисля, че първите няколко часа са от решаващо значение как ще потръгне с вниманието и с дисциплината на всеки конкретен клас. Трябва да се постигне някакъв взаимноприемлив "договор" с тях и да се спазва и от двете страни.  Чудесен пример за това е филмът за Рон Кларк -The Ron Clark Story.

Гледах филма, невероятен е, определено ще ползвам някои идеи. Благодаря за препоръката!

Изработих си списък с правила, които да въведа още първия час и да се стремим да спазваме:

1.      LISTEN TO THE TEACHER / ADULT.

2.      LISTEN TO OTHERS.

3.      PUT YOUR HAND UP IF YOU WANT TO SPEAK / ANSWER.

4.      RESPECT EACH OTHER.

5.      RESPECT OTHER PEOPLE'S PROPERTY.

6.      TAKE CARE OF OUR EQUIPMENT.

7.      BRING THE RIGHT EQUIPMENT TO OUR LESSONS.

8.      USE KIND WORDS.


9.      TREAT PEOPLE THE WAY YOU WOULD LIKE TO BE TREATED.

10.   KEEP THE CLASSROOM TIDY.

11.   BE ON TIME.
Виж целия пост
# 686


Гледах филма, невероятен е, определено ще ползвам някои идеи. Благодаря за препоръката!

В допълнение мога да кажа, че книгите на Рон Кларк са преведени на български. За огромно мое съжаление, личните ми впечатления са, че Рон Кларк е в много малка степен познат на нашето българско учителско съсловие.

След големия успех на филма Рон Кларк създава собствено училище, което е абсолютно невероятно! Той твърди, че в това училище той и колегите му обучават бъдещите президенти на САЩ и съм сигурна, че е прав. Достатъчно е да проследите само ежегодните състезания Amazing Shake, които се организират там и които са абсолютен хит в цялата страна. Ако някой се интересува как НАИСТИНА се формират гъвкави умения и компетенции, може да гледа едно годишно издание на състезанието.

Книгите:
55 златни правила: https://www.orangecenter.bg/55-zlatni-pravila-kak-vsyako-dete-da … -i-v-zhivota.html
Край на скуката в час: http://nmr.bg/produkt/%D0%BA%D1%80%D0%B0%D0%B9-%D0%BD%D0%B0-%D1% … 0%B0%D1%80%D0%BA/

Училището на Рон Кларк:
https://ronclarkacademy.com/

Състезанието Amazing Shake можете да проследите в серия от видео материали: https://ronclarkacademy.com/
Виж целия пост
# 687
Здравейте! Би ли могъл някой да сподели какво е нивото на обучение в спортните училища? Преди обяд учат и тренират, следобяд същото - учат и тренират, двуразови тренировки и два пъти на ден учат. Това , което чувам е , че нивото на образователния процес е твърде ниско, защото приоритет им е спорта. Има ли някой впечатления,преподава ли в такова училище? Има ли нещо друго особено там, има ли текучество? Нищо не знам за тези училища и бих се радвала , ако споделите.
Виж целия пост
# 688
Здравейте! Някой може ли да ме светне какво заявление трябва до попълня до директор на дг, става въпрос за кандидатстване за работа?
Виж целия пост
# 689
Аз използвах заявление по образец от интернет.Сваляш едно и попълваш данните си.Вече не се пишат молби, а заявления.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия