През ЮЛИ радост най- голяма, ще бъда горда мама! - Тема № 6

  • 41 751
  • 687
# 315
Един бърз въпрос - до колко парацетамола могат да се пият на ден? И сигурно ли е, че е абсолютно безвреден?
Виж целия пост
# 316
sweet_lady, истински ме зарадва ^_^ Моят преглед е на 18ти, тамън ще говоря с нея за раждането. Дано не избяга пак някъде Grinning

Аз си мисля, че оптимално е да се купят малко дрешки 56ти размер. 50ти размер ми се вижда прекалено малък, освен ако бебето не върви дребничко, а 62 ми се вижда доста голям за новородено.

И аз съм чувала, че ръчните помпи не са много удобни особено ако трябва да се цедиш всеки ден. Представям си само как би ме боляла ръката. Но и електрическата си е доста скъпа инвестиция.
Виж целия пост
# 317
Дрешките още не съм ги получила, но на повечето пишеше от 0 до 3 м. и съответно размер 62. Затова реших да поръчам такива, че +0 реших, че ще са много малки. Истаната е, че не зная действителност колко са големи. Първо дете ще ми е. Като ги вземе ще видя. При всички положения ще трябва да докупувам още.

Azidaa и аз се надявам следващия път да говорим за раждането, че нещо започна много да ме притеснява.
Виж целия пост
# 318

Прикачвам една таблица с размерите. И аз мисля, че 62 за новородено е големичко. Дъщеря ми се роди 50 см и 2.900гр., р-р 62 носеше на 3-4-месечна възраст може би. Добре е да се вземат дрешки 56, като най-оптимален вариант, но не купища, защото бързо ги израстват и почти всеки месец купуваш дрешки, но вече имаш ориентир по това как се движи на височина и кг бебчето.
Виж целия пост
# 319
Аз купих няколко 56 номер и само едно 50 номер, но ми се вижда толкова малко, че не знам и веднъж ще успее ли да го облече, но беше толкова сладко, че реших да го взема.
За болницата 5 комплекта боди с дълъг ръкав и ританки дали са достатъчни или е добре да има и още някаква дреха отгоре?
Виж целия пост
# 320
За болницата и дрехи ли ви изискват? Тук не са ми търсили. Донесоха сми само тези да изписването. Е, детето беше като циганче, ама не ми дремеше
Виж целия пост
# 321
За болницата и дрехи ли ви изискват? Тук не са ми търсили. Донесоха сми само тези да изписването. Е, детето беше като циганче, ама не ми дремеше
Да, пише 2-3 комплекта - камизолка, ританки, чорапи. Но ако се стои повече от 3 дни ще трябват и повече комплекти.
Виж целия пост
# 322
Здравейте момичета. Има ли някоя от вас, която приема протеин и какъв. Ппц съм с тромбофилия и досега всичко вървеше ок, даже бяхме с 8 дни напред  последно на 28.04 тежеше 1100.Вчера ме заболя доста корема и искаха да ме видят, нямах контракции, но се оказа че беба чак тежи 1100,не е наддала нищо, но доплера и всички други показатели са в норма и даже напред. Само обиколката на коремчето изостава реално. Четох по темата, че е хубаво да се приема протеин. Питах док и каза, че няма да навреди и да не се шашкам за в момента
Виж целия пост
# 323
Моето дете беше повито през целия престой, с изключение на моментите, в които беше на лампа . Бях приготвила 5 комплекта с дрехи ама така си ги прибрах
Виж целия пост
# 324
Изоставане от седмица е в границите на нормалното, но трябва по-често следене. Иначе за протеин, аз хапвам по 2 яйца дневно, от време на време скир или извара. Някои момичета пият Прегнако протеин.
Здравейте момичета. Има ли някоя от вас, която приема протеин и какъв. Ппц съм с тромбофилия и досега всичко вървеше ок, даже бяхме с 8 дни напред  последно на 28.04 тежеше 1100.Вчера ме заболя доста корема и искаха да ме видят, нямах контракции, но се оказа че беба чак тежи 1100,не е наддала нищо, но доплера и всички други показатели са в норма и даже напред. Само обиколката на коремчето изостава реално. Четох по темата, че е хубаво да се приема протеин. Питах док и каза, че няма да навреди и да не се шашкам за в момента
Виж целия пост
# 325
Днес бях за болничен до АГ, малко късно ще го издадат, но не е проблем и без това в работата ги входират късно.
За Флебодия щях да питам лекаря дали мога да пия, но ми изхвръкна от главата, чаках доста пред кабинета.
Да и аз съм се насочила към ръчна на Авент или Медела. Смятам да кърмя, да видим дали ще се получи.
Нямам търпение да мине ФМ утре във Фемина я записах и последната.
Мине ли и тя мога да почна да пазарувам на воля. Мисля да взема няколко от 0-3, но и аз залагам на 62 размер.
Отзиви за количка на Joolz?
Много ми хареса като дизайн. Но с ИП не знам дали магазините в нашия град работят, а утре като сме в София, гаранция на ММ няма да му се обикаля.
Виж целия пост
# 326
Днес бях за болничен до АГ, малко късно ще го издадат, но не е проблем и без това в работата ги входират късно.
За Флебодия щях да питам лекаря дали мога да пия, но ми изхвръкна от главата, чаках доста пред кабинета.
Да и аз съм се насочила към ръчна на Авент или Медела. Смятам да кърмя, да видим дали ще се получи.
Нямам търпение да мине ФМ утре във Фемина я записах и последната.
Мине ли и тя мога да почна да пазарувам на воля. Мисля да взема няколко от 0-3, но и аз залагам на 62 размер.
Отзиви за количка на Joolz?
Много ми хареса като дизайн. Но с ИП не знам дали магазините в нашия град работят, а утре като сме в София, гаранция на ММ няма да му се обикаля.
На мен ми изписа Флебодия, така че би трябвало да е ок. Аз си имам пълно доверие на мойта, още повече, че по принцип пия 1 камара лекарства и тя знае. Между другото от нея веднага започна да отшумява болката от г-на.
Виж целия пост
# 327
Един бърз въпрос - до колко парацетамола могат да се пият на ден? И сигурно ли е, че е абсолютно безвреден?

Аз взимах до 3 на ден. Имах постоянно температура 3 дни. Sad
Виж целия пост
# 328
Един бърз въпрос - до колко парацетамола могат да се пият на ден? И сигурно ли е, че е абсолютно безвреден?

Аз взимах до 3 на ден. Имах постоянно температура 3 дни. Sad
Благодаря ти. Моят зъбобол много ме измъчи. Днес успях да намеря зъболекар, който да ме приеме. Май ще се окажат възпалени канали на вече правен зъб. Сложи ми лекарство, което забравих да попитам какво е и сега малко ми е притеснено. Освен това и ми е гадно в устата от това лекарство. Иначе пък добре се отнесе с факта, че съм бременна, защото специално заради мен отвори кабинета и също ми отказа да ми прави снимка. Каза, че попринцип ще е най-добре да се погледне зъба на снимка, но в моя случай не е желателно.
Чух се с АГ, тя ми каза освен Парацетамол да взимам и Нео Ангин, не разбрах обаче защо?
Виж целия пост
# 329
Честит Гергьовден, мили бъдещи мами! Flowers Cherry Blossom

medissa, и аз знам че може 3 до 4 парацетамола за 24 часа обаче! Нео ангин е за самото възпаление и ще ти помогне с болката. Бързо да се оправяш!

За дрешките - купих бодита с къс и дълъг ръкав до 10 броя 56 размер, няколко ромпъра пак 56 размер и клинчета. Не знам дали ще ни стигнат като за начало, но ще видим. Важното е да сме здрави. Simple Smile

Аз така се предозирах с магнезий че не е реално. Еми не стига че ми разхлаби червата, пак имам стягания. Някой знае ли лек за разстройство по време на бременност? Освен това имах и леки менсттуални болки в кръста, та съвсем се  притесних.

Отдавна дебнех стерилизатора на Cangoroo 3в1, днес са го пуснали в комсед на намаление. Ако някой реши Simple Smile
Четох много добри отзиви за него. Дано да ми върши работа Simple Smile

Хубава вечер! Heart
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия