Онлайн консултации с д-р Милена Янкова – специалист по педиатрия и детска пулмология

  • 292 238
  • 4 333
# 315
Здравейте ! Моля за помощ ! Това са изследванията на 8 годишният ми син , чак вторник ще ходя да ги разчитат след като са готови и другите . Може ли да ми помогнете  , че се притеснявам много . Благодаря ви предварително !!!   
Виж целия пост
# 316
Не, капки за нос не. Имам физ.разтвор и виброцил гел, но много трудно дава да й слагаме.
Почиствайте носа с физ р-р и слагайте Назик кидс 3х2впръсквания.
А нещо друго имуностимулиращо? Или витамин С да продължа ли да давам?
Благодаря много за отделеното време.
Не, друго не ви трябва.  Продйлжете с вит. С и  слагайте капки в носа.
Виж целия пост
# 317
Здравейте, доктор Янкова
Моето дете е на 2г . Всеки месец боледува, като се започва с хрема. Обилна водниста хрема. След ден- два хремата вече не тече навън, а на вътре и прави ларитгит. До сега не е слизало надолу. Как да овладявам хремата? Предстои ни и тръгване на детска. Благодаря
Здравейте,  за съжаление няма "златно" лекарство, с което да се овладее хремата. Както се казва 7дни с капки или 1 седмица без лечение минава хремата. Трябва да избягвате контакт с инфекциите, но щом сега тръгвате на детско заведение няма как да се случи това, а дори обратно.
Виж целия пост
# 318
Здравейте, доктор Янкова моля за вашето мнение дали е препоръчително да се ваксинира дете на 2г с противогрипна ваксина или варианта да се подсили имунитета е по-добър и евентуално какво е подходящо за тази възраст, детето не посещава ясли.
Виж целия пост
# 319
Здравейте, доктор Янкова моля за вашето мнение дали е препоръчително да се ваксинира дете на 2г с противогрипна ваксина или варианта да се подсили имунитета е по-добър и евентуално какво е подходящо за тази възраст, детето не посещава ясли.
Здравейте,  препоръчително е да се ваксинира, защото може и да не ходи на ясла, но вие ходите на работа, общувате с други хора и има риск да се зарази с грип или други вируси.
Виж целия пост
# 320
Здравейте доктор Янкова ! Има ли място за притеснение на изследванията на сина ми
Виж целия пост
# 321
Здравейте доктор Янкова ! Има ли място за притеснение на изследванията на сина ми
Здравейте,  всичко е нормално.  Кръвта е по хемоконцентрирана / не е пил вода/ и затова са тези завишени резултати.
Виж целия пост
# 322
Здравейте доктор Янкова ! Има ли място за притеснение на изследванията на сина ми
Здравейте,  всичко е нормално.  Кръвта е по хемоконцентрирана / не е пил вода/ и затова са тези завишени резултати.
По принцип пие много вода , затова се и притесних.
Виж целия пост
# 323
Здравейте доктор Янкова ! Има ли място за притеснение на изследванията на сина ми
Здравейте,  всичко е нормално.  Кръвта е по хемоконцентрирана / не е пил вода/ и затова са тези завишени резултати.
По принцип пие много вода , затова се и притесних.
Да, но в деня на вземане на кръвта, явно не е пил достатъчно. Няма нищо притеснително.
Виж целия пост
# 324
Здравейте!

Дъщеря ми ще навърши 8 месеца след няколко дни и от около месец пълзи активно, изправя се спокойно на крака и успява да направи и няколко крачки, държейки се за дивана, стои в седнало положение без нужда от упора. Това, което ме притеснява е, че пълзи из стаята и като срещне играчка, с която иска да си играе, изправя се на колене и остава в тази поза известно време, а понякога и сяда в поза W. Въпросът ми е подобно сядане крие ли някакви опасности на тази възраст?

Благодаря предварително и хубав ден!
Виж целия пост
# 325
Здравейте!

Дъщеря ми ще навърши 8 месеца след няколко дни и от около месец пълзи активно, изправя се спокойно на крака и успява да направи и няколко крачки, държейки се за дивана, стои в седнало положение без нужда от упора. Това, което ме притеснява е, че пълзи из стаята и като срещне играчка, с която иска да си играе, изправя се на колене и остава в тази поза известно време, а понякога и сяда в поза W. Въпросът ми е подобно сядане крие ли някакви опасности на тази възраст?

Благодаря предварително и хубав ден!
Здравейте,  все още няма опасност в тази възраст, но като седне в тази поза я корегирайте, защото в бъдеще може да доведе до изкривяване на крачетата.
Виж целия пост
# 326
Детето ми почти нa годинкa кaто е cеднaл cтои изгърбен, товa номaлно ли е, или трябвa дa му изпрaвям гръбнaкa зa дa cеди прaвилно?
Виж целия пост
# 327
Здравейте, д-р Янкова. Малкият е със зачервени тестиси. Педиатърът ни изписа БетазонТрио,но може ли да използвам и Судокрем?
Виж целия пост
# 328
Здравейте, д-р Янкова!
 Дъщера ми е 3 години и половина. При правени кръвни изследвания винаги е със завишени левкоцити, още от бебе. Всички ме успокояват, че не е нещо фрапиращо. Аз обаче се притеснявам. Прилагам изседвания на пкк, урината е нормална. Тежи 16 килограма. Изследването е направено от периферна кръв, сутрин  на гладно и без да е пила течности.На какво може да се дължи.
Виж целия пост
# 329
Детето ми почти нa годинкa кaто е cеднaл cтои изгърбен, товa номaлно ли е, или трябвa дa му изпрaвям гръбнaкa зa дa cеди прaвилно?
Нормално е, мускулатурата все още не е укрепнала. С времето нещата ще се подобрят.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия