Любители на Котки - Тема 145

  • 32 426
  • 738
# 270
ЧРД на Късметка! Много щастлива, здрава и обичана!
 


Влязох да видя и Рижко как е.

От известно време с Мърчо изучаваме думички. Новата дума, която не иска да научи или му е удобно така е: "хайде" и "коткА".
Казвам му: "хайде да те правя на котка", сграпчвам го, следва яко стискане и мачкотене, а той грухти. Повтарям му, че не е котка, а котарак.
След като се изплъзне прави няколко тегела радостен, че ме е надвил, ама като му кажа "хайде, котка" пак идва до мен.
Не ще да се учи тоя котарак и не ще. Joy Или пък не му е неприятно. Laughing
Виж целия пост
# 271
Sharky, така се търкаля, че чак на мен ми се прииска да се наредя при нея 🤣 Дебел космат, щаслив глист 1:1, ама така по гръб, с чупки, с разпънати лапи, машалла беше работата ... Изтървах момента за снимка обаче 🤣
Мазилката на балкона ни доста се рони. Най-големият кеф е да отидат и да се въргалят в "пясъка" по същия начин, който си описала. И тъй като балконът е на спалнята, следващото движение е със скок да се озоват върху леглото и да изсипят всичко, закачило се по козината. hahaha hahaha hahaha
Виж целия пост
# 272
Честита да е Късметка и много да я слушате!

Аз видях видеото във ФБ Simple Smile. Кълбо любов.

Аз пък се самоназначих за PR на Щастие в Инстаграм. И от нейния профил съм прекалила с харесването и коментирането на котки ( то не беше на руски, английски, холандски, български). И Инстаграм решли, че съм Бот и блокирали профила. Малии. Още е блокирана за коментиране ( тук ми липсва търкалящия се от смях емотикон)

Радвам се, че Рижко е по-добре. А може ли и прясна информация (днескашна)за него, Моля . И прегръдки за него и борбените му стопани.

Някой от снимките дето качвам са с лошо качество, защото снимам, докато сме на видео обаждане - хи хи хи



Скрит текст:
Виж целия пост
# 273
На Щастие сложният нашийник да не би да е с GPS tracker и електронно ограничение на докъде може да ходи? Ако да, май ще си го купуваме и ние (че Барни с настоящите ни решения непрекъснато се оплита из мебелите и парапета на верандата.)
Виж целия пост
# 274
Не, гумен бебешки е.
Тя сама не й дават никъде да ходи.
Междудругото в Холандия всички котки се разхождат свободно по улиците. Няма нито една улична котка.
 Котките си на разходка и после , ако няма котешка вратичка на къщата, сядат отпред и чакат някой да им отвори. Такъв тракър би бил много добра идея, защото понякога в междусъседския апп. има съобщения за някой не прибрал се за вечеря любимец. Винаги се прибира- може и след няколко дни да е. Или не съм разбрала за не прибрал се
Виж целия пост
# 275
Щастие е олицетворение на красотата. Като фотошопната картинка е. Heart Eyes
Аз май не съм показвала снимките на клюкарката Мая тук:



Тази сутрин в ранни зори ме събуди с мяучене да и сменям тоалетната постелка. Моля ви се, принцеса Мая не може да снася подаръци на непочистено. Имаше право животинката. Почистих! Смених постелката изцяло. Беше и дошло време. И веднага получих ароматен подарък. Мая и силиконовото зрънце, моята чистница. Grinning
Виж целия пост
# 276
Джаста Праста,

Разтопи ме с този коментар! Благодаря:purple_heart:
И да си го похваля сладкото гардже, че е и много добричко. Не драска, не събаря, не руши- пу пу- пу - за сега Simple Smile)))

Ох, малко да ви разсмея. Записвала щерката час за Щастие за ветеринар. Произнесла името на котето и отсреща асистентката "Моля???". Тръгнали буква по буква да го спелват. След 10 мин . объркване и поправяне стигнали до правилното изписване на Щастие на латиница. И нов въпрос от асистентката "А вашето име как е?" Последвало славянско име с 10 букви и отсреща се чуло едно тежко въздъхване. И нови 10 мин борба за правилно изписване на име.
Виж целия пост
# 277

Да не ни забравите Heart Eyes
Виж целия пост
# 278

Междудругото в Холандия всички котки се разхождат свободно по улиците. Няма нито една улична котка.
 Котките си на разходка и после , ако няма котешка вратичка на къщата, сядат отпред и чакат някой да им отвори. Такъв тракър би бил много добра идея, защото понякога в междусъседския апп. има съобщения за някой не прибрал се за вечеря любимец. Винаги се прибира- може и след няколко дни да е. Или не съм разбрала за не прибрал се
И в Германия е така. Но за съжаление две приятелки на дъщеря ми останаха без котета. Едното го прегази кола пред дома им (тиха селска уличка), а другото просто не се върна. Сигурно го е сполетяла същата съдба. Sad 

Дейзи си стои вкъщи. Е, ходи на гости на съседите по балкон и покрив, но иначе не се разхожда свободно. 

Впрочем, оригиналното име на Дейзи е Гълъбинка. Така я беше кръстила спасителката ѝ, защото обичала да "каца" на рамото ѝ и да си стои там. Laughing Представям си как щеше да реагира ветеринарят на това име. Laughing Май изобщо нямаше да може да го запише. Laughing
Виж целия пост
# 279
Джаста Праста,

Разтопи ме с този коментар! Благодаря:purple_heart:
И да си го похваля сладкото гардже, че е и много добричко. Не драска, не събаря, не руши- пу пу- пу - за сега Simple Smile)))

Ох, малко да ви разсмея. Записвала щерката час за Щастие за ветеринар. Произнесла името на котето и отсреща асистентката "Моля???". Тръгнали буква по буква да го спелват. След 10 мин . объркване и поправяне стигнали до правилното изписване на Щастие на латиница. И нов въпрос от асистентката "А вашето име как е?" Последвало славянско име с 10 букви и отсреща се чуло едно тежко въздъхване. И нови 10 мин борба за правилно изписване на име.
А, още се смея и час се разплаках от смях 😀. Но явно не са се блъсквали с някой поляк или чех, че тогава наистина щяха да се видят в чудо от име от 10  букви само с две съгласни. А Щастие си мисля, че няма проблем да бъде произнесено от всеки човек навсякъде по света. Не знам правилата за писане на холандски, но на доста близкия немски няма никакъв проблем с писането.
Виж целия пост
# 280
Недоволна,

Те и на холандците не им е лесно с нашите имена, но детето и Щастие живеят в щатите. Та след Щастие е трябвало да запише и В........а ( ще изтрия по- късно името) и е бил шок и паника. Щерката каза, че на такива места трябва да ти кажат приятен ден и от уважение да е по име. Асистентката не е посмяла дори да се пробва😂😂😂
Виж целия пост
# 281
И аз не спирам да се смея.
Виж целия пост
# 282
Щастие е вкарала кака си в приключение😁
Рижко продължава да е добре, не му се ходи на инжекции, мяука много като тръгнем😞 Как разбира, че точно това вземане е за вет, не знам. Иначе като изключим това е доста живичък- хапва, скача, подтичва. Не си играе обаче, което ме притеснява 🙄 Ако му подам от играчките му, се заглежда, но дотам. Днес гледа една муха през комарника, движи си главата по нея, не откъсва поглед, но не понечва да скача. Не ми харесва това, дано се оправи с времето. Иначе няма отдавна от схващанията, не заваля вече като ходи. Вчера батко му като се прибра от работа, като чу отключването, скочи от дивана и го чака на вратата. Но не винаги го прави🙄 Иначе набавихме ново лекарство 🤗 за което пак благодаря на всички, които ни помогнаха😊
Ето така се мием след като сме изяли масло за стягане на кожата 😋


Виж целия пост
# 283
Барни изглежда като слон на фона на Рижко. (Тежи 5 200). Беше застанал до екрана на лаптопа ми, докато гледах снимката по-горе.
Виж целия пост
# 284
Sharky, Рижо е 2.5кг, беше стигнал 2.8, но свали само за няколко дни като се влоши. Нямам представа колко трябва да тежи коте на неговата възраст 🙄 Трябва да е към 10 месечен, предполагаме, че е роден юли
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия