Киста на гърдата :(

  • 7 667
  • 9
Здравейте! Нова съм тук, но ви чета постоянно и се надявам сега някоя от дамите тук със сходен проблем да ми помогне. Преди две седмици си открих бучка на дясната гърда и, естествено, хукнах по доктори. Отидох при хирург, който има репутацията на много добър. След опипване и на двете гърди каза, че най-вероятно се касае за киста на гърдата и ме прати на мамография (само на 24 години съм) и на ехомамография. Отидох веднага. На мамографа не се видя нищо съмнително, на ехомамографията жената, която ме прегледа каза, че съм абсолютно здрава. Обаче на листа с резултатите пише "фиброкистозен и липоматозен смесен тип жлези двустранно с оскъдна резидуална фиброгландуларна компонента, по-изразена в ляво, където в горен квадрант не може да се изключи наличие на кистозни формации. Без оформени малигнени сенки". След това отново се върнах при хирурга за да погледне резултатите. Изписа ми Мастодинон за три месеца. Някоя от дамите тук сблъсквала ли се е с такава диагноза, това лекарство помага ли? Изобщо какво да правя, страхувам се от написаното в диагнозата. Cry
Виж целия пост
# 1
При условие, че това лекарство се състои от разредена с вода захар - едва ли помага.
Виж целия пост
# 2
Здравейте! Нова съм тук, но ви чета постоянно и се надявам сега някоя от дамите тук със сходен проблем да ми помогне. Преди две седмици си открих бучка на дясната гърда и, естествено, хукнах по доктори. Отидох при хирург, който има репутацията на много добър. След опипване и на двете гърди каза, че най-вероятно се касае за киста на гърдата и ме прати на мамография (само на 24 години съм) и на ехомамография. Отидох веднага. На мамографа не се видя нищо съмнително, на ехомамографията жената, която ме прегледа каза, че съм абсолютно здрава. Обаче на листа с резултатите пише "фиброкистозен и липоматозен смесен тип жлези двустранно с оскъдна резидуална фиброгландуларна компонента, по-изразена в ляво, където в горен квадрант не може да се изключи наличие на кистозни формации. Без оформени малигнени сенки". След това отново се върнах при хирурга за да погледне резултатите. Изписа ми Мастодинон за три месеца. Някоя от дамите тук сблъсквала ли се е с такава диагноза, това лекарство помага ли? Изобщо какво да правя, страхувам се от написаното в диагнозата. Cry

Лекарството може да помогне, ако имате болки в гърдите. Само за това. Действа с натрупване.
Щом са Ви казали от ехографа, че сте здрава, а хирурга е изписал само  това лекарство, значи всичко е наред. Ако не сте раждали, на мамограф трудно ще видят, а и сте млада още.
Виж целия пост
# 3
Аз съм оперирана от доброкачествен тумор на гърдата на 20 години. Също не бях раждала. Но при мен много бързо се взе решение за операция, защото беше голямо колкото яйце. Отначало нямах болка и късно разбрах. Една вечер докато се къпех,видях че ми е подута гърдата,след това имах болка при навеждане, протягане. Гърдата се зачерви и започна да пари. Операцията продължи около час и половина, бързо се възстанових. Така де при теб, ако е нещо малко може пък да не се стигне до операция. Хубаво е,че си я открила навреме. Странно е да на тази възраст, но се случва.
Виж целия пост
# 4
При мен приема на Мастодинон се сведе до 2 таблетки и израз на сериозни странични ефекти  на иначе хомеопатичния продукт. Не ми понесе.
Виж целия пост
# 5
Благодаря ви за отговорите, момичета!

При мен приема на Мастодинон се сведе до 2 таблетки и израз на сериозни странични ефекти  на иначе хомеопатичния продукт. Не ми понесе.

Ако не е тайна, при вас какви странични ефекти имаше от лекарството, изобщо кистата лекува ли се с медикаменти или само оперативно?
Виж целия пост
# 6
Не съм много запозната с лечението. Откриха ми кисти и на двете гърди есента. Малки по размер съответно лекарката препоръча проследяване. Пих 3 месеца масло от вечерна иглика, след като не ми понесе мастодинона. Предстои контролен преглед, само малко да се поуспокои положението с корона вируса.
 Страничните ефекти бяха рязко появяващо се нетърпимо главоболие и световъртеж, който ме правеше на парцал. Неприятно беше, че дори в легнало положение не отминаваше.
Виж целия пост
# 7
Това масло от вечерна иглика на капки ли е или на капсули и как се дозира, и споменато ли е някъде, че помага при кисти в гърдата?
Ще се радвам да разбера след прегледа как са нещата при вас. Hug
Виж целия пост
# 8
Хапчета са https://apteka.framar.bg/30017871/%D0%BF%D1%80%D0%B8%D0%BC-%D0%B … 5-%D0%BC%D0%B3-60

Благодаря!
Виж целия пост
# 9
Благодаря ви! Hug
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия